بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در مراسم دانش‏آموختگى دانشجويان دانشگاه امام على(ع)‏

6/ 7/ 84

بسم‏اللَّه‏الرّحمن‏الرّحيم‏

جشن فارغ‏التحصيلى شما جوانان عزيز را به خود شما و به ارتش جمهورى اسلامى ايران تبريك عرض مى‏كنم.

پرورش جوانان مؤمن و كارآمد و حضور آن‏ها در رده‏هاى مختلف خدمت - چه در ارتش، چه در سپاه، چه در بقيه‏ى دستگاه‏هاى مسؤول كشور - براى مسؤولان كشور و براى همه‏ى آحاد ملت يك مژده است.

امروز هر چه پيش مى‏رويم و نسل‏هاى جديد وارد عرصه مى‏شوند، احساس بر اين است كه سطح دانايى و تعهد در مجموعه‏ى مسؤولان كشور، در سطوح مختلف، بالاتر مى‏رود.

شما در بدنه‏ى ارتش، در بخش‏هاى مختلف مشغول كار خواهيد شد. هر كدام از شما داراى مسؤوليت سنگينى هستيد و سنگينى اين مسؤوليت به تناسب اهميت و ارزش ارتش جمهورى اسلامى ايران و به طور كلى نيروهاى مسلح در جمهورى اسلامى است. همچنان كه نيروهاى مسلح در نظام جمهورى اسلامى مظهر قدرت و عزت ملى و توانايى دفاع از كُليت و هويت ملت هستند - اين حقيقتى است كه امروز بحمداللَّه در نيروهاى مسلح ما مشهود است - و به تناسب اين ارزش والا كه براى ارتش جمهورى اسلامى و ديگر نيروهاى مسلح وجود دارد، هر فردى از شما هم در هر جا حامل مسؤوليت عزت‏آفرينى و قدرت بخشىِ هر چه بيشتر به اين مجموعه و به اين سازمان هستيد.

اگر ملتى قدرت دفاع از خود را نداشته باشد، عزت او هم هيچ‏گونه تضمينى ندارد. در دنيايى كه هوس‏ها و انگيزه‏هاى مادى به جاى ارزش‏هاى معنوى بر انسان‏هاى صاحب قدرت حكمرانى مى‏كند، هيچ ملتى نمى‏تواند از هيچ مركز ديگرى جز قدرت درونى خود كه خداى متعال به او بخشيده است، اميد هيچ‏گونه كمك و چشم‏داشتِ حمايتى را داشته باشد.

ملت‏ها بايد به خودشان تكيه كنند تا بتوانند عزتى را كه خود را شايسته‏ى آن مى‏دانند، به دست بياورند. اين قدرت، قدرت علمى است؛ قدرت دفاع از خود است؛ توانايىِ بروز استعدادهاى درونى است. يك ملت بايد اين توانايى‏ها را داشته باشد تا بتواند عزيز باشد. مظهر قدرت دفاعى كشور شماها هستيد؛ نيروهاى مسلح. درست است كه در هنگامه‏ى آزمايش‏هاى بزرگ، همه‏ى ملت پشت سر نيروهاى مسلح قرار مى‏گيرند و نيروهاى مسلح را تنها نمى‏گذارند؛ كما اين‏كه در دوران دفاع هشت ساله ثابت شد، ولى با اين حال، آن مجموعه‏يى كه اولين مسؤوليت و اصلى‏ترين مأموريت را در زمينه‏ى دفاع دارد، نيروهاى مسلح كشورند و شما جوان‏هاى عزيز با اين نيت، با اين فكر، با اين احساس وارد بخش‏ها و دستگاه‏ها و يگان‏ها و قسمت‏هاى مورد نياز بشويد و مأموريت‏تان را آغاز كنيد كه مى‏خواهيد سازمان خودتان را به سطوح آرمانىِ آن برسانيد تا بتوانيد سهم خود را در قدرت دفاع اين ملت بزرگ و عزيز ايفا كنيد. ابتكار، نوآورى، انگيزه‏ى خالص خدمتى، حفظ پاكدامنى و صفايى كه امروز در شما جوان‏ها بحمداللَّه هست، دقت در ضابطه‏هاى نيروهاى مسلح و رعايت اين ضوابط، توكل به خدا، اعتماد به خدا، توفيق خواستن از خداوند متعال و اعتماد به نيروى ذاتى خود؛ اينها رمزهاى موفقيت شماست. در اين ميدان گسترده‏يى كه پيش روى شماست، استعدادهايى بروز خواهد كرد و شخصيت‏هايى رشد خواهند كرد. در ميان شما بى‏گمان كسانى خواهند بود كه تأثيرات بزرگى در ارتش جمهورى اسلامى ايران و در پيشرفت اين سازمان خواهند داشت.

توفيق همه‏ى شما را از خداوند متعال مسألت مى‏كنم. و همچنانى كه اين روزها يادآور سالهاى دفاع مقدس است، از خداند متعال مى‏خواهم كه شما را در همه حال جزو برجستگان خط دفاعى كشور قرار بدهد و دعاى حضرت بقيةاللَّه شامل حال شما باشد.

براى شهداى عزيز و ايثارگران عزيز در نيروهاى مسلح و در ارتش جمهورى اسلامى طلب رحمت و مغفرت مى‏كنم.والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‏

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved