بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

نامه مقام معظم رهبرى به شوراى نگهبان برای تجدید نظر در صلاحیت كاندیداهاى انتخابات ریاست جمهورى

2/ 3/ 84

آقاى حداد عادل رئیس مجلس شوراى اسلامى در نامه‏اى خطاب به مقام معظم رهبرى خواستار تجدید نظر شوراى نگهبان در بررسى صلاحیت كاندیداهاى انتخابات ریاست جمهورى شد.

در نامه رئیس مجلس شوراى اسلامى آمده است، چنانكه تجدید نظر در این امر را به مصلحت و مایه تقویت مشاركت عمومى بیشتر - كه مخصوصاً مورد عنایت حضرتعالى در انتخابات ریاست جمهورى بوده - مى‏دانید، شوراى محترم نگهبان را به توسیع دایره نامزدهاى واجد صلاحیت دلالت فرمائید.

حضرت آیت‏اللَّه خامنه‏اى در پى نامه رئیس مجلس شوراى اسلامى، نامه‏اى خطاب به دبیر شوراى نگهبان مرقوم فرمودند.

متن نامه مقام معظم رهبرى به دبیر شوراى نگهبان به این شرح است:

بسمه تعالى

آیت اللَّه جناب آقاى جنتى دبیر محترم شوراى نگهبان دامت بركاته

با سلام و تحیت و تشكر از زحمات آن شوراى محترم در تلاش براى احراز صلاحیت داوطلبان ریاست جمهورى دوره‏ى نهم، با رعایت موازین قانونى در این امر، از آنجا كه مطلوب آن است كه همه‏ى افراد كشور از صاحبان سلائق گوناگون سیاسى فرصت و مجال حضور در آزمایش بزرگ انتخابات را بیابند، لذا به نظر مى‏رسد نسبت به اعلام صلاحیت آقایان دكتر مصطفى معین و مهندس مهرعلیزاده تجدید نظر صورت گیرد.

والسلام علیكم
سیدعلى خامنه‏اى
2/3/1384

متن نامه‏ى آقاى دكتر حداد عادل رئیس مجلس شوراى اسلامى به مقام معظم رهبرى به این شرح است:

بسمه تعالى

محضر مبارك رهبر معظم انقلاب اسلامى، حضرت آیت‏اللَّه خامنه‏اى مدظله العالى

با سلام و تحیت

چنانكه مستحضرید شوراى محترم نگهبان اسامى شش تن از نامزدان انتخابات ریاست جمهورى را كه صلاحیتشان به تأیید آن شورا رسیده اعلام كرده است. اگر چه شوراى نگهبان همواره سعى داشته وظیفه خطیر خود را بر اساس موازین شرعى و قانونى به انجام رساند، لكن گهگاه براساس رهنمودهاى برخاسته از مصلحت‏اندیشى حضرتعالى در تصمیم خود تجدید نظر كرده است. اینك استدعا آن است در مورد اخیر نیز چنانكه تجدید نظر در این امر را به مصلحت و مایه تقویت مشاركت عمومى بیشتر - كه مخصوصاً مورد عنایت حضرتعالى در انتخابات ریاست جمهورى بوده - مى‏دانید، شوراى محترم نگهبان را به توسیع دایره نامزدهاى واجد صلاحیت، دلالت فرمائید.

والامرالیكم
غلامعلى حداد عادل، رئیس مجلس شوراى اسلامى
2/3/1384

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved