بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

آیت الله خوشوقت به عنوان شاخص و حجت راه مؤمنین بود

عاون تهذیب حوزه علمیه تهران با اشاره به نقش آیت الله خوشوقت در روشن گری های سیاسی گفت: آیت ‎الله خوشوقت در فتنه به عنوان یک بنیان مرصوص قرار گرفت و مقام معظم رهبری فرمودند که «در طوفان ها خود را به آیت الله خوشوقت وصل کنید».

حجت الاسلام حسین گودرزی، معاون تهذیب حوزه علمیه تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا رحلت آیت الله خوشوقت را دومین ضربه فرهنگی به حوزه علمیه تهران بعد از رحلت آیت الله تهرانی ارزیابی کرد و گفت: آیت الله خوشوقت یکی از بزرگ ترین ملجأها و پناهگاه های مؤمنین و دوستداران معارف اهل بیت(ع) و به ویژه مشتاقان مکتب اخلاقی ائمه هدی(ع) بود.
وی با تأکید بر این‎ که آیت الله خوشوقت به عنوان شاخص و حجت راه مؤمنین بود ابراز داشت: وی در مباحث اخلاقی از اساتید بزرگ تهران بود و در زمینه تربیت و سازندگی جوانان قدم های بزرگی را برداشت به طوری که حضور جوانان در مجالس دروس اخلاق وی که در مسجد امام حسن مجتبی(ع) برگزار می شد، واضح و آشکار بود.
معاون تهذیب حوزه علمیه تهران عنوان داشت: بیشتر شرکت کنندگان در مراسم شب های قدر در محضر آیت الله خوشوقت را طلاب و دانشجویان تشکیل می دادند که این معاشرت و مصاحبت تأثیر بسیاری در خلقیات آنها می گذاشت.
حجت الاسلام گودرزی آیت الله خوشوقت را شخصیتی شهرت گریز عنوان کرد و افزود: این عالم بزرگوار در محافل و رسانه ها تابلو و نمایانگر نبود که این شاخصه و دلیل واضحی بر روحیه اخلاقی او است.
وی با اشاره به تبحر آیت الله خوشوقت در مباحث اخلاقی و علمی گفت: شاخصه درس اخلاق آیت الله خوشوقت این بود که وی تأکید می کرد بهترین، سهل ترین و سریع ترین مسیری که انسان را به معرفت الهی و زلال شدن روح می رساند، انجام واجبات و ترک محرمات است.
معاون تهذیب حوزه علمیه تهران در ادامه این مطلب با اشاره به فرقه های نوظهور و عرفان های کاذب عنوان داشت: برخی افراد بدون هیچ سررشته ای در مباحث معرفتی و اخلاقی به اسم دین جوانان را دور خود جمع می کنند که با اذکار و اورادی که توصیه می کنند که البته برای خیلی از آنها دلیلی نداریم، جوانان به افراط و یا تفریط متمایل می شوند.
حجت الاسلام گودرزی ادامه داد: انجام واجبات و ترک محرمات که مصادیق آن در رساله های عملیه آمده است و ممکن است پیش پا افتاده فرض شود، بهترین مسیر بندگی و رسیدن به معرفت الهی است.
وی با اشاره به نقش آیت الله خوشوقت در روشن گری های سیاسی تصریح کرد: آیت ‎الله خوشوقت در مسائلی که در سال های گذشته به وقوع پیوست، به عنوان یک بنیان مرصوص قرار گرفتند و مقام معظم رهبری فرمودند که «در طوفان ها خود را به آیت الله خوشوقت وصل کنید».
معاون تهذیب حوزه علمیه تهران بیان داشت: در مقاطعی از فتنه 88 که اوضاع جامعه به شدت غبارآلود شده بود، مردم و جوانان مؤمن با تمسک به آیت الله خوشوقت خود را از گرداب فتنه نجات دادند.
حجت الاسلام گودرزی با بیان این مطلب تصریح کرد: این مسأله نشان ‎دهنده بصیرت و توانایی سیاسی آیت الله خوشوقت بود و همچنین وی کسی بود که افق دید مقام معظم رهبری را می دانست.

منبع: سایت جام نیوز

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved