شهید آوینی

بازخوانی حماسه بزرگ 9 دی 

قسمت دوم:آيت‌الله نوري همداني: خامنه‌اي كوثر است، دشمن او ابتر است - حسينيان:آقاي هاشمي نبايد به‌خاطر فرزندانش به ملت ظلم كند

کشور برای مدتها دست‏خوش اعتراضات و تجمعات مردمی و دانشجویی بود. انگار بغض چندین ماه به یکباره ترکید. حتی روز شنبه حوزه‏های علمیه نیز تعطیل شد و طلاب در اعتراض به هتک حرمت از ساحت امام راحل در مدرسه فیضیه تجمع کردند. بیانیه‏های مجموعه‏های مختلف نیز پی در پی منتشر می‏شد و در این میان چهره‏هایی چون هاشمی رفسنجانی همچنان ترجیح دادند طریق سکوت را برگزینند.
 
تجمع در مقابل بیت آیت الله نوری همدانی
 
در این میان جمعی از روحانیون و مردم قم نیز جلوی بیت آیت الله نوری همدانی تجمع کردند و این مرجع عالیقدر نیز در جمع مردم در حمایت از امام و رهبر انقلاب شعار سر داد:«امام ما کوثر است، دشمن او ابتر است.» و جمعیت نیز به تبعیت از آیت الله مشت‏ها را گره کردند و شعار دادند. آیت الله با لحنی محکم و کوبنده ادامه داد:«خامنه ای كوثر است، دشمن او ابتر است.»(1) و باز این غریو فریاد حضار بودند که در کوچه‏های قم می‏پیچید.
 
تجمع دانشجویان در حرم امام
 
دفتر تحكیم وحدت، بسیج دانشجویی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام كردند:«پس از حضور گسترده و پرشور دانشجویان ولایی و انقلابی در تجمعات 16 آذر و به رخ كشیده شدن بصیرت و آگاهی دانشجویان ایرانی در مبارزه با استكبار و دشمنان ولایت، تعدادی از عناصر متوهم و وابسته به جنبش موسوم به سبز اموی در اقدامی بی‌شرمانه و برای انتقام‌جویی از دانشجویان "ولایتمدار و انقلابی" به تمثال مبارك بنیانگذار انقلاب اسلامی اهانت كردند.»
 
این 4 اتحادیه دانشجویی در ادامه تأكید كردند:«از این رو ما دانشجویان اعلام می‌كنیم كه در پاسخ به این جسارت بی‌شرمانه و به منظور تجدید میثاق با آرمان‌های امام(ره) و بیعت مجدد با خلف صالح ایشان، مقام معظم رهبری، روز یكشنبه 22 آذر، همزمان با نماز مغرب و عشا در حرم امام(ره) گردهم می‌آییم و با حضور یك‌پارچه خود پاسخ دندان شكن همیشگی خود را به فتنه‌گران خواهیم داد.»(2)
 
این گونه بود که جمع کثیری از دانشجویان در حرم امام راحل گرد هم آمدند. همه شعار می‏دادند:«موسوی كروبی این آخرین پیام است، دانشجوی مسلمان آماده قیام است»، «حرم جماران شده، موسم پیمان شده»، «ما همه نسل حیدریم، مطیع امر رهبریم»، «موسوی مجرم است، محاكمه لازم است»، «این همه لشگر آمده، به عشق رهبر آمده»، «عشق فقط یك كلام خامنه‌ای والسلام»، «خمینی شاهد باش ما اعتراض كردیم»، «مرگ بر منافق»، «مرگ بر اسلام آمریكایی»، «مرگ بر موسوی»، «مرگ بر خاتمی» و «مرگ بر ...» سر می‌دادند.
 
در این تجمع روح الله حسینیان، سردار علی فضلی، مهدی كوچك‌زاده، الیاس نادران، حسین فدایی، حسن غفوری‌فرد، محمد كوثری و حمید رسایی نمایندگان تهران نیز حضور داشتند.
 
این حركت به سرمداری فتنه سیاه یا جریان سبز اموی شكل گرفته است
 
در این تجمع سخنرانی طوفانی روح الله حسینیان توجه زیادی را به خود جلب کرد. سخنرانی‏ای که در آن در کنار میرحسین موسوی، کروبی و خاتمی، هاشمی و سید حسن خمینی نیز مخاطب قرار گرفته بود. حسینیان با بیان اینكه در موقعیتی كه ما در آن قرار گرفتیم، دعوای ما با یك فرد به نام موسوی نیست، تصریح كرد:«موسوی كوچكتر از آن است كه امت حزب‌‌الله و نظام بخواهد با آن مقابله كند.»
 
وی افزود:«خاتمی هم ضعیف‌تر، پست‌تر، كوچك‌تر و حقیرتر از آن است كه این امت حزب‌الله و دانشجویان بیدار بخواهند با یك چنین شخص حقیری كه چشمش به دست غرب است، مقابله كنند. حتی هاشمی هم كوچكتر از آن است كه ما بخواهیم با وی مبارزه كنیم.»
 
حسینیان با بیان اینكه ما امروز در مقابل یك جریان باخته كه ریشه‌های آن در اروپا است قرار گرفته‌ایم، اظهار داشت:«ریشه‌های این جریان در بی‌دینی و اصلاحاتی كه در كشور شعارش را می‌دادند، وجود دارد و باید با این جریان باطل و ضدخدایی مقابله كنیم.»
 
وی با تأكید براینكه بایستی با بصیرت عمل كنیم گفت:«ما در مقابل یك جریان باطل كه منشأ آن آمریكا و تفاله‌های داخلی وابسته به آمریكا هستند، مواجه هستیم كه قصد دارند با آرمان امام مبارزه كنند به همین دلیل عكس ایشان را پاره كرده و بر روی آن اسكناس انداختند، یعنی آنها می‌خواهند بگویند كه امام(ره) مرده است اما آنها باید بدانند كه آنها مرده‌اند و امام برای همیشه تاریخ زنده است.»
 
فضا، فضایی انقلابی بود و دانشجویان مشت‏هاشان گره کرده. حسینیان ادامه داد:«خاك بر سر شما كه حتی از صدام هم كمتر هستید زیرا وی در زمان اعدام خود گفت تنها مردی كه در عالم پیدا می‌شود آیت‌الله خمینی است اما شما حتی از صدام نیز پست‌ترید كه به خود اجازه می‌دهید به قلب تپنده ملت ایران توهین كنید.» حسینیان تصریح كرد:«این حركت به سرمداری فتنه سیاه یا جریان سبز اموی شكل گرفته است.»
 
از اینجا بود که روی سخن حسینیان به جانب هاشمی رفسنجانی برگشت و رئیس مجمع مخاطب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس قرار گرفت:«آقای هاشمی تو بارها در فتنه اخیر به مقام معظم رهبری خیانت كردی و رهبری از تو حمایت كرد اما تو كینه خود را در مشهد نشان دادی و گفتی كه اگر مردم رهبری را نخواهند باید برود اما در واقع مردم تو را نمی‌خواهند و این را بارها با شعارهای خود نشان داده‌اند.»
 
نماینده مردم تهران در مجلس افزود:«تو دیگر در قلب مردم جایگاهی نداری و ما به تبعیت از رهبری تو را به اسلام دعوت می‌كنیم.» حسینیان با بیان اینكه ما دوست داریم كه هاشمی پیرو ولایت باشد و دوباره همان هاشمی زمان انقلاب را ببینیم تصریح كرد:«نباید هاشمی به خاطر فرزندانش چنین ظلمی را به این ملت روا دارد.»
 
وی همچنین خطاب به سیدحسن خمینی نیز گفت:«جنابعالی متولی حرم مطهر امام بزرگوار هستید و این افرادی كه به حرم آمده‌اند مهمان‌های این حرم هستند؛ به همین دلیل جا داشت كه شما در این جلسه شركت كرده و به مهمانان امام(ره) خوش‌آمد می‌گفتید و باز هم به دامن انقلاب می‌آمدید.»
 
این نماینده مردم تهران در مجلس با پرسش این سؤال از سیدحسن خمینی كه چرا امام خمینی(ره) را با این عظمت فدای انسان‌های سیه‌رو می‌كنید، گفت:«خاتمی و موسوی كجا امام را قبول دارند و این جریان سبز اموی كجای خطش با امام یكسان است؟»
 
نماینده مردم تهران در مجلس خطاب به امام خمینی (ره) نیز گفت:«اماما! به روح اطهرت قسم می‌خوریم و و با تو بیعت می‌كنیم و تا خون در رگهای ما است لحظه‌ای از آرمان‌های تو كوتاه نمی‌آییم.»
 
حسینیان افزود:«ای امام! به روح تو سوگند كه با جانشین به حق تو، حضرت آیت‌ الله العظمی امام خامنه‌ای، بیعت می‌كنیم و لحظه‌ای از حمایت از ایشان و سربازی در ركابش كوتاه نمی‌آییم و حتی اگر با همه دنیا هم درآمیزیم، در مقابل روح بلند تو آنها را به زانو درخواهیم آورد.»(3)
 
نامه سرگشاده قائم مقام صدا و سیما به حمید انصاری
 
بعد از اعتراض موسسه تنظیم و نشر آثار امام به صدا و سیما، علی دارابی قائم مقام صدا و سیما دست به قلم برد تا طی نامه‏ای سرگشاده پاسخ فرافکنی موسسه تنظیم و نشر آثار امام را داده باشد. در این نامه خطاب به حمید انصاری آمده بود:«جنابعالی در نامه خود كه قبل از وصول در پایگاه‌های اطلاع رسانی بازتاب یافته بود، آنقدر از هتك حرمت و اسائه ادب به ساحت مقدس حضرت امام خمینی(ره) برآشفته شدید كه اصل موضوع را "دروغ بین و مسلم" انگاشتید. استدلال شما هم عدم گزارش شبكه‌های ماهواره‌ای و دیگران از پاره شدن تصویر امام(ره) بوده است. تردیدی نیست كه برای همه عاشقان و دوستداران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) بروز چنین واقعه‏ای یك عزا و سوگ بزرگ است و باید نه تنها ملت ایران بلكه امت اسلام و بالاتر جهان بشریت در این حادثه به سوگ بنشیند. اما آگاه باشید كه متأسفانه این حادثه واقعی است و با كمال تأسف بسیاری از شبكه‌های تلویزیونی بیگانه تصاویر و گزارش‌های مشروح‌تری را در این خصوص با آب و تاب پخش كرده‌اند.»
 
دارابی در نامه خود افزوده بود:«جناب انصاری! اگر آن موقع كه برخی مدعیان اصلاح طلبی كه امروز هم‌صدا با ضد انقلابیون فراری و خوانندگان دوران ستم شاهی علیه نظام اسلامی و ارزشهای آن متحد شده‌اند و از سپردن افكار و اندیشه های امام خمینی(ره) به موزه ها سخن می‌گفتند، شما و دوستان مؤسسه موضع گیری به موقع می كردید، اگر در روز جهانی قدس ـ كه امام خمینی(ره) آن را روز اسلام و روز رسول ا...(ص) نامیدند ـ شعارهای انحرافی "نه غزه، نه لبنان" را سر دادند، موضع گیری می‌كردید، اگر در روز 13 آبان روز مبارزه با استكبار جهانی ـ كه امام خمینی(ره) آن را انقلاب دوم و بزرگتر از انقلاب اول نامیدند و همچنین فرمودند: "خط این بود كه اصلاً آمریكا منسی بشود. یك دسته شوروی را طرح می كردند تا آمریكا منسی بشود." ـ در ارتباط با شعارهای انحرافی از قبیل مرگ بر روسیه و... موضع می‌گرفتید، اگر "مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره)" در برابر شعار اغتشاشگران و عوامل فتنه كه خواهان "جمهوری ایرانی" بودند موضع گیری می كرد و جمهوری اسلامی را كه امام خمینی (ره) فرمود: "نه یك كلمه زیاد و نه یك كلمه كم" حمایت و پشتیبانی می كردید و صراحتاً برائت خود را از شعارهای ساختار شكنانه اعلام می نمودید، اگر شما در برابر فتنه گران كه نظام اسلامی را كه امام خمینی (ره) حفظ آن را اوجب واجبات برشمردند موضع می گرفتید، اگرشمادربرابر اهانت‌های مكرر اغتشاشگران به‌ اصل ولایت فقیه كه امام خمینی(ره) آن را مترقی‌ترین اصل قانون اساسی برشمردند و فرمودند مخالف دیكتاتوری است و پشتیبانی از آن ضامن سلامت و آسیب‌ناپذیری نظام است، موضع‌گیری می‌كردید، و دهها اگر دیگر، امروز شاید شاهد این روزها و چنین صحنه‌هایی نبودیم.»(4)
 
کروبی به طنز تبدیل شده است!
 
آیت‌الله یزدی در دیدار جمعی از مبلغان اعزامی از سوی اداره کل اوقاف کشور لب به سخن گشود؛ اما این صحبت‏ها نیز متفاوت بود؛ آن دقر که خود نیز در آغاز سخن تصریح کرد:«سخنانم به عنوان شخص خودم است و ربطی به جامعه مدرسین نداشته و از طرف کسی نیز نمی‌باشد و مسوولیت آن نیز برعهده خودم می‌باشد.» گویا می‏خواست حرف‏های مهمی بزند.
 
آیت الله بعد از واگویی خاطراتی از دوران امام راحل، تصریح کرد:«مقام معظم رهبری هرگز دنبال ریاست‌طلبی و دنیاخواهی نبوده‌اند. یک ذره هوای نفس در ایشان نیست و ایشان برای دفاع از اسلام حاضرند جان خود را فدا کنند. اما دشمنان داخلی و خارجی ولایت فقیه را نشانه رفته‌اند. ولایت فقیه عمود خیمه حاکمیت اسلام است و دشمن سعی دارد تا به ولایت فقیه ضربه بزند و اگر نتوانست به ولی فقیه ضربه وارد کند و به همین دلیل شعارهایی چون بازنگری در قانون اساسی و ایجاد شبهه در طلاب حوزه و مباحثی از این قبیل را طرح می‌کنند.»
 
وی با بیان این‌که "چهره سران فتنه کم‌کم برای همه شناخته شده است و این خودشان بودند که چهره خود را شناساندند" اظهار كرد:«من واقعا غصه می‌خورم که این شخصی که لباس روحانی به تن دارد و در گذشته خدماتی نیز به انقلاب داشته است به صورت طنز در بین مردم مطرح شده و تا این حد تنزل پیدا کرده و به نام شیخ اصلاحات نیز از وی تعبیر می‌شود. یا واقعا موسوی چه افتخاری با خود دارد؟ در زمان نخست وزیری وی همه کسانی که در متن جریان بودند می‌دانند که دارای چه وضعیت فکری بود.»
 
عضو فقهای شورای نگهبان با تاكید بر این‌که "من شهادت می‌دهم شورای نگهبان در هیچ زمانی جناحی و حزبی و گروهی عمل نکرده است" ادامه داد:«از مرکب شیطانی پیاده شوید و برای خدا اگر خودتان را نمی‌خواهید نجات دهید علیه اسلام کاری نکنید و خود را کنار بکشید.»
 
نمی‏خواهیم شما هم منتظری شوید!
 
بعد از این نوبت به سخن گفتن در خصوص هاشمی رفسنجانی رسید. آیت الله با اشاره به اینکه شخصیت هاشمی وی برای همه شناخته شده و خدمات زیادی را در طول انقلاب داشته است، افزود:«در جریان زندگی لغزشگاه‌های فراوانی در پیش روی انسان است و اگر انسان به خدا پناه نبرد و به خود تکیه بکند لغزش در سر راه است. آخرین برخوردی که با ایشان داشتم مربوط به قبل از اجلاس خبرگان است. به وی گفتم؛ این تعارفاتی که دوستان می‌کنند مربوط به دوران مدرسه است، خیلی شفاف می‌گویم؛ آقای هاشمی فاصله‌ای که شما با سکوت و با نامه خود از رهبری گرفته‌اید شایسته نیست. بیایید همراه رهبری باشید و شایسته نیست که شما این‌گونه رفتار کنید.»
 
یزدی افزود:«کسانی وجود داشتند که همراه امام، انقلاب و حتی قائم مقام بوده‌اند و حال به جایی رسیده‌اند که یک ضد انقلاب به وی مجسمه حقوق بشر دهد. آیا این یک عبرت نیست؟ آقای هاشمی شما سوابق بسیار زیادی دارید و تمام کسانی که نطق پیش از دستور در مجلس خبرگان داشتند، تاکید کردند که آقای هاشمی از رهبری فاصله نگیرید.»
یزدی با بیان این‌که "رهبر انقلاب برای نگهداری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بسیار سرمایه گذاری کرده است" گفت:«دیدید که تمام زحماتی که رهبری کشیده بودند، ایشان در آخرین خطبه نماز جمعه خود خراب کرد.»
آیت الله یزدی ادامه داد:«پس از مدتی که ایشان سکوت کرده بودند، همه دوستان به ایشان متذکر شدند که فاصله خود را با رهبری کم کنید و به ایشان نزدیک شوید، نظرا‌تان به گونه‌ای باشد که مردم شما را از انقلاب دور ندانند. ما نمی‌خواهیم وضعیتی که برای آن آقا به وجود آمد برای شما نیز به وجود آید. رهبری هم تاکید داشتند که ما با دفع مخالفیم بلکه با جذب موافقیم اما وقتی که آن‌ها نمی‌خواهند جذب شوند چه می‌شود کرد. وقتی که نمی‌خواهند بیایند در راهی که مردم و مسوولین نظام قرار دارند، چه می‌شود کرد؟»
 
شاید ایشان درگیر خانواده خود هستند!
 
رییس جامعه مدرسین سخنرانی هاشمی رفسنجانی در دانشگاه مشهد را مورد اشاره قرار داد و گفت:«دیدید که ایشان چه صحبت‌هایی کردند که باعث شد دشمنان خارجی نیز آن را بزرگ کنند. ما می‌خواهیم ایشان جذب شود، اما وقتی ایشان نمی‌خواهند و به حرف کسی گوش نمی‌دهند، ما نمی‌دانیم، شاید ایشان درگیر خانواده خود هستند.»
 
وی با بیان این‌که "فرزند از اسلام عزیزتر نیست" گفت:«ما دراین نظام روحانی مانند آیت‌الله گیلانی داشته‌ایم که وقتی فرزند وی جزء منافقین بود، خود حکم اعدام وی را امضا کرد. آیت‌الله خزعلی نیز وقتی که دید فرزندش با دشمنان خارجی مصاحبه کرده از وی تبری جست.»
 
او با اشاره به سفر مهدی هاشمی به خارج از کشور گفت:«آیت‌الله هاشمی این ادعا را دارند که فرزند ایشان برای تحصیل و بررسی وضعیت دانشگاه آزاد به خارج از کشور رفته است، باید گفت اگر ایشان برای تحصیل رفته‌اند، پس بهانه دانشگاه آزاد چیست؟ اگر برای دانشگاه آزاد رفته‌اند بهانه تحصیل برای چیست؟»
 
یزدی افزود:«ایشان چطور می‌گویند که باید زندانیانی که به تخریب اموال عمومی پرداخته‌اند و به خاطر آن‌ها فتنه خیابانی به پا شده است، و می‌گویند مردم را باید آزاد گذاشت، روزنامه ها را باید آزاد گذاشت. یعنی بیایند در خیابان و بگویند جمهوری ایرانی؟»
 
وی تاكید كرد:«من از همین تریبون و به عنوان عضو خبرگان خطاب به ایشان به عنوان رییس خبرگان می‌گویم که آقای هاشمی فاصله‌تان را با رهبری کم کنید، با ولایت باشید و بازی سیاسی را کنار بگذارید. اگر بیایید مطمئن باشید که رهبری استقبال می‌کنند. ایشان گفته‌اند که راه توبه باز است.»(5)
 
پی نوشت:
1-      خبرگزاری فارس 21/9/1388
2-      خبرگزاری فارس 21/9/1388
3-      خبرگزاری فارس 22/9/1388
4-      خبرگزاری فارس 21/9/1388
5-      خبرگزاری فارس 23/9/1388

منبع :رجا نیوز
 

Copyright © 2003-2020 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo