شهید آوینی


نظارت مستقیم سازمان سیا بر هالیوود


مقامات سازمان سیا در نشست اخیر خود با كمپانی‌های هالیوودی، «پل باری»، یكی از كاركنان پیشكسوت سازمان سیا، را به عنوان رابط این سازمان با هالیوود معرفی كردند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آمریكایی «یونایتد پرس اینترنشنال»، در این نشست سیا از هالیوود خواست تا با تعریف كاركنان این سازمان به عنوان افراد بسیار ماهر، كارآمد و با شهامت، به این سازمان در رسیدن به اهدافش هر چه بیشتر كمك نماید.

«پل گیمیج‌لیانو»، سخنگوی سازمان سیا در این نشست، بیانیه‌ این سازمان را خواند.

مقامات سیا در این بیانیه اعلام كردند، برنامه نظارت مستقیم سازمان سیا بر عملكرد هالیوود و دیگر رسانه‌های آمریكا همچنان ادامه خواهد داشت.

در این بیانیه‌ آمده است: برای سالیان متمادی، سازمان سیا با شركت دادن نیروهای بااستعداد و خلاق خود در سینما، نشریات و دیگر رسانه‌ها، باعث شد تا در پروژه‌ این رسانه‌ها احساس مقبولیت و اعتبار به وجود آید و البته این برنامه تحت ریاست «مایكل هایدن» همچنان ادامه خواهد یافت تا این رسانه‌ها بالاخص هالیوود بتواند هر چه بیشتر دلاوری‌، شهامت و مهارت‌های كاركنان سازمان سیا را تعریف بنمایند.

همچنین در این بیانیه آمده است كه «باری» به عنوان نماینده سازمان سیا می‌تواند در عین نظارت بر فیلمنامه‌ها، ترتیب ملاقات و مصاحبه با كاركنان و رؤسای سازمان سیا را بدهد تا بدین ‌ترتیب فیلمسازها بتوانند به راحتی به اطلاعات لازم برای ساخت فیلم خود دست یابند.

«گیمیج‌لیانو»، سخنگوی سازمان سیا، در پایان درباره دلیل انتخاب «باری» برای چنین سمتی گفت: او سازمان سیا را از بالاترین تا پایین‌ترین مقام می‌شناسد، با تفكرات حاكم بر این سازمان به اندازه كافی آشنایی دارد و در عین حال از انرژی و تیزبینی خارق‌العاده‌ای برخوردار است.

300 ، جدیدترین محصول ناتوی فرهنگی

شاه لئونیداس (LEONIDAS) به همراه 300 اسپارتی در برابر ارتش میلیونی خشایارشاه ایستادگی می کند و اگرچه در نهایت کشته می شود اما مقاومتش باعث اتحاد یونانی ها در برابر ایران می شود.

این موضوع اصلی فیلم 300 است که توسط کمپانی هالیوودی برادران وارنر ساخته شده و قرار است از نهم مارس به نمایش عمومی درآید.

به گزارش منابع خبری فیلم 300 اقتباسی از رمان تصویری 300 است که به وسیله فرانک میلر نوشته شده و موضوع اصلی آن نبرد ترموپیل (THERMOPYLAE) می باشد.

کارگردانان هالیوود در این فیلم مانند اکثر روایت های غربی، ایرانیان را افرادی وحشی، نادان، خونریز و غیر متمدن و در مقابل یونانیان را افرادی غیور و دلاور معرفی می کنند.

بودجه 60 میلوین دلاری این فیلم را کمپانی برادران وارنر تهیه کرده و کارگردانی آن بر عهده ژاک اسنایدر (ZACK SNYDER) بوده است.

کارشناسان سیاسی، ساخت و نمایش فیلم 300 را در این موقعیت زمانی مرتبط با اهداف عملیات روانی آمریکا در جهت تحریک افکار عمومی بر ضد ایران و فرهنگ و تمدن ایرانی ارزیابی می کنند.

تقریباً تمام صحنه های فیلم در داخل استودیو و به وسیله تکنیکی به نام (DIGITAL BACKLOT) فیلم برداری شده به این صورت که در تمام مدت بازیگران در برابر پرده های آبی نقش بازی می کنند و پس از آن صحنه های پس زمینه، اضافه می شود.

تولید و نمایش فیلم 300 اعتراض ایرانیان را به دنبال داشته است. طی چند روز گذشته ایرانیان خارج از کشور به ویژه دانشجویان ساکن مالزی با ارسال صدها نامه به گروه های دانشجویی داخلی و خارجی، نسبت به جدیدترین محصول کمپانی برادران وارنر اعتراض کرده اند. پیش از این شان پن بازیگر سرشناس هالیوود از وجود طرحی نانوشته برای ساختن فیلم های ضد ایرانی و ارائه چهره ای منفی از ایرانیان توسط هالیوود خبر داده بود که نمایش فیلم ضد ایرانی 300 در همین راستا ارزیابی می شود.


 

Copyright © 2003-2020 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo