امضاء تفاهمنامه مشترک موسسه شهید آوینی و فارابی/ساخت دو فیلم و نگارش ۱۰ فیلمنامه سینمایی

شماره مطلب:
3507
سه شنبه 1402/03/23 11:01

امضاء تفاهمنامه مشترک موسسه شهید آوینی و فارابی/ساخت دو فیلم و نگارش ۱۰ فیلمنامه سینمایی

مراسم امضای تفاهمنامه همکاری سینمایی بین موسسه اندیشه شهید آوینی و بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد و طی آن ساخت ۲ فیلم سینمایی و نگارش ۱۰ فیلمنامه در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری اندیشه شهید آوینی مراسم امضای تفاهم نامه تولید مشترک بین بنیاد سینمایی فارابی و موسسه شهید آوینی در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد. 

در این مراسم جواد عزتی مدیر عامل موسسه‌ اندیشه شهید آوینی، سید مهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و جمعی از اهالی رسانه حضور داشتند. 

در ابتدای این نشست، عزتی با اشاره به امضای تفاهمنامه میان این موسسه با بنیاد سینمایی فارابی در حوزه تولید محتوا و فیلم گفت: مجموعه شهید آوینی طی ۲۷-۲۸ سالی که در حوزه تولیدات سینمایی و تلویزیونی کار می‌کند، تولیدات متنوعی داشته و طی سالیان اخیر توانسته جایگاه خوبی را در حوزه‌های مختلف به ویژه تولید سریال و فیلم سینمایی پیدا بکند. 

وی اضافه کرد: در دوره جدید مدیریتی موسسه، بنای تعامل با تمامی مجموعه‌هایی را داریم که در عرصه تولیدات صوتی و تصویری فعال‌اند. می‌خواهیم با توجه به دسترسی‌های محتوایی که مجموعه شهید آوینی در اختیار دارد، فضای جدیدی را برای تولیدات انقلابی و همگام با آرمان‌های انقلاب اسلامی داشته باشیم. برهمین اساس، در اولین گام و اولین تفاهم، با بنیاد سینمایی فارابی وارد همکاری می‌شویم.
  
او با اشاره به جزئیات این تفاهمنامه گفت: براساس جمع‌بندی صورت گرفته، دو موسسه تفاهمنامه‌ای را با یکدیگر به امضا می‌رسانند و براساس آن تولید 2 فیلم سینمایی و نگارش 10 فیلمنامه سینمایی در مدت یکساله در دستور کار قرار می‌گیرد. 

سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در بخش دیگری از این مراسم گفت: یکی از وظایف ما در بنیاد سینمایی فارابی، حمایت از دیگر موسسات برای توسعه فعالیت‌های سینمایی است. برنامه ما این است که کنار نهادها و موسسات انقلابی قرار بگیریم و بستر لازم برای ارتقای تولیدات سینمایی آنها را فراهم کنیم. موسسه شهید آوینی نیز سابقه حضور در فضای سینمایی و تلویزیونی را داشته و اکنون تعاملات خوبی بین ما شکل گرفته است. 

وی ادامه داد: تولیدات سینمایی مشترک ما بازنمایی زحمات، تلاش‌ها و ایثارگری بخش گمنام نیروهای انقلابی در دستگاه‌های امنیتی خواهد بود و در این حوزه دست به خلق اثر خواهیم زد. توافقاتی مبنی بر نگارش 10 فیلمنامه در سال جاری صورت گرفته است؛ موضوعات و سوژه‌ها احصا شده و کارهای پژوهشی آن در دست انجام است و به زودی قرارداد نگارش آنها نیز بسته خواهد شد تا پشتوانه متنی و فیلمنامه برای سینمای ما در این ژانر باشد. همچنین بنا داریم تولید 2 فیلم سینمایی را تا پایان سال به سرانجام برسانیم. 

مدیر بنیاد سینمایی فارابی خاطرنشان کرد: همانطور که می‌دانید امسال در بودجه کشور، سهم فرهنگ و سینما نادیده گرفته شد و بودجه این بخش کاهش داشت. با این حال، قصد داریم تولیدات سینمایی ما هم از نظر کمی و هم از حیث کیفی ارتقا داشته باشد. این تفاهمنامه مبنای شروع و توسعه فعالیت‌های ما با موسسه شهید آوینی خواهد بود که منجر به ارتقای تولیدات سینمایی می‌شود. 
جوادی با اشاره به اینکه امضای تفاهم نامه با موسسه آوینی می‌تواند خلأ سوژه در سینمای کشور را جبران کند، گفت: به علت دسترسی‌هایی که موسسه شهید آوینی دارد، می‌توانیم خلا سوژه‌ای خود را برطرف بکنیم. ما توان تولید داریم اما گاها ضعف‌هایی در حوزه سوژه‌یابی وجود دارد و به سوژه جذاب نمی‌رسیم. مجموعه کارهای پژوهشی که توسط این دوستان انجام شده می‌تواند خلا محتوایی ما را تا حد زیادی برطرف کند.

در پایان این مراسم تفاهمنامه تولیدات مشترک بین موسسه اندیشه شهید آوینی و بنیاد سینمایی فارابی به امضا رسید.
 

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X