بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک
 

تعقيب نماز

مسأله 1131. مستحب است انسان بعد از نماز مقداري مشغول تعقيب، يعني خواندن ذكر و دعا و قرآن شود، و بهتر است پيش از آن كه از جاي خود حركت كند و وضو و غسل و تيمم او باطل شود، رو به قبله تعقيب را بخواند، و لازم نيست تعقيب به عربي باشد، ولي بهتر است چيزهايي را كه در كتاب‎هاي دعا دستور داده‎اند بخواند. و از تعقيب‎هايي كه خيلي سفارش شده است تسبيح حضرت زهراء عليهاالسلام است، كه بايد به اين ترتيب گفته شود: 34 مرتبه «اللهُ اَكْبَر»، 33 مرتبه «اَلْحَمْدُ للهِ» و 33 مرتبه «سُبْحَانَ اللهِ»، و مي‎شود «سُبْحَانَ الله» را پيش از «اَلْحَمْدُ لله» گفت، ولي بهتر است بعد از «اَلْحَمْدُ لله» گفته شود.

مسأله 1132. مستحب است بعد از نماز، سجده شكر نمايد، و همين قدر كه پيشاني را بقصد شكر بر زمين بگذارد كافي است، ولي بهتر است صد مرتبه يا سه مرتبه يا يك مرتبه، «شُكْراً لله، يا شُكْراً، يا عَفْواً» بگويد، و نيز مستحب است هر وقت نعمتي به انسان مي‎رسد يا بلايي از او دور مي‎شود، سجده شكر به جا آورد.

 صلوات بر پيغمبر صلي الله عليه وآله

مسأله 1133. هر وقت انسان اسم مبارك حضرت رسول اكرم صلي الله عليه و آله مانند محمد و احمد صلي الله عليه و آله يا لقب و كنيه آن جناب را مثل مصطفي و ابو القاسم بگويد يا بشنود اگر چه در نماز باشد، مستحب است صلوات بفرستد.

مسأله 1134. موقع نوشتن اسم مبارك حضرت رسول صلي الله عليه و آله ، مستحب است صلوات را هم بنويسد و نيز بهتر است هر وقت آن حضرت را ياد مي‎كند، صلوات بفرستد.

 
 Copyright © 2003-2013 - AVINY.COM - All Rights Reserved