بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram


مصاحبه با رهبر انقلاب پس از شركت در انتخابات

22/ 03/ 88

بسم ‏اللَّه‏الرّحمن ‏الرّحيم‏

خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی از جانب جمع حاضر ـ بویژه جامعه‌ی رسانه‌ای كشور ـ سلام عرض میكنم؛ صبح حضرتعالی به خیر.
سلام علیكم و رحمت الله.
ــ دهمین انتخابات ریاست جمهوری در واقع اولین انتخابات دهه‌ی چهارم انقلاب اسلامی است كه حضرتعالی آن را دهه‌ی پیشرفت و عدالت نامگذاری فرموده‌اید. مردم ایران مشتاقانه منتظر شنیدن فرمایشات حضرتعالی در رابطه با انتخابات امروز هستند. متشكرم.
بسم الله الرحمن الرحیم. خداوند متعال را سپاسگزاریم كه به ملت ایران این توفیق را عنایت كرد كه یك نوبت دیگر، در یك آزمون بزرگ ملی شركت كنند. انتخابات مظهر حضور فعال و پرشور و زنده‌ی مردم در عرصه‌ی سیاسی كشور است. آنطوری كه من مشاهده میكنم و میشنوم، بحمدالله در این انتخابات شور و شوق و تحرك مردم بسیار بالاست؛ این را ما از حضور نامزدهای مختلف و از آگاهی و بیداری مردم ناشی میدانیم و خدا را سپاسگزاری میكنیم. و انتظار داریم خدای متعال توفیق بدهد مردم بتوانند با حضور متراكم خود در پای صندوقهای رأی، یك امتحان بزرگ دیگر را بخوبی پس بدهند. و ان‌شاءالله از سوی پروردگار عالم مقدر باشد كه بهترین و شایسته‌ترین فرد، برای مدت چهار سال به ریاست قوه‌ی اجرائیه منصوب بشود. مطمئناً وقتی مردم با ایمان و شور و شوق در صحنه هستند، خدای متعال هم تفضل خواهد كرد.
من ـ طبق معمول ـ درخواستم از مردم این است كه از همین آغاز وقت و از اول صبح، پای صندوقهای رأی بروند. همه بروند، همه رأی بدهند، طبق تشخیص خودشان عمل كنند و سهم خودشان را در اداره‌ی كشور و در تعیین مدیریت عالی اجرائی كشور، به عهده بگیرند. این یك حق و در عین حال یك تكلیف است. حق آحاد مردم ماست كه نظر بدهند؛ تكلیف آنها هم همین است. به اعتقاد من، این هم تكلیف شرعی و هم تكلیف عقلی ـ یعنی عقلائی ـ است كه این كار را انجام بدهند.
نكته‌ی دیگری كه میخواهم به مردم عزیزمان عرض كنم، این است. اولاً باید از این حضور پر شوری كه در روزهای اخیر و حتی شبها ـ آنطور كه مطلع شدم ـ مردم در خیابانها داشتند، تشكر كنم. هر گروهی طبق میل خودشان و به نظر خودشان شعار میدادند، اما رشد و آگاهی مردم نگذاشت كه یك حادثه‌ی تلخی به وجود بیاید؛ در صحنه هستند، شعارهاشان را هم میدهند، شور و شوق خودشان را هم ابراز میكنند، لكن در عین حال رشد و كمال و بلوغ عقلانی خودشان را هم نشان میدهند. امنیت انتخابات خیلی مهم است. ما سی سال است انتخابات داریم و بحمدالله همیشه در انتخاباتها، امنیت برقرار بوده است. این خیلی نعمت بزرگی است؛ این ناشی از تفضل الهی و ناشی از شعور و درك مردم ماست. امروز هم من امیدوارم و از مردم خواهش میكنم كه توجه كنند، همین امنیت، همین آرامش و همین متانت و سكینه‌ی روحی لازم، در آنها وجود داشته باشد. ممكن است بدخواهانی بخواهند در مراكز رأی تشنج ایجاد كنند؛ هرگونه تشنجی به ضرر صندوقهای رأی تمام خواهد شد؛ یعنی به ضرر آراء مردم و به ضرر مردم است؛ اگر كسانی خواستند چنین تشنجی ایجاد كنند، خود مردم نگذارند و با متانت، با صبر و با حلم و وقار خودشان، مانع بشوند از اینكه خواسته‌ی بدخواهان این ملت عملی بشود.
به شایعات هم خیلی گوش نكنند. من دیدم دیروز و دیشب ـ در این پیامكهای فراوانی كه دست مردم هست ـ شایعاتی را از قول من نقل میكردند كه دروغ محض بود و واقعیت نداشت. آدمهای خوش‌نیت و سالم این كارها را نمیكنند؛ آدمهای ناسالم از این كارها میكنند؛ توی همه‌ی بخشها و همه‌ی گروهها هم كم و بیش ممكن است آدم ناسالم ـ كه سوءنیت داشته باشند و حسن‌نیت نداشته باشند ـ پیدا بشود. به این شایعات هم توجه نكنند. امروز هم ممكن است باز شایعاتی ـ نسبت به بخشهای مختلف انتخابات ـ بین مردم وجود داشته باشد؛ ما اعتمادمان در درجه‌ی اول ـ در اول و آخر ـ به لطف خدا و به كمك الهی است و از خدای متعال استعانت میكنیم و كمك میخواهیم، و در درجه‌ی بعد به آگاهی و رشد و هوشیاری مردم است.
من بار دیگر از همین‌جا به همه‌ی آحاد ملت عزیزمان سلام عرض میكنم و امیدوارم كه ان‌شاءالله خدای متعال امروز را برای ملت ما روز مباركی قرار بدهد. از شما خبرنگار محترم و خبرنگاران محترمی كه در اینجا حضور دارند و از یكایك مسئولین دست‌اندركار انتخابات ـ دوستانی كه در اینجا حضور دارند ـ و كسانی كه در پشت صحنه و در داخل وزارت كشور مشغول كار هستند، صمیمانه تشكر میكنم. زنده باشید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved