بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagramانبياى الهى

انبيا آمدند كه اين قوه‏ها را بالفعل كنند ، انسان بالقوه ، انسان بالفعل‏بشود . كوشش انبيا از اول تا آخر ، اين بوده است كه اين موجود را ، به صراطمستقيم دعوت كنند و راه ببرند . بعثت براى اين است كه اخلاق مردم را ، نفوس مردم را ، ارواح مردم را واجسام مردم را ، تمام اينها را از ظلمتها نجات بدهد ، ظلمات را بكلى كناربزند و به جاى او نور بنشاند . انبيا آمدند كه مردم را از ظلمات به نور دعوت كنند .

مساله بعثت ، يك تحول علمى عرفانى در عالم ايجاد كرد كه آن فلسفه‏هاى‏خشك يونانى را ، كه به دست‏يونانى‏ها تحقق پيدا كرده بود ، و ارزش هم داشت- و دارد - مبدل كرد به يك عرفان عينى و يك شهود واقعى ، براى ارباب‏شهود . آن چيزى كه انبيا مى‏خواستند، اين بود كه همه امور را الهى كنند ؛ تمام‏ابعاد عالم را ، و تمام ابعاد انسان را - كه خلاصه عالم است ، عصاره عالم‏است - ؛ انبيا براى اين آمدند كه همه اينها را الهى كنند .

بركت وجود رسول اكرم بركتى است كه در سرتاسر عالم ، از اول خلق تا آخر ،يك همچو موجودى با بركت نيامده است ، و نخواهد آمد . پيغمبر اعظم است ، كه از خودش هيچ نيست ، هر چه هست وحى ظل الله ؛است . صلوات و سلام خداى بزرگ بر حضرت عيس بن مريم ، روح الله و پيامبرعظيم‏الشان ، كه مردگان را احيا و خفتگان را بيدار فرمود . صلوات و سلام خداى‏بزرگ بر مادر عظيم‏الشان ، مريم عذرا ، و صديقه حورا ، كه با نفخه الهى ، چنين‏فرزند بزرگى را به تشنگان رحمت الهى تسليم نمود . خطاب به كشيشان، براى رضاى خدا و پيروى دستور حضرت مسيح ، يك بارناقوسها را در معابدتان ، به نفع مظلومان ايران و محكوم نمودن ستمگران به صدادرآوريد .

 انبيا اساس كارشان اين بوده است كه اين حب نفس را - تا آن مقدار كه ممكن‏است - سركوب ، و نفسها را مهار كنند . ما صلاح جامعه را مى‏خواهيم، ما تابع پيغمبرهايى هستيم كه آمده‏اند براى اصلاح‏جامعه، آمده‏اند براى اينكه جامعه را به سعادت برسانند . اگر تمام انبيا جمع بشوند در يك محلى ، هيچ وقت با هم نزاع نمى‏كنند . اگر تمام انبيا - عليهم السلام- در يك عصر مجتمع مى‏شدند ، هيچ اختلافى‏نداشتند . انبيا بنايشان بر اين بود كه دست به شمشير نبرند الا براى آنها كه علاجى‏ندارند جز شمشير ، و فاسد مى‏كنند جامعه را . منطق انبيا اين است كه اشداء بايد باشند بر كفار و بر كسانى كه بر ضد بشريت‏هستند ، بين خودشان هم رحيم باشند . و آن شدت هم رحمت است. انبيا غصه مى‏خوردند براى كفار ، غصه مى‏خوردند براى منافقين ، كه چرا بايداينها اين طور باشند . انبيا كه مبعوث شدند اول با طبقه بالا مقابله كردند ؛ حضرت موسى با فرعون‏مقابله كرد . طبقه بالا اولى هستند به اين كه مقابل شوند و هدايت بشوند .

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved