بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagramجوانان و نوجوانان

ما جوانهايمان را لازم داريم كه تربيت بشوند به تربيت انسانى ، يعنى تربيت‏اسلامى . جوانها را تربيت كنيد و تعليم . همراه تعليم ، تربيت باشد . اين جوانهايى كه در آتيه بايد اين مملكت را حفظ كنند ، اين مملكت را اداره‏بكنند، اينها بايد درست تربيت بشوند و اصلاح بشوند . اسلام آن قدر كه به تهذيب اين بچه‏هاى ما و جوانهاى ما كوشش دارد ، به هيچ‏چيز كوشش ندارد . از حالا كه جوان هستيد و قواى جوانى محفوظ است ، جديت كنيد به اين كه هواى‏نفس را از نفس خودتان خارج كنيد . بهار توبه ايام جوانى است ، كه بار گناهان كمتر و كدورت قلبى و ظلمت‏باطنى ناقصتر و شرايط توبه سهلتر و آسانتر است .

از جوانان ، دختران و پسران مى‏خواهم كه استقلال و آزادى و ارزشهاى انسانى را ،و لو با تحمل زحمت و رنج ، فداى تجملات و عشرتها و بى‏بند و بارى‏ها ، وحضور در مراكز فحشا كه از طرف غرب و عمال بى‏وطن به شما عرضه‏مى‏شود ، نكنند . آنهايى كه مى‏خواستند ما را غارت كنند ، در طول تاريخ و در طول اين پنجاه وچند سال، كوش كردند كه جوانهاى ما را بى‏تفاوت بار بياورند . شما جوانان مسلمان لازم است كه در تحقيق و بررسى حقايق اسلام ، در زمينه‏هاى سياسى ، اقتصادى ، اجتماعى و غيره اصالتهاى اسلامى را در نظر گرفته ، وامتيازاتى كه اسلام را از همه مكاتب ديگر جدا مى‏سازد فراموش نكنيد .

بايد جوانان ما بدانند ، تا معنويت و عقيده به توحيد و معاد در كسى نباشد ،محال است از خود بگذرد و در فكر امت باشد . شما جوانان برومند ، شما محصلين ارجمند كه اميد من هستيد و نويد من هستيد ، بايد در هر جا كه هستيد، در هر جايى از ايران كه هستيد بايد بيدار باشيد ،با بيدارى از حقوق خودتان دفاع كنيد . بايد جوانهاى ما ، پيرهاى‏ما ، زنهاى ما ، مردهاى ما و بچه‏هاى ما ، همه درراه اسلام ، براى عزت اسلام ، براى عزت ميهن خودشان و براى عزت قرآن كريم‏فداكارى كنند . شما اى جوانان عزيز ! ياس به خود راه ندهيد ؛ حق پيروز است . به نيروى شما جوانها بايد اين مملكت اصلاح بشود .

چقدر موجب افتخاراست كه جوانهاى برومندى در مملكت ما ، در خدمت‏اسلامند . اين تحولى كه در جوانهاى ما، در انسانها ، آنهايى كه متعهد هستند پيدا شده‏است ، اهميتش بيشتر از آن تحولى است كه در مملكت پيدا شده است . شما جوانان كه اميد من هستيد و نويد من هستيد ، كوشش كنيد و وحدت كلمه‏خود را حفظ كنيد . بر شما جوانان ارزنده اسلام كه مايه اميد مسلمين هستيد لازم مى‏باشد كه ملتهارا آگاه سازيد ، و نقشه‏هاى شوم و خان و مانسوز استعمارگران را برملا نماييد .

 بر شما جوانان روشنفكر است كه از پا ننشينيد تا خواب رفته‏ها را از اين‏خواب مرگبار برانگيزانيد ،و با فاش كردن خيانتها و جنايتهاى استعمارگران وپيروان بى‏فرهنگ آنها ، غفلت‏زده‏ها را آگاه نماييد . شما نسل جوان موظف هستيد غربزده‏ها را از خواب بيدار كنيد و فجايع حكومتهاى‏ضد انسانى آنها ، و اعمال آنها را برملا نماييد . بعضى از جوانهاى ما تمام حيثيت ملى خودشان را ، فداى غرب كردند ، و اين‏شكست روحى بود كه براى ما از همه شكستهايى كه داشتيم بالاتر بود . گمان نكنند جوانهاى ما كه هر چه هست در غرب است و خودشان چيزى ندارند !  

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved