بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره بزرگداشت شهيد آيت الله صدر

29 / 10 / 79

بسم الله الرحمن الرحيم

در ميان چهره هاى برجسته حوزه هاى علميه, در دهه هاى اخير, مرحوم آيت الله شهيد سيد محمدباقر صدر(قدس الله روحه) يكى از ممتازترين و شگفت انگيزترين آنهاست.

هر مجمع علمى حق دارد كه به فرآورده انسانى بزرگى چون اين عالم بزرگوار به خود ببالد.

او بى شك يك نابغه و ستاره درخشان بود, از جنبه علمى جامعيت و تحقيق و نوآورى و شجاعت علمى را يكجا دارا بود. در اصول, در فقه در فلسفه و در هر آنچه به اين دانشها ارتباط مى يابد, در زمره بنيانگذاران و صاحبان مكتب محسوب مى شد. استعداد خارق العاده و پشتكار كم نظير او, از وى عامل ذوفنون و ژرف نگرى پديد آورده بود كه ديد نافذ و ذهن جستجوگرش در آفاق علوم متداول حوزه ها محصور نمانده و هر آنچه را كه براى يك مرجع بزرگ دينى در دنياى متنوع امروز سزاوار است, به حيطه تحقيق و مطالعه كشيده بود و سخنى نو و فكرى بكر و اثرى ماندگار در آن مىآفريد. بى شك اگر اين جوهره علم و تحقيق و اين ذخيره تمام نشدنى انسانى, با دست پليد جنايتكاران از حوزه علميه ربوده نمى شد, جامعه شيعى و اسلامى مى توانست در آينده نزديكى, شاهد اوج ديگرى در قلمرو مرجعيت و رياست علمى و دينى باشد.

توفيق و مدد الهى آميختگى اين فضيلتهاى بزرگ را با رتبه بالاى جهاد فى سبيل الله رقم زد.

در هنگامى كه حوزه كهن نجف در بوته آزمايش مواجهه با امواج بيدارى انقلابى و اسلامى قرار گرفت,اين شخصيت بيدار و آگاه قدم در راه مجاهدتى علمى و سياسى نهاد و درخشش معنوى خود را مضاعف ساخت.

بينش عميق او نياز زمان را حس كرد و در راهى كه اجداد طاهرينش به روى پيروان و جانشينان خود گشوده بودند گامى استوار نهاد وچه زود پاداش اين فداكارى عظيم, يعنى محنت و سپس شهادت در راه خدا را دريافت كرد.

شهيد آيت الله صدر, براى طلاب و فضلاى جوان بى شك يك اسوه و نمونه است.

درس انسان پرورى او, با شهادت جانگدازش خاتمه نيافته است.

آثار علمى و شيوه تحقيق او, اكنون پيش روى فضلاى جوان حوزه هاى علميه قرار دارد و انگشت اشاره او آنان را به راه عظمت و مجد علمى همراه با روشن بينى و جهان نگرى هدايت مى كند.

حوزه هاى علميه امروز نيز محتاج شهيد صدر و هر عنصر باهمت و پرتوانى هستند كه راه علمى و اسلام شناسى و جهان نگرى او را دنبال كند.

صلوات و درودى از اعماق جان بر آن روح مطهر و خواهر شهيده مظلومه اش بنت الهدى مى فرستم و رحمت و علو درجات براى آنان و توفيق رشد و تربيت فضلاى جوان حوزه ها بدان سان را از خداوند متعال مسئلت مى كنم.

همچنين از خداوند متعال مى خواهم كه شما فراهمآورندگان اين مجمع علمى و انقلابى را پاداش نيك دهد و اين اقدام را مبارك و پراثر فرمايد.

و السلام عليكم و رحمه الله

سيد على خامنه اى 21 شوال 1421

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved