بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

پيام به هفتمين نشست سالانه جامعه اسلامى دانشجويان


10 / 6 / 80

بسم الله الرحمن الرحيم

جوانان عزيز گردهمايى هايى كه در آن, عنصر جوان دانشجو, با انگيزه ى ايمان و شور و احساس دينى, گرداننده و محور گفت و گو و تصميم گيرى است, از جمله مبارك ترين گردهمايى ها براى حال و آينده ى كشور به شمار مى رود.
دل بىآلايش جوان, هنگامى كه با نور ايمان و فروغ انديشه ى عالمانه روشن شود گنجينه اى الهى است كه فرآورده هاى آن, امروز و فرداى كشور را بهره مند مى سازد.در مرحله ى كنونى, آنچه مى بايد پس از تحصيل علم, درصدر فعاليت هاى دانشجويى قرار گيرد, ارتقاء فكرى دانشجويان در زمينه ى فرهنگ و سياست است.
امروز, هيچكس نمى تواند انكار كند كه فورىترين هدف دشمنان جمهورى اسلامى, تسخير پايگاه هاى فرهنگى كشور است, آنان درصددند بدين وسيله, باورهاى اسلامى و انقلابى را كه اصلى ترين عامل ايستادگى ملت ايران در برابر نظام سلطه ى استكبارى است, از ذهن ها و دلها بزدايند و باورهاى سلطه پذيرى و فرودستى در برابر غرب را به جاى آن بنشانند, تلاش آشكار از سوى واسطه ها و دست نشاندگان امپراتورىهاى زر و زور, در بسيارى از عرصه هاى فرهنگى براى ترديد افكنى در مبانى اسلام و انقلاب,امروز افراد ديرباور را نيز به دغدغه افكنده است, و كسانى كه ديروز هشدار در برابر شبيخون فرهنگى را جدى نمى گرفتند, امروز آن را به چشم خود مى بينند.بى شك نخستين آماج اين شبيخون, جوانان اند, بويژه آنانكه در جاده ى دانش و فرزانگى قدم بر مى دارند و آينده ى فرهنگى و سياسى كشور در دست آنها است.
درست است كه دشمن به رغم تلاش و هزينه ى فراوان, نتوانسته است به محصول مورد نظر خود دست يابد, ولى به روشنى مى دانيم كه مهمترين پاسخ كوبنده ى بدخواهان, معرفت و ايمان روشن بينانه و قدرت تحليل سياسى است, و اينها همان است كه تشكل هاى دانشجويى شايسته ى همت گماشتن و پرداختن به آن مى باشند.
شما جوانان عزيز مى توانيد اثر انگشت دشمن را در بسيارى از مسائلى كه امروزه در فضاى سياسى و فرهنگى مطرح است, مشاهده كنيد و نشانه هاى هدفمندى اين مسائل و جريانات را به سوى تغيير باورهاى اسلامى و انقلابى ببينيد.اين واقعيت بايد سمت و سوى فعاليت هاى جامعه اسلامى دانشجويان و ديگر تشكل هاى اسلامى دانشجويى را ترسيم كند.
در اين راه, آموختن دين و سياست از انسانهاى امين و آگاه و نيز رعايت پرهيزكارى و پارسايى دركار شخصى و جمعى, و البته كمك و راهنمايى طلبيدن از خداوند دانا و مهربان, خط روشن و مسير بى ضلالت است. از خداوند توفيق همه ى شما را مسئلت مى نماييم.


والسلام عليكم و رحمه الله
سيدعلى خامنه اى
10 / 6 / 80

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved