بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

«مستند شریان»

طب سنتی ایرانی

قسمت دوم

(طب در ایران زمین دارای قدمتی چند هزار ساله است؛ یکی از مورخان نقل می کند تا آنجا که از اطلاعات بدست آمده معلوم می شود در ایران باستان وضعیت طب پیشرفته تر از آشور بوده است. ایرانیان طب را به صورتی تعریف کرده بودند که امروز از آن به عنوان پزشکی یاد می شود؛ ریشه کلمه پزشک نیز از واژه «بجشک» یا «به جشکی» به معنای بهتر زندگی کردن آمده است؛ در واقع می توان گفت ایرانیان اصول طب را به یونیان تعلیم داده بودند. مجموعه «شریان» می کوشد طی گفت وگو با پزشکان و فعالان طب سنتی و همچنین استناد به تصاویر و کتب قدیمی به تاریخچه پزشکی در ایران و اسلام بپردازد. دکتر محمد مهدی اصفهانی رئیس مرکز تحقیقات علوم قرآن، حدیث و طب، دکتر محسن ناصری مدیر گروه طب سنتی اسلامی ایرانی در دانشگاه شاهد، دکتر رضا منتظر محقق، نویسنده و مدرس طب اسلامی ایرانی و دکتر مهدی فهیمی موسس مرکز بین المللی طب سنتی اسلامی ایرانیان ماد از جمله افرادی هستند که در این برنامه با آنها در مورد پزشکی قدیم در ایران و در دوران اسلامی گفت وگو شده است)

دانلود فیلم با کیفیت بالا
بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم
31.25 مگابایت 31.25 مگابایت 31.25 مگابایت 27.40 مگابایت
ابتدا تمامی قسمت ها را دانلود کرده و سپس نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید. در صورتی که نرم افزار ( WinRar ) بر روی رایانه ی خود نصب ندارید می توانید از اینجا دریافت نمایید.


 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved