بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagramتشيع

ما مفتخريم كه مذهب ما جعفرى است، كه فقه ما كه درياى بى‏پايان است، يكى‏از آثار اوست.

اسلام به واسطه طايفه شيعه زنده است. اسلام با حماسه شيعه، هميشه مقارن بوده است. امام به معنى پيشوا و كسى است كه جمعى را در جهتى هدايت و رهبرى‏مى‏كند. امام بيان‏كننده خط مشى شيعه و حزب الله، و رهبرى‏كننده اين تشكيلات‏بزرگ است؛ كه تمامى وظايف آنان را از قرآن و سنت پيامبر اسلام، درزمانهاى مختلف و شرايط مختلف، اجتهاد و استنباط مى‏كند و به آنان ابلاغ‏مى‏نمايد. كسانى كه مدعى هستند كه ما شيعه اميرالمومنين هستيم، تبع او هستيم، بايددر قول و فعل، و نوشتن و گفتن و همه چيز، تبعيت از او داشته باشند. مذهب تشيع مذهب فداكارى بوده است.

غدير آمده است كه بفهماند سياست به همه مربوط است. ما مفتخريم كه كتاب نهج‏البلاغه كه بعد از قرآن بزرگترين دستور زندگى مادى ومعنوى، و بالاترين كتاب رهايى‏بخش بشر است، و دستورات معنوى و حكومتى آن‏بالاترين راه نجات است، از امام معصوم ما است. يكى از خصلتهاى ذاتى تشيع، از آغاز تا كنون، مقاومت و قيام در برابرديكتاتورى و ظلم است، كه در تمامى تاريخ شيعه به چشم مى‏خورد؛ هر چند كه اوج اين مبارزات در بعضى از مقطعهاى زمانى بوده است. تشيع كه مكتبى است انقلابى، و ادامه اسلام راستين پيامبر است همچون خودشيعيان، هميشه مورد حملات ناجوانمردانه مستبدين و استعمارگران بوده است.

اساسا اسلام -كه تشيع چيزى جز اسلام اصيل نيست- نه تنها جلو رشد علمى وفكرى بشر را نمى‏گيرد، بلكه خود زمينه‏هاى اين حركت را آماده‏تر مى‏كند؛ و به‏اين حركت جهت انسانى و الهى مى‏دهد. و تكامل علمى و فرهنگى بشر بعد از ظهوراسلام، محققين تاريخ را خيره ساخته است. آن روزى كه -ان شاء الله تعالى - مصلح كل ظهور نمايد، گمان نكنيد كه يك‏معجزه شود، و يكروزه عالم اصلاح شود؛ بلكه با كوششها و فداكاريها، ستمكاران‏سركوب و منزوى مى‏شوند.  

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved