بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

پيام رهبر معظم انقلاب به اردوى تحكيم وحدت


3 / 6 / 80

بسم الله الرحمن الرحيم

جوانان عزيز جوان بودن, دانشجوبودن و از پيكره ى يك مجموعه ى فعال اسلامى بودن, هر يك به تنهايى فرصتى است كه بايد مغتنم شمرده شود و ارزشى است كه بايد گرامى داشته باشد.
مجامع اسلامى دانشجويى داراى اين هر سه خصوصيت ممتاز است.اگر صفا و نشاط و آرمان خواهى و تلاش اميدوارانه كه خصوصيات جوانى است, با فرزانگى و انديشه ورزى و نگاه عالمانه كه ويژگيهاى دانش پژوهى است و با پرهيزگارى و پاكدامنى و تعبد دينى كه لازمه ى اسلامى بودن است در تشكلهاى دانشجويى فراهم آيد, اين مجموعه ها ازجمله ى مبارك ترين مجموعه هاى انسانى به شمار خواهد آمد.هر يك از سه خصوصيت يادشده را آفاتى تهديد مى كند كه بايد هوشمندانه از آن برحذر بود.
انجمنهاى اسلامى دانشگاهها در نخستين سالهاى پس از پيروزى انقلاب ازجمله ىموفق ترين و نويدبخش ترين پديده هاى نظام اسلامى بودند; كارهاى بزرگى هم انجام دادند.امروز نيز اين انجمن ها و ديگر مجموعه هاى دانشجويى مى توانند در پيشرفت و تعالى كشور نقش ايفا كنند.حتى مى توانند پيشتاز باشند.
برخى از سر بدخواهى سعى دارند انجمن هاى اسلامى دانشجويى را دچار نگاه بدبينانه و مايوسانه يا رويگردانى از آرمان هاى والاى اسلامى يا گرفتار وسوسه هاى سياسى و اخلاقى و دنباله رو جريانهاى وابسته به آمريكا و غرب نمايند.اين به طور كامل عكس آن چيزى است كه فلسفه و قاعده ى منطقى انجمن هاى اسلامى را تشكيل مى داده است.در اين انجمن ها امروز نيز ايمان و انگيزه پاك, نقشآفرين است و بايد هرچه نقشآفرين تر و اثرگذارتر باشد.
هدف سلطه گران جهانى آن است كه هرگونه مقاومت را در برابر امواج افزون طلبى هاى خود, از ميان بردارند. ايران اسلامى با تكيه بر سرمايه هاى عظيم فكرى و روحى و عملى كه اسلام در اختيار نظام اسلامى مى گذارد هرگز در برابر اين امواج سركش, تسليم نشده است.
شما جوانان عزيز بايد همت كنيد تا اين مقاومت روز به روز ماندگارتر و مستحكم تر شود, يعنى درست در برابر دشمن كه هدف خود را نابود كردن اميد و ايمان و عزم كه سرچشمه هاى آن مقاومت اند, قرار داده است.
توصيه مى كنم كه تلاش سياسى و فكرى مومنانه و پرهيزگارانه ى خود را حفظ كنيد, با ديگر مجموعه هاى اسلامى دانشجويى هرچه بيشتر نزديك شويد, به كسانى كه مقاومت شكنى را ترويج مى كنند به چشم سوظن بنگريد و همواره خدا را ياد داشته باشيد و از او كمك بخواهيد.


والسلام عليكم و رحمه الله
سيد علي خامنه اي 
3 / 6 / 80

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved