بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 
فصل سوم: ضمائم

بخشی ‌از بیانات‌ علامه ‌مجاهدحضرت حجه‌الاسلام‌ و المسلمین سیدحسن نصرالله

لبیك یا حسین

... و پیام ما همچنان طنین‌انداز خواهد بود، پیامی كه آمریكایی‌ها باید آن را بفهمند و بدانند، آمریكایی‌ها چه می‌دانند كه لبیك یا حسین(ع) چیست ؟ آنها با این شعار بیگانه‌‌اند و به سادگی و همچون سایر موارد از آن می‌گذرند. لبیك یا حسین(ع) یعنی چه؟ و چه پیامی دارد؟

لبیك یا حسین(ع) یعنی اینكه در صحنه نبرد همچنان حضور داشته باشید، هرچند كه یكه و تنها، هر چند كه مردم رهایت كنند و تنهایت بگذارند. هرچند كه به تو تهمت و برچسب زنند. هرچند كه تو را خوار شمارند.

لبیك یا حسین(ع) به معنی آن است كه هم خودت و هم مال و دارایی‌ات و هم زن و فرزندانت، همه و همه در صحنه جنگ باشید.

لبیك یا حسین(ع) آن است كه مادر، فرزند خود را به جبهه جنگ بفرستد و اگر به شهادت برسد و سر از تن او جدا شود و نزد مادر ببرند ، مادر سرفرزند دلبند خویش را در دامان خود نهد، خاك و خون را از چهره او بزداید و بگوید: من خشنود و راضی‌ام كه روی مرا در روز جزا نزد حضرت فاطمه زهرا(س) سفید گرداندی . این است مفهوم لبیك یا حسین(ع)

لبیك یا حسین(ع) آن است كه مادر، فرزند خود را و خواهر، برادر خود را و زن، همسر خویش را لباس رزم به تن كند و به میدان جهاد اعزام كند.

لبیك یا حسین(ع) یعنی اینكه حضرت زینب(س) زمام اسب مرگ و شهادت را در دست برادر خویش حسین(ع) نهد. این است لبیك یا حسین(ع)

این شعار، شعار آغاز و پایان ماست. بگذارید كه جهانیان به خوبی آن را گوش كنند تا شاید اگر ما را به صحنه‌ای دیگر دعوت كردند این بار ما تنها، كف‌پوشان نخواهیم بود، بلكه كفن و سلاح را با هم خواهیم پوشید. و سخن پایان ما...

لبیك یا حسین(ع) لبیك یا حسین(ع) لبیك یا حسین(ع)

 

 

 

 

ضمیمه شماره 2

بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) در پیام به جهان اسلام

فاجعه سهمگین قانا دل‌های ما را لبریز از درد و اندوه کرد و ما و دیگر ملت‌های مسلمان و همه‌ آزادگان جهان را سوگوار و خشمگین ساخته است.

آن کودکان معصوم، آن تن های ضعیف و رنجور، آن دل‌های وحشت‌زده و کوچک به چه گناهی کشته شدند، دل آتش گرفته مادران و پدران آنان چرا باید به دست صهیونیست‌های خونخوار و حامیان مست و مغرور آمریکایی این چنین کباب می‌شد؟ بیست روز بمباران بی‌وقفه لبنان، بیست روز جنایت در حجم انبوه، ویرانسازی یک کشور و قتل عام غیرنظامیان در آن و فاجعه‌ای همچون کشتار قانا، از کدام پشتوانه منطق و استدلال برخوردار است که دنیای مدعی تمدن و سازمان ملل و دولت‌ها و سازمان‌های مدعی حقوق بشر، این گونه در برابر آن خونسرد و بی‌تفاوتند؟ دنیای اسلام تا کی باید وجود سراپا فتنه و شر رژیم صهیونیستی را تحمل کند؟ دولت‌های اسلام تا کی باید دست آمریکای جنگ‌افروز و مستکبر را در این منطقه حساس باز بگذارند؟

آنچه در لبنان اتفاق افتاد حقوق بشر آمریکایی را برای همه معنا کرد و خاورمیانه‌ای را که دولت آمریکا در پی آن است نشان داد.

امروز برای همه روشن شده است که تهاجم به لبنان نقشه از پیش طراحی شده و اقدامی آمریکایی صهیونیستی به عنوان گام اساسی در راه تسلط بر خاورمیانه و جهان اسلام بوده است.

بوش و همکاران آمریکایی وی به همان اندازه در فجایع لبنان گنهکارند که سران خبیث و روسیاه رژیم صهیونیستی و سکوت سازمان ملل و بیشتر دولت‌های غربی و حمایت برخی از دولت‌ها همچون دولت بد سابقه و بدنام انگلیس، آنان را نیز به اندازه‌های مختلف در قضاوت امروز و فردای بشریت و در مؤاخذه و عقوبت عظیم الهی ، مسؤول و شریک جرم می‌سازد.

امروز ملت‌های مسلمان بیش از همیشه از آمریکا متنفر و بر آن خشمگینند. دولت‌های آنان نیز حتی آنها که ملاحظات سیاسی موجب محدودیت آنها است، از این همه تعدی وقاحت‌آمیز و مستکبرانه، بیزار و بر آن معترضند. رژیم آمریکا با حمایتش از جنایت‌ها و جنایتکاران صهیونیست و با تجاوز آشکارش به حقوق ملت‌های مسلمان باید منتظر سیلی سخت و مشت کوبنده امت اسلامی باشد.

ایستادگی ملت لبنان و مجاهدت قهرمانانه حزب‌الله و اقتدار برخاسته از ایمان، صبر و توکل آنان، نماد دیگری از بیداری دنیای اسلام و عزم راسخ آن در برابر دشمنی‌ها و کینه‌توزی‌ها است، مشت پولادین جوانان مؤمن و شجاع و مظلوم لبنانی، اکنون بر چهره زشت متجاوزان فرود آمده و شیشه غرور مستانه آنان را شکسته است.

سیاست راهبردی آمریکا ایجاد ناامنی و بحران و جنگ در این منطقه است. بدانند که هرچه ناامنی را گسترش دهند ملت‌ها را بر خود خشمگین‌تر و دنیا را برای خود ناامن‌تر خواهند کرد. رفتار و خوی تجاوزگرانه آمریکا و اسراییل روح مقاومت را بیش از پیش در دنیای اسلام زنده خواهد کرد و ارزش جهاد را برای آنان نمایان‌تر خواهد ساخت.

دنیای اسلام و جوانان مسلمان در همه کشورهای اسلامی بدانند که راه مقابله با گرگ وحشی صهیونیزم و تجاوزگری شیطان بزرگ جز مقاومت فداکارانه نیست. تسلیم و انقیاد در برابر دولتمردان ماجراجو و فتنه‌گر آمریکا بر طمع و جسارت آنان می‌افزاید و کار را بر ملت‌ها سخت‌تر می‌کند. اگر لبنان تسلیم تجاوز اسراییل و آمریکا می‌شد و اگر جوانان مجاهد حزب‌الله و مردم مظلوم جنوب، رنج این دفاع مقدس را به جان نمی‌خریدند، محنتی بلند مدت و ذلتی روزافزون همه ملت لبنان را تهدید می‌کرد و ادامه این روند تهاجمی تمام این منطقه را در بر می‌گرفت. امروز حزب‌الله خط مقدم دفاع از امت اسلامی و همه ملت‌های این منطقه است. برای دشمن صهیونیستی دین و آیین و مسجد و کلیسا و شیعه و سنی فرق نمی‌کند. رژیمی است نژادپرست و متجاوز و سفاک. اگر مانعی در راه خود نبیند از هیچ جنایتی به هر گروه و هر ملت روگردان نیست. ملت‌های منطقه و فرقه‌های اسلامی و پیروان دین‌های مختلف در لبنان و در همه کشورهای اسلامی باید دست اتحاد به یکدیگر دهند و نگذارند تفرقه آنان موجب قوت دشمن شود.

ایران اسلامی مقاومت در برابر زورگویی‌ها و تجاوزگری های آمریکا و شرارت‌های رژیم صهیونیستی را وظیفه خود می‌داند و در کنار همه ملت‌های مظلوم به ویژه مردم عزیز لبنان و ملت مبارز فلسطین خواهد ایستاد.

آمریکا که با حمایت صریح خود از کشتار غیرنظامیان لبنانی و مخالفت صریح با آتش بس در لبنان و کمک تسلیحاتی مالی و سیاسی به متجاوزان صهیونیست، عملاً مجرم صحنه این فجایع بزرگ است، اکنون در صدد آن است که با تحمیل شرایط خود بر ملت و دولت لبنان، ظلمی مضاعف را بر آنان وارد آورد.

بی‌شک آن ملت مقاوم و آن مجاهدان شجاع زیربار چنین ظلمی نخواهند رفت و جز براساس مصالح خود تصمیمی نخواهند گرفت.

اینجانب مصائب وارد آمده بر ملت لبنان به ویژه فاجعه بزرگ قانا را به آن ملت عزیز و به مجاهدان نستوه و بر برجستگان و مسؤولان سیاسی آن کشور تسلیت می‌گویم و همدردی ملت بزرگ ایران را با آنان اعلام می‌کنم.

سلام بر ملت لبنان، سلام بر حزب‌الله پیروز و سلام بر رهبر دلاور و مؤمن عربی سید حسن نصرالله.

قال الله تعالی : فاصبر ان وعده‌الله حق و لایستخفنک‌الذین لایوقنون ...
ضمیمه شماره 3

متن نامۀ حجه‌الاسلام سیدحسن خمینی خطاب به سید حسن نصرالله، دبیركل جنبش حزب‌الله لبنان:

ان‌الذین قالوا ربنا الله ثم استقامو تتنزل علیهم الملائكه الا تخافوا و لاتحزنوا
برادر مجاهد جناب حجت‌الاسلام و المسلمین آقای سید حسن نصرالله: دبیركل حزب‌الله لبنان ایده‌الله بنصره

با سلام
خبر جنایات رژیم صهیونیستی، پیش از آن كه قلب مسلمین و آزادی خواهان جهان را مالامال از اندوه گرداند، چشم‌های جهانیان را نسبت به سكوت خفت‌بار مدعیان آزادی و كشورهای مرتجع معطوف داشته است.

آنچه امروز در سرزمین‌های اشغالی و لبنان سرافراز مشاهده می‌شود برای هیچ یك از كسانی كه با این غده سرطانی آشنا هستند، تعجب‌آور نیست اما بی‌شك نقطه تاریكی در تاریخ دروغ‌پردازی‌های پان عربیسم و لیبرالیسم خواهد بود و در این میان آنچه قلب تمام مستضعفین جهان را خشنود ساخته و به طور یقین باعث خرسندی ذات مقدس ربوبی و جان پاك نبی اكرم(ص) و ائمه معصومین(ع) خواهد بود، مقاومت دلیرانه فرزندان اسلام است. مقاومت جوانان، مردان و زنانی كه به حق پاسداران هویت آیین رسول ختمی مرتبت هستند، امروز خالصانه‌ترین عبادت الهی است.

فیا لیتنا كنا معكم نفوزو معكم فوزا عظیما

خداوند را به پاس این نعمت عظیم شكرگزاریم و از درگاه ذات ذوالجلال، سلامت و بهروزی شما فرزند بزرگ، با تقوی ، شجاع و غیور امام خمینی(ره) را خواستاریم.

بی‌شك برادران شما در ایران آماده‌اند در هر سنگری كه صدای یا للمسلمین از آن به گوش می‌رسد، همراه و همدوش شما به دفاع از حدود و ثغور امت اسلام بكوشند و جان خویش را در راه اعتلای كلمه مقدس لاالله الا الله و محمد رسول‌الله(ص) به مالك آن تقدیم دارند.

اینجانب خاضعانه دست شما و مجاهدین حزب‌الله لبنان را می‌بوسم و با افتخار تمام آماده‌ا‌م دركنار برادران خویش در لبنان با دشمنان اسلام و انسانیت به جهاد برخیزم.

الهم نرقب الیك فی دولت كریمه تعزبهاالاسلام و اهله تذل بهاالكفر و النفاق و اهله

 

 

 

 

ضمیمه شماره 4

پیام تبریك و تسلیت مقام معظم رهبری حضرت آیه‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به حجه‌الاسلام سیدحسن نصرالله به مناسبت شهادت فرزند ایشان

«بسمه تعالی»

جناب حجه‌الاسلام عالم مجاهد آقای سیدحسن نصرالله دامت معالیه

شهادت افتخارآمیز فرزند عزیز و جوان برومندتان را به شما و مادر گرامی‌اش تبریك و تسلیت می‌گویم. این آزمایش بزرگ دیگری است كه شما در راه خدا آن را با سرافرازی می‌گذرانید و فهرست آزمایش‌های دیگری را كه در دوران پررنج و پر اجر جهاد و مقاومت، صبورانه طی كرده‌اید با آن زینت می‌بخشید. رژیم غاصب و متجاوز و ددمنش صهیونیستی از جنایت‌های خود كه به شهادت بهترین جوانان لبنان و فلسطین، می‌انجامد هیچ بهره‌ئی نخواهد برد و خون هادی شهید و دیگر فرزندان شهید اسلام در لبنان، آتش مقاومت در برابر رژیم اشغالگر فلسطین و لبنان را مشتعل‌تر خواهد ساخت. جهاد كنونی در برابر رژیم غاصب صهیونیست با همه‌ی نابرابری، عاقبتی جز پیروزی حق یعنی نجات سرزمین‌های غصب شده‌ی اسلامی به دنبال ندارد و گذشت زمان نمی‌تواند حق غصب شده‌ی ملت‌ها را به دست فراموشی بسپارد. هر خونی كه در این راه ریخته می‌شود و هر مبارز صادق و مظلومی كه به خاك می‌افتد، آن عاقبت تاریخی را قطعی‌تر و تخلف‌ناپذیرتر می‌سازد.

بار دیگر شهادت فرزند جوان و مظلوم شما را به شما والدین گرامی و دیگر بازماندگان و همرزمانش و به همه‌ی جوانان لبنان و فلسطین، تبریك و تسلیت می‌گویم، و اجر الهی را برای شما و علّو درجات در محضر حضرت حق متعال را برای آن عزیز مسئلت می‌كنم.

والسلام علیكم و رحمه‌الله – 23/06/76 – سیدعلی خامنه‌ای
 

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved