شهید آوینی
     
 
شهادت امام جواد , شهادت , امام , جواد
 

«ویژه نامه شهادت امام جواد علیه السلام»

 
مختصری از زندگینامه امام نهم

شناسنامه امام محمد تقی سلام الله علیه - نگاهی به زندگانی - مكتب علمى - نحوه شهادت.

شهادت امام جواد , شهادت , امام , جواد

اشعار و نوحه های برادر امیر عباسی+دانلود
قابل استفاده برای مداحان

شهادت امام جواد , شهادت , امام , جواد

مداحی های تصویری (تصویری)

مراثی شهادت جواد الائمّه علیه السلام (اشعار)

مداحی و مرثیه شهادت جوادالائمّه علیهم السلام (صوتی)

توسل و زیارات(صوتی)

پیامک های ویژه شهادت امام جواد (علیه السلام)

پای روضه ی ابن الرضا علیه السلام

 
در تـاریـخ شهادت نهمین امام شیعه حضرت جوادالائمه علیه السلام روایات گوناکونی وارد شده است، چنانکه مسعودى، روز شهادت حضرت را در پنجم ذى الحجه سال 219 ه.ق می داند، (1) اما طبق مشهورترین روایات، عروج ملکوتی ایشان در آخر ماه ذى القعده سال 220 هجرى قمری بوده است، و در آن هنگام از سن شریفش تنها 25 سال و چند ماه گذشته بود.
 
میراث علمی امام جواد علیه السلام

 
معمولاً پس از رحلت یک امام به دلیل مشکلاتی که به وجود می‌آمد تا مدّت زمانی ارتباط شیعیان با امام بعدی بسیار محدود می‌شد. حتی وکلای آن حضرت هم که در بلاد اسلامی حضور داشتند، برقراری ارتباطشان با امام، با دشواریهایی روبرو می‌شد .
 
جایگاه علم از منظر امام محمد تقى علیه السلام
 
نهمین امام شیعه حضرت امام محمد تقى علیه السلام در كودكى عهده دار امر رهبری و امامت جامعه اسلامی شدند و در همان زمان دانش سرشار آن بزرگوار دوست و دشمن را به حیرت و شگفتى واداشت. مناظرات علمی آن حضرت با شخصیت‌های بزرگ جهان اسلام و فتواهای دقیق ایشان در مسائل گوناگون علمی، در تاریخ پربار علم همچون خورشیدی تابان بر تارک مکتب پویای تشیع می درخشد.
 
تحلیلی بر حیات اجتماعی شیعه در عصر امام نهم
 
شیعه، تحت تاثر تعالیم والی عترت رسول خدا علیهم السلام و به جهت پاى بندی به سیره قرآن مبنی بر اعتماد بر عقل و تسلیم در برابر داورى آن در اعتقادات، ممتاز گشته است. این فرقه همواره از شناخته شده ترین فرق، و داراى رساترین برهان و سرسخت ترین مواضع در صحنه درگیرى هاى فكرى بوده است. در دوران خلافت عباسیان عظمت فكرى شیعه بدان حد رسیده بود كه حكومت ناچار شد با مقتداى آنان، یعنى امام رضا علیه السلام (بصورت بیعت گرفتن براى ولایت عهدى) سازش كند. این سازش، نشانه میزان توان و نفوذ این مکتب، و تاثیر اندیشه های آن در میان مردم و در موضع گیرى هایشان مى باشد
 
نقش امام جواد(علیه السلام) در نظام ولايي
 

بي گمان بازخواني جايگاه و نقش امام جواد(علیه السلام) در نظام ولايي براي پاسخ گويي به برخي از پرسش ها و شبهاتي كه از سوي مخالفان و حتي دوستان مطرح مي شود امري ضروري و بايسته است. هدف نويسنده از بررسي جايگاه و نقش آن حضرت در نظام ولايي در مقاله حاضر از آن روست كه بازخواني آن به عنوان طرح مسئله و دعوت ديگران به بررسي و تحليل و تبيين علمي آن مي تواند غباري را كه در پس سده ها بر چهره تابناك حقيقت نشسته بزدايد و حقيقت مقام و جايگاه ايشان را بازنماياند.
 

دوازده قطره از دریای فضایل جوادالائمّه علیهم السلام

امام جواد(ع) بر منبر رسول الله(ص) رفت و فرمود: «من محمدبن علی الجواد هستم. من نسب های همه مردم را می دانم، چه مردمی که به دنیا آمده اند و چه مردمی که به دنیا نیامده اند. ما این علم را قبل از این که عالم هستی خلق شود، داشته ایم و بعد از فنای عالم هستی نیز این علم را داریم. اگر نبود تظاهر اهل باطل، حکومت اهل گمراهی و شک مردم عوام؛ چیزهایی می گفتم که همه از اولین و آخرین را به تعجب وامی داشت.»

سیره زندگانی و اخلاقی جواد الائمه (علیهم السلام)

- سیره ابن الرضا(ع)

- فضایل و مناقب امام جواد(ع)

معرفی شخصیت امام جواد (علیه السلام)

- امام جواد(ع) تجسم صلابت

- شخصیت جواد الائمه از نگاه دیگران

شهادت امام جواد , شهادت , امام , جواد

 

یادگاری : کاغذ دیواری(WallPaper)

 اسکرین سیور: محافظ صفحه (Screen Saver)

امام جواد(ع) ـ الگوى دانشمندان جوان

نوجوانى در قلّه رفيع دانش - جوانان در عرصه تفكر و كسب دانش - گفتار انديشمندان - دانشمند نوجوان.

 

نرم افزار اندروید امام جواد (ع)

نرم افزار امام جواد (ع) نام یک نرم افزار اندروید است. این نرم افزار شامل بخش های : دعا ، دلنوشته ، زندگی نامه ، احادیث و ... می باشد .

مناظرات و احتجاجات

مناظره با يحيى بن اكثم - حكم شكار در حالات گوناگون توسط مُحرٍم -  جلوه‏ هايى از علم گسترده امام - فتواى قضائى امام و شكست فقهاى دربارى - حديث‏ سازان رسوا مى‏شوند! - پاسخ گویی سریع.

شهادت امام جواد , شهادت , امام , جواد کتابخانه (متن + دانلود کتاب)

سيره پيشوايان - چهل داستان و چهل حدیث - نگاهى به زندگانى سياسى‏ امام جواد (ع) - معرفی شخصیت امام جواد (علیه السلام) - هدايتگران راه نور: زندگانى امام محمّد تقى ‏عليه السلام...

کتابشناسی امام جواد علیه السلام

 
     
Copyright © 2003-2020 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo