قاب‌هایی نادیده از حماسه‌ای ملّی

شماره مطلب:
2881
دوشنبه 1400/09/1 01:04
«جواد خیابانی» راوی «حماسه‌‌ ملبورن» شد

قاب‌هایی نادیده از حماسه‌ای ملّی

«جواد خیابانی»؛ گزارشگر شناخته شده‌‌ فوتبال، مستند «حماسه ‌ملبورن» را در موسسه فرهنگی هنری اندیشه‌‌ شهید آوینی روایت کرد.

روایت «جواد خیابانی» از حماسه‌سازی ملی‌پوشان فوتبال ایران در مسیر صعود تاریخی به جام جهانی 1998 فرانسه، همراه با تصاویر نادیده و گفت‌وگوهای جذابی است که برای نخستین بار به نمایش درخواهد آمد. 
«جواد خیابانی» در این اثر، ضمن اشاره به ادوار جام جهانی، از طریق دوربین شخصی خود به شکار حواشی حماسه 8 آذر 1376 پرداخته و عِرق ملّی و عزم ایرانی را در مصاف با ستاره‌های جهان به تصویر درمی‌آورد. در مستند «حماسه‌‌ ملبورن» به روند صعود حماسی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 1998 و روز خاطره‌انگیز بازی با استرالیا در ملبورن پرداخته می‌شود و برای اولین بار، تصاویر جذابی از این مسابقه به یادماندنی از دریچه‌‌ دوربین «جواد خیابانی»؛ گزارشگر این مسابقه به نمایش درمی‌آید.

مستند «حماسه‌‌ ملبورن» به روایت «جواد خیابانی»، محصول مشترک موسسه‌ فرهنگی هنری اندیشه‌‌ شهید آوینی و شبکه یک سیما است که در روز جمعه 5 آذرماه ساعت 15و بازپخش آن درروز دوشنبه 8 آذرماه ساعت 21 از شبکه‌ی افق و ساعت 23:15 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

 

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X