شهید آوینی

خطیب نماز جمعه تهران: انتخابی که بر مبنای اشتباه صورت گیرد فاجعه عظیمی خواهد بود

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی، در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران،‌ اظهار کرد: مردم باید در انتخاب مسوولان دقت کنند و بصیرت و شناسایی کامل داشته باشند. چون انتخابی که بر مبنای اشتباه باشد یک فاجعه عظیم خواهد بود.

93/12/02

نماز جمعه,خطبه,نماز,آیت الله موحدی کرمانی,تهران,نماز جمعه تهران,جمعه,مجلس,دولت,امر به معروف


در انتخابات مختلف مردم باید دقت کنند. مثلاً در انتخابات خبرگان رهبری کسانی را انتخاب کنند که 100 درصد وجودشان اطاعت از ولی امر باشد و در هر مقطعی از مقاطع مختلف موفق شوند وظیفه خود را انجام دهند. مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی هم باید همین‌طور دقت داشته باشند.
 

دانلود


موحدی کرمانی افزود: امام (ره) درباره حفظ انقلاب می‌فرمود که حفظ پیروزی در انقلاب اسلامی از اصل آن مهم‌تر است. ما باید مراقب باشیم که این انقلاب را حفظ کنیم و حفظ آن یک دهم بر دوش مردم و 9 دهم بر دوش مسوولان است. مردم با تبعیت از امام (ره) و ولی فقیه و هم‌چنین بصیرت و دقت به خوبی به وظیفه خود عمل می‌کنند و مسوولان هم باید متوجه این وظیفه خود باشند.

او تأکید کرد: برای حفظ انقلاب عمده وظیفه متوجه مسوولان است. اگر گروهی قدرت می‌گیرند باید نماز را برپا دارند، جامعه را با خدا آشنا و معنویت را در جامعه حاکم کنند. هیچ یکی از مسوولان نمی‌تواند بگوید که درباره فلان امر به معروف و یا فلان امر فرهنگی وظیفه‌ای ندارم چون مسوول در امر فرهنگ وظیفه دارد و باید تلاش کند فرهنگ اسلامی حاکم شود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: مسوولان باید روی کنسرت‌ها دقت کنند که آیا به دنبال آن فساد اخلاقی هست یا نه و یا روی فیلم‌ها دقت داشته باشند که به هر فیلمی اجازه پخش داده نشود. در بحث موسیقی هم آن‌ها که سابقه همکاری با نظام شاه و یا فتنه 88 را دارند نباید چهره‌شان نمایان شود چون مردم از آن‌ها متنفر هستند.

وی با بیان این‌که مسوولان باید دقت داشته باشند که نقاط ضعف را پیدا کنند، گفت: مسوولان دقت کنند که در این حرکت توفنده و در این 36 سال اگر نقطه ضعفی است بگویند و تعصب نداشته باشند. مثل امام (ره) که با کمال جرأت درباره نصب بازرگان فرمودند که اشتباه کردیم. شهدای بزرگواری مثل بهشتی و رجایی محترم هستند و باید تکریم شوند اما اگر آن‌ها هم اشتباهی کرده‌اند باید با آن آشنا شویم.

موحدی کرمانی ادامه داد: مثلاً شهید بهشتی به کلاهی اعتماد کرد و او حزب جمهوری اسلامی را منفجر کرد یا شهید رجایی درباره اعتماد به کشمیری اشتباه کرد و حتی من شنیده‌ام که کشمیری چنان تظاهر به دینداری داشت که رجایی به او اقتدا می‌کرد اما در نهایت همین کشمیری رجایی و باهنر را سوزاند. پس مسوولان باید نسبت به انتخاب افراد دقت کنند تا مبادا فردی نفوذی باشد و بخواهد ضربه بزند و مسوولان نباید زود به افراد اعتماد کنند و باید این درس را از تاریخ بگیرند.

او در ادامه بیان کرد: باید از حوادث بزرگ درس گرفت. هنوز فضای جامعه ما با نام 22 بهمن معطر است. روز 22 بهمن یادآور یک حرکت بسیار عظیم،‌ گسترده، بهت‌آور و پیروزی معجزه‌آسا بود. باید این حادثه را با تمام زوایایش به خاطر داشته باشیم و فراموش نکنیم. من از مردم انقلابی، ولایی و گرانقدر که در 22 بهمن امسال نیز این حرکت عظیم را به وجود آوردند و دشمنان را بهت‌زده و دوستان را شاد کردند تشکر می‌کنم.

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از صحبت‌هایش به جنایات داعش اشاره کرد و یادآور شد: این گروه جلاد جنایاتی کرده که وقتی انسان می‌شنود تنش می‌لرزد. مثلاً 22 مسیحی مصری را در لیبی سر بریدند یا 11 نفر را در عراق زنده سوزاندند و در شهرک البغدادی 27 پلیس عراقی را کشتند و داخل فرات انداختند. ابوبکر بغدادی جنایتکار نیز گفته که چند نفر را به عنوان امیر مکه و مدینه تعیین کرده‌ایم و باید در این زمینه به عربستان هشدار دهیم که حواس‌شان جمع باشد.

وی اضافه کرد: یک خاخام یهودی اسراییلی می‌گوید که داعش هدیه الهی است تا مخالفان اسراییل را نابود کند. این فرد فرهنگ اسراییل را بیان می‌کند و آمریکا نیز از این فرهنگ کثیف حمایت می‌کند. از طرفی یک سیاستمدار معروف آمریکایی می‌گوید که بهترین گزینه این است تا پای داعش به بغداد برسد و تمام شیعیان را به قتل برساند. البته این جنایات به خودشان خواهد رسید و دامن‌شان را می‌گیرد.

موحدی کرمانی با اشاره به پیروزی مقاومت مردم یمن، گفت: مردم مقاوم یمن با این مقاومت خود افتخار آفریدند و کمر دشمن را شکستند. من این مقاومت را تبریک می‌گویم و به مردم یمن توصیه می‌کنم که مراقب توطئه‌های سازمان ملل و شورای همکاری خلیج فارس باشند تا به مقاومت‌شان آسیب نرسد. هم‌چنین باید پیروزی‌های جدید مقاومت در سوریه را تبریک بگوییم.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: رهبر معظم انقلاب پیوسته فرموده‌اند که من به مذاکرات خوشبین نیستم و اگر مذاکرات به ثمر نشست چه بهتر وگرنه باید به درون بنگریم و درون را تقویت کنیم. وضع هسته‌ای ما امروز نسبت به 10 سال قبل تفاوت زیادی کرده است. 10 سال پیش ما تعلیق تحمیل شده را پذیرفتیم اما بعداً که فهمیدیم امیدی به همکاری طرف مقابل نیست خودمان فعالیت‌ها را شروع کردیم و این تجربه‌ای است که هیأت مذاکره کننده باید به آن توجه کند.

موحدی کرمانی عنوان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که شاید اگر تعلیق را نمی‌پذیرفتیم بعضی‌ها می‌گفتند مشکلات حل می‌شد. اما حالا روشن شده که ‌آمریکا چه می‌کند. البته تکیه بر درون منافی تحرک دیپلماسی نیست. ولی به قول امیرالمومنین (ع) اگر دشمن لبخند زد فریب نخورید. گاه دشمن یک قدم نزدیک می‌شود تا ما را غافلگیر کند. ان‌شاءالله هیأت مذاکره کننده ایرانی به این مبانی معتقد هستند و من مطمئنم که به این اصول اعتقاد دارند. ولی به هر حال تذکر لازم است.

وی در ادامه با تسلیت سالگرد تخریب حرمین عسگریین و بمباران کوهدشت، سقز، پلدختر و مهاباد و همچنین تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار بیان کرد: درباره حضرت زینب (س) نمی‌توان در این زمان کوتاه سخن گفت و حق مطلب را ادا کرد. اما به پرستاران عزیز که خادم بیماران هستند می‌گویم که این عمل شما بسیار ارزنده و کارتان یکی از عبادت‌های بزرگ است.

خطیب نماز جمعه تهران در پایان اظهار کرد: امروز روز شهادت برادر عزیزمان حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ فضل‌الله محلاتی است. او عنصر عجیبی بود و تلاش بسیاری می‌کرد. آرام نداشت و همیشه می‌دوید و کار می‌کرد به گونه‌ای که می‌گفتیم محلاتی موتور جامعه روحانیت است. او علاوه بر فعال و پرتلاش بودن با تمام وجود عاشق امام (ره) و ولی امر بود و امام (ره) نیز در وصف او جملاتی را فرموده‌اند.


منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران

Copyright © 2003-2020 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo