بيانات در مراسم مشترك نيروهاى مسلح استان كردستان‏‏‏

23/ 02/ 88

بسم ‏اللَّه‏ الرّحمن‏ الرّحيم‏

پروردگار متعال را سپاسگزارم كه جمع رشيد و آماده‏به‏كارِ نيروهاى مسلح را در اين ميدان - به عنوان نمونه - و در اين خطه‏ى دلاورخيز و سرزمين جهاد ملاقات ميكنم.
كردستان يك سرزمين استثنائى از جهت ايثار و شهادت در تاريخ معاصر ماست. دشمنان پيرو سياستهاى موذيانه عليه جمهورى اسلامى ايران، بر روى اين نقطه بالخصوص متمركز شدند؛ نيروهاى خودشان را با هر شكل و با هر شيوه به اين ميدان كشاندند. نظام جمهورى اسلامى كه متكى به ايمان و متكى به غيرت مردان مؤمن است، در اين عرصه امتحان بسيار بزرگى را با درخشندگى تمام نشان داد. در اين استان، نيروهاى مسلح از ارتش و سپاه و بسيج و نيروى انتظامى در قالبهاى گوناگون، كارهاى بزرگ و درخشانى را انجام دادند. مردم غيور كردستان در قالب پيشمرگان مسلمان كُرد و در ضمن بسيج نيروها، آنچنان ايمانى و شور و شوقى در ميدانهاى نبرد از خودشان نشان دادند كه بى‏شك يكى از يادگارهاى بزرگ حماسه‏ى ملت ايران به شمار خواهد آمد. با نيروهاى مسلح، مردم اين منطقه، صميميت و همكارى را به اوج رساندند و نيروهاى مسلح هم - جوانان گرد آمده‏ى از اطراف و اكناف اين كشور - نشان دادند كه در نظام اسلامى، نيروى دفاع از مردم و از امنيت مردم هستند. اين نكته‏ى اصلى است.
اگر نيروهاى مسلح در جوامع مختلف و در طول تاريخ براى دفاع از قدرتها و قدرتمندها شكل ميگرفتند، اما در نظام اسلامى، نيروى مسلح در خدمت امنيت مردم و داراى مأموريت آرامش بخشيدن به زندگى عمومى مردم است. فلسفه‏ى نيروهاى مسلح اين است كه مردم در سايه‏ى اين نيروها احساس امنيت كنند. اين وظيفه از آغاز پيروزى انقلاب اسلامى در نيروهاى مسلح جمهورى اسلامى بحمداللَّه بروشنى خود را نشان داد. آنچه را كه در اين منطقه، در اين استان، در غرب كشور، در نقاط ديگرى از اين قبيل، نيروهاى مسلح از خود نشان دادند، تبلور حقيقى و واقعى فلسفه‏ى نيروهاى مسلح بود.
امروز هم همين است. من به همه‏ى شما برادران عزيز، جوانان رشيد كه در اين ميدان حضور داريد؛ چه بسيجيان دلاورى كه بومىِ اين منطقه هستند، چه نيروهاى ارتش، چه نيروهاى سپاه، چه نيروى انتظامى، اين را با قاطعيت ميگويم: نظام اسلامى، نيروى مسلح را در خدمت امنيت مردم ميخواهد. هر تلاش شما براى تكامل علمى، براى تكامل در آموزشهاى نظامى، براى بالا بردن قدرت رزمى، براى تأمين حضور سريع و فورى، يك حسنه است، يك اقدام خداپسند است؛ قصد قربت ميتوانيد بكنيد. و اين بسيار امتياز بزرگى است براى جوانان فداكار ما، نيروهاى مسلح ما، فرماندهان ما.
عزيزان من! حضور نيروهاى مسلح در سالهاى اول انقلاب، توانست توطئه‏هاى دشمن را كه ميخواستند در اين بخش از كشور فتنه و برادركشى و ناامنى به وجود بياورند، از بين ببرد. امروز بحمداللَّه اين منطقه از آسيب دشمنان محفوظ است؛ حضور نيروهاى مسلح، حضور هوشمندانه و آگاهانه و مقتدرانه‏اى است. اما من به شما اين را تأكيد ميكنم: از كيد دشمنان نبايد غافل بود؛ نه در اين منطقه و نه در هيچ نقطه‏ى كشور. نظام اسلامى كه با استكبار و ظلم جهانى پنجه در افكنده است، هميشه منتظر توطئه‏ها و ضربه‏ها و تعدى‏ها و تجاوزهاى دشمنان بايد باشد؛ خود را آماده نگه دارد. اين دستور قرآنى است: »و اعدّوا لهم ما استطعتم من قوّة و من رباط الخيل«.(1) اين آمادگى، يك وظيفه‏ى عمومىِ ملى است، اما بالخصوص متوجه به نيروهاى مسلح است. ما ميدانيم، مى‏بينيم، اطلاعات دقيق داريم كه دشمنان نظام جمهورى اسلامى و دشمنان ملت ايران، حتّى در نزديكى مرزهاى نظام جمهورى اسلامى، مايل به توطئه و فراهم كردن زمينه‏هاى ناامنى‏اند. بايد هشيار باشيد.
امروز متأسفانه سررشته‏ى ترورها و عمليات خشونت‏آميزِ غير انسانى در بسيارى از نقاط اين منطقه، در دست سرويسهاى امنيتى مستكبرين است. اشغالگران عراق در بسيارى از عمليات تروريستى كه جان مردم بى‏گناه را هدف قرار ميدهد، متهم درجه‏ى اولند. آن كسانى كه دم از مقابله‏ى با تروريسم ميزنند، كورترين و سياه‏ترين شيوه‏هاى تروريستى را اداره و هدايت ميكنند. نظام جمهورى اسلامى كه از جمله‏ى اصلى‏ترين هدفهاى اين توطئه‏ى خيانت‏آميز است، بايد هشيار باشد و هشيار است. ملت ما هشيارند؛ نيروهاى مسلح ما، مسئولان جمهورى اسلامى احساس سنگينىِ اين مسئوليت بزرگ را ميكنند؛ آمادگى دارند و بايد آمادگى داشته باشند.
دشمنان جمهورى اسلامى اين را بايد به تجربه فهميده باشند كه نظام جمهورى اسلامى، اهل تعدى و تجاوز و شروع درگيرى نيست. در اين سى سال هيچ همسايه‏اى و هيچ ملت و دولتى از سوى جمهورى اسلامى تهديد نشده است، اما همين ملت بزرگ و همين نظام مقتدر در پاسخگوئى به تهديد ديگران لحظه‏اى درنگ نميكند. اين آمادگى نه فقط در نيروهاى مسلح، در آحاد مردم - با روحيه‏ى شادابى كه دارند - بحمداللَّه وجود دارد. اين آمادگى را شما عزيزان روز به روز بايد افزايش دهيد.
بدانيد يك ملت وقتى ميتواند از كرامت خود، از عزت خود، از موجوديت خود به معناى واقعى كلمه دفاع كند كه مستقل و متكى به خود، متكى به نيروى خود و به اراده‏ى خود باشد و با توكل به خداوند متعال آمادگى را هميشه حفظ كند. روز به روز ملت ايران به توفيق الهى اين آمادگى را بيشتر خواهد كرد و يقيناً دشمنان نظام جمهورى اسلامى از تهديد خود، از توطئه‏ى خود، از بددلى و بدخواهى خود، هيچ طرفى نخواهند بست.
پروردگارا! اين جوانان مؤمن، اين برادران دلاور، اين انسانهاى پاكباز و بااخلاص را در كنف حمايت و لطف خود و مشمول فضل و رحمت خود قرار بده.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 
 
https://www.aviny.com/Bayanat/88/02_23_02.aspx?&mode=print
Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved