بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

مقدمه

سلام بر ملت لبنان
سلام بر حزب‌الله پیروز
سلام بر رهبر دلاور و مؤمن عربی سیدحسن نصرالله

جنبش مقاومت اسلامی لبنان (حزب‌الله) از بدو شكل‌گیری در سال 1982 تاكنون به نوعی در تحولات منطقه‌ای تأثیرگذار بوده، كه زمینه را برای معرفی الگوی جدیدی از مبارزه در جهان عرب فراهم نموده است. اگر بپذیریم جهان عرب پس از پایان ناسیونالیسم عربی كه با جمال عبدالناصر به فصل ختام خویش رسید، دچار نوعی فقدان ایدئولوژی مبارزه شد و  حتّا عرفات رهبر فقید جنبش آزادی‌بخش فلسطین نیز نتوانست این خلاء را پر نماید، جنبش مقاومت اسلامی لبنان با تأسی از اندیشه حضرت امام خمینی(ره) و الگوی جهادی انقلاب اسلامی ایران و برخورداری از حمایت مادی و معنوی این انقلاب توانست افق‌های جدیدی را در جهان عرب ترسیم نماید.


نگرشی كه بر اصل روحیه عاشورایی و جان‌فشانی و شهادت‌طلبی استوار بود و آزادگی و آزادی‌خواهی را با نثار تمام تعلقات دنیوی سیر می‌دید.
حركت در این مسیر از سال 1982 به این سو رفته رفته توجه جامعه‌ی عرب و مسلمان را به سمت خویش معطوف كرد و تا آنجا به بالندگی رسید كه توانست در جمع خود پذیرای تمام مسلمین و حتّا غیرمسلمانان باشد و همراهی جهان اسلام را به عنوان پشتوانه خود ببینند.

در دستیابی به این مهم، سیدحسن نصرالله دبیركل حزب‌الله و سایر رهبران این جنبش نقش ارزنده‌ای را ایفا نمودند و چنان با تكیه بر اصل سازش‌ناپذیری به جنگ با اسراییل غاصب و سردمداران زور و زر به سركردگی آمریكای جهانخوار پرداختند كه امروز در كوران تحولات جاری منطقه‌ای بخصوص فجایع رژیم صهیونیستی در لبنان، همچنان كلید حل مناقشات را در دست داشته و در صدر اهمیت در جهان اسلام قرار گرفتند.

دایره محبوبیت حزب‌الله و رهبر دلاور مؤمن عربی آن چنان فراتر از مرزهای لبنان كشیده شد، كه گزینه‌ای برای سران عرب جز همراهی باقی نگذاشت.

مؤسسه فرهنگی هنری شهید آوینی به عنوان پاسدار و حامی جنبش‌های انقلابی اسلامی بر خود لازم دید به منظور آشنایی بیشتر امت اسلام از حزب‌الله و سیدحسن نصرالله در مجموعه‌ای مختصر به شرح پیشینه، شرایط شكل‌گیری و اقبال این جنبش مقاومت اسلامی بپردازد. در این اثر به طور مجمل به معرفی حزب‌الله، و سیدحسن نصرالله پرداخته شده است و امید می‌رود در آثار آتی این موضوع بیشتر مورد كنكاش واقع شود. بدون شك حمایت از حزب‌الله وظیفه‌ی ملی پاسداران و حافظان انقلاب اسلامی ایران است.

واحد نشر مؤسسه فرهنگی هنری شهید آوینی

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved