شهید آوینی

نسبت برخی اصلاح‌طلبان و فتنه ۸۸

"شبکه اجتماعی ایجاد شده توسط برخی اصلاح‌طلبان فتنه‌گر به تقابل تشکیلاتی و سامان یافته با نظام برخواست و از شعار الله کبر و پارچه سبز علیه اصل نظام سوء استفاده ابزاری کرد."

 حصر,سران فتنه,فتنه,فتنه 88,مجازات سران فتنه,موتلفه,شبکه اجتماعی,اصلاح طلبان,سال 88,انتخابات 88

 

حمیدرضا ترقی معاون بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی طی یادداشتی اختصاصی به بررسی وقایع بعد از انتخابات ریاست جهوری دهم و فتنه 88 می‌پردازد که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

آنچه در تاریکخانه فتنه علیه انقلاب و نظام اسلامی طراحی شده بود، قبل و بعد از انتخابات تا 9 دی 88 توسط عوامل و دست‌اندرکاران و فریب‌خوردگان این فتنه مورد اجرا گذاشته شد.

اسناد و مدارک متقن و شاهدان موبه‌موی این فتنه و بیانیه‌ها و مواضع عناصر فتنه همگی نشان می‌دهد که در تاریکخانه فتنه طرح براندازی نظام جمهوری اسلامی، از طریق چند اقدام زیر طراحی شده بود:

1- ابطال حماسه حضور 40 میلیون نفری مردم در انتخابات با شعار تقلب که این شعار تقلب در کشورهای دیگر آسیای میانه و بر اساس برنامه طراحی شده توسط عوامل آن در خارج از کشور که طراحی انقلاب‌های رنگین را انجام داده است موفق بوده و موجب سرنگونی نظام‌های قانونی آن کشورها شده بود

2- تحقق انقلاب رنگین برای تغییر نظام، جنبش سبز و شورش‌های خیابانی

3- روی کار آمدن جریان مورد حمایت و وابسته به غرب برای تأمین منابع امریکا و غرب در ایران

4- کنار زدن و سرکوب تمام نیروهای انقلاب و استکبار ستیزان و مدافعان ارزش‌های انقلابی

5- دخالت کردن غرب از طریق سفارتخانه‌های خود و دیگر عوامل رسانه‌ای‌اش در سرنوشت کشور

6- تضعیف و متلاشی کردن محور جبهه مقاومت اسلامی در منطقه و تقویت اهداف خاورمیانه‌ای آمریکا و غرب

7- جلوگیری از گسترش بیداری اسلامی در کشورهای منطقه از طریق منحرف کردن مسیر انقلاب از ریل امام و رهبری

8- تغییر در سیاست خارجی استکبارستیز جمهوری اسلامی و هضم شدن آن در نظام جهانی

9- شروع روند وابستگی کشور به غرب و سلطه سیاسی و اقتصادی آن بر کشور

10- ناکارآمد جلوه دادن نظام مردم سالاری دینی با محوریت ولایت فقیه در افکار عمومی جهان

برای تحقق اهداف و برنامه‌های فوق که در تاریکخانه فتنه طراحی شده بود:

الف- دو عنصر وابسته به نهضت امام خمینی (ره) را آلت دست خود قرار داده و ابزار تحقق اهداف خود ساختند.

ب - فصل‌الخطابی رهبر و ولایت فقیه در کشور را خدشه‌دار ساختند.

ج - ماه‌ها ثبات و امنیت کشورها را به بازی گرفته و میلیاردها تومان خسارت به اقتصاد مردم و نظام و دولت وارد ساختند.

د - حماسه حضور 4 میلیونی مردمی در انتخابات را که نشان از مقبولیت و مشروعیت نظام اسلامی بود زیر سوال برده و به مردم ظلم فاحشی کردند.

ه - میلیون‌ها رأی دهنده را فریب داده و آنها را از حضور در عرصه سیاسی سرخورده کردند.

و - با فراهم کردن زمینه دخالت سفارتخانه‌های غربی در مسائل داخی و ارتباط با رسانه‌های خارجی توطئه‌گر استقلال سیاسی کشور را خدشه‌دار کرده و دشمن را علیه نظام اسلامی پررو و حربی ساختند.

ز - زمینه نفوذ منافقین و ضد انقلاب و دشمنان وابسته به بیگانگان در صنوف مردم فریب‌خورده را فراهم و اعتراضات ما را به اغتشاش و هرج و مرج و شورش و خرابکاری و افساد فی‌الارض تبدیل کردند.

ح - مواضع متقن ملت و نظام جمهوری اسلامی در قبال فلسطین و اسرائیل و آمریکا و امام و رهبری در شورش‌های خیابانی خدشه‌دار و به اعتقادات مردم به‌ویژه به امام حسین (ع) و عاشورا جسارت و اهانت شد.

ط - شبکه اجتماعی ایجاد شده توسط اصلاح‌طلبان فتنه‌گر به تقابل تشکیلاتی و سامان یافته با نظام برخواست و از شعار الله کبر و پارچه سبز علیه اصل نظام سوء استفاده ابزاری کرد.

ر - آمریکا، اسرائیل و انگلیس که از این حرکت فتنه‌گران حمایت و پشتیبانی کرده بودند فتنه و جنبش سبز را با عواملش تنها امید خود دانسته و به وجود آنها افتخار کردند.

اینجا بود که باید مردم فتنه‌گران را در دادگاه علنی مردمی محاکمه و محکوم کنند لذا در 9 دی سال 88 بدون اینکه کسی از مردم دعوت کرده باشد محاکمه فتنه‌گران توسط مردم حاضر در صحنه که در میان گردو غبار فتنه از بصیرت لازم و کافی برخوردار بوده و دوست و دشمن خود را شناخته بودند آغاز شد در این محاکمه هیئت منصفه ملت ایران که بالغ بر 35 میلیون نفر می‌شدند حضور داشتند.

این هیئت منصفه بر اساس کیفرخواستی که در بالا به آن اشاره شد:

1- سران فتنه در خارج از کشور و آمریکا و انگلیس و اسرائیل و ضد انقلاب دانسته و آنها را به اتهام دخالت و توطئه و براندازی و انقلاب رنگین علیه ملت ایران محکوم ساخته و سفارت انگلیس را بستند.

2- سران فتنه در داخل را به جرم معاونت در براندازی و قانون‌شکنی و مشارکت در قتل عده‌ای از افراد بیگناه و خسارات وارده بر اماکن و اموال دولتی و مقابله با نظام اسلامی و همکاری با بینگانگان و فریب افکار مردم و اقدام علیه امنیت کشور به فساد فی‌الارض محکوم و خواستار اعدام آنها شدند.

3- بار دیگر حمایت و اطاعت خود از ولایت فقیه و پشتیبانی خود از نظام اسلامی و صحت انتخابات و نتیجه آراء مردم اعلام داشته و از فتنه‌گران برائت جستند.

4- مردم پیوند جنبش سبز با نفاق و ضد انقلاب و بهایی و جاسوسان بیگانه را محکوم و برملا کردند و آن را بهترین دلیل بر تقابل آن جنبش با مصالح و منافع ملی کشور اعلام داشتند.

5- خیانت عوامل و دست‌اندراکران شورش‌های خیابانی و ستادهای انتخاباتی مرتبط با بیگانگان و سازماندگان چماقداران علیه بسیج و مراکز نظامی و مساجد و بانک‌ها و مغازه‌های مردم بر تظاهرکنندگان 9 دی پوشیده نبود و مجازات آنها طبق قوانین جزایی تنها خواسته مردم بود.

ملت ایران با حماسه 9 دی آتش چندین ماهه فتنه اصلاح‌طلبان و سران فتنه را خاموش و تکلیف مسئولان را برای آینده روشن ساخت و دشمن را مایوس ساخت.

دشمنان و سران فتنه در خارج از کشور به خاطر این شکست و در حمایت از فتنه‌گران.

الف - تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را تا حد فلج‌کننده تشدید کردند.

ب - توافق هسته‌ای با ایران را علیرغم روشن شدن همه اختلافات و رفع آن به تاخیر انداختند.

ج - پول‌ها و درآمدهای ایران در بانک‌های خارج را بلوکه کرده و مانع ورود آنها به چرخه اقتصاد کشور شدند.

د- به تصور پدیدآمدن دو دستگی در داخل ایران نسبت به حمایت از مقاومت اسلامی فلسطین به غزه و مردم مظلوم آن حمله کردند.

هـ - با استفاده از بی‌ثباتی محدود در داخل ایران زمینه منحرف کردن بیدار یاسلامی و در بعضی از کشورها مثل مصر و لیبی را فراهم ساختند.

اگر فتنه به اهداف خود می‌رسید

اینک باید از کسانی که در برابر این فتنه ساکت بودند یا موضع حمایتی گرفتند، یا اینکه در جرم سران فتنه تردید ایجاد می‌کنند و با فرافکنی و دادن آدرس غلط و تحلیل سلطحی و بچگانه مناظرات را عامل این فتنه تلقی می‌کنند و پشت پرده اصلی فتنه را نمی‌بینند، پرسید که دیگر رهبر معظم انقلاب اسلامی به خواسته‌های غیر قانونی فتنه‌گران تسلیم می‌شد و انتخابات 40 میلیونی سالم را به اتهام تقلب اثبات نشده ابطال می‌کرد و رای 24 میلیونی مردم به نامزد دیگر را که حق‌الناس بود ضایع می‌کرد و نظام در برابر قانون‌شکنی و اردوکشی خیابانی اقلیت مستبد و زورگیری اصلاح‌طلب و مخالف تسلیم می‌شد و عقب‌نشینی می‌کرد و آمریکا و اسرائیل و انگلیس در این انقلاب رنگی سبز جشن پیروزی می‌گرفتند و راه بازگشت کشور به ارزش‌ها و شعارهای اول انقلاب و امام را دوباره سد می‌کردند و مسیر سازش با غرب و سلطه آنها بر کشور با تضعیف ولایت فقیه بازگشوده می‌شد و آنان که کمر به تغییر مسیر نظام و انقلاب و قواره سیاسی نظام بسته بودند پیروز می‌شدند دیگر انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی و آرمان‌های امام چه چیزی باقی می‌ماند؟

این است که باید به کمرنگ کنندگان فتنه و حامیان و ساکتین در برابر آن تاسف خورد که فقدان بصیرت و بی‌توجهی به هدایت‌های رهبری چه خسارتی به نظام اسلامی وارد می‌سازند و چگونه می‌خواهند در پیشگاه حق پاسخگو باشند.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

Copyright © 2003-2020 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo