بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار كارگزاران نظام و سفراى كشورهاى اسلامى‏‏‏

6/ 2/ 84

بسم الله الرحمن الرحیم

ميلاد مسعود حضرت خاتم‏النبيين و سيدالبشر، حضرت محمد مصطفى (صلّى ‏اللَّه‏ عليه‏ و اله) و ولادت باسعادت حضرت امام جعفر صادق (عليه‏الصّلاةوالسّلام) را به شما حضار محترم و ميهمانان گرامى و سفراى كشورهاى اسلامى و به همه‏ى ملت ايران و به امت بزرگ اسلامى در سراسر جهان تبريك عرض مى‏كنيم.

اين نام و اين مناسبت در ميان ما معيارى براى وحدت شده است؛ لذا اسم اين هفته‏ى مبارك را كه از دوازدهم ربيع‏الاول (ولادت آن بزرگوار به قولى) تا هفدهم ربيع‏الاول (ولادت آن بزرگوار به قول ديگر) است، هفته‏ى وحدت ناميده‏ايم؛ اولاً به‏خاطر اين‏كه وحدت امت اسلامى، امروز و هميشه يكى از مهمترين نيازهاى اين امت است؛ ثانياً به خاطر اين‏كه معيار وحدت و محور اتحاد مسلمين، وجود مقدس نبى‏مكرم اسلام و ياد و نام آن بزرگوار است.

از وحدت، زياد سخن گفته‏ايم. اگر به برخى از آنچه گفته‏ايم، عمل مى‏كرديم، امروز سرنوشت مسلمانان از آنچه هست، بهتر بود. به‏طور طبيعى برخى عوامل ضد وحدت وجود دارد - اختلافات قومى، اختلافات مذهبى و طايفه‏يى، اختلافات سياسى - كه بايد با آنها مقابله كرد. با تكيه به نام مقدس پيغمبر و ياد آن بزرگوار - كه محور وحدت امت اسلامى است - بايد بر اين اختلافات غلبه كرد؛ ليكن از اين دشوارتر، موجبات تفرقه‏يى است كه به امت اسلامى تزريق مى‏شود. در بستر همين اختلافات قومى و طايفه‏يى و مذهبى، دشمنان اسلام طبق سياست هميشگىِ خودشان، بين مسلمانان اختلاف ايجاد مى‏كنند. دست دشمن، توطئه‏ى دشمن و تدبير دشمن را در وراى اين اختلافات مى‏شود بوضوح ديد؛ اين را بايد علاج كرد. عقلاى امت از همه‏ى فرقه‏ها بايد نگذارند امواج فتنه در ميان مسلمانها - كه به‏وسيله‏ى دشمنان اسلام تحريك مى‏شود - به‏طور روزافزون آرامش و الفت و محبت را به خطر بيندازد.

قرآن ما را به وحدت توصيه كرده است. قرآن ما را تهديد كرده است كه اگر اتحاد و همبستگى خودتان را از دست بدهيد، آبرو و هويت و قدرت شما نابود خواهد شد. امروز متأسفانه در دنياى اسلام اين نابسامانى‏ها مشاهده مى‏شود. امروز توطئه عليه دنياى اسلام، توطئه‏ى بسيار سنگينى است. اگر در اين دوران عليه اسلام توطئه‏هاى سازمان‏يافته با شدت بيشترى كار مى‏كند، بيدارى امت اسلامى است كه دشمنان را به هراس انداخته است. استكبار جهانى، طمعگاران در كشورهاى اسلامى، و مداخله‏جويان در ميان دولتها و كشورهاى اسلامى از وحدت امت اسلامى در هراسند.

نزديك به يك‏ونيم ميليارد نفر از جمعيت دنيا مسلمانند و مسكن آنها يكى از مهمترين و ارزنده‏ترين قطعات اين زمين است. اين همه منابع طبيعى، اين ميراث عظيم فرهنگى، اين نيروى انسانىِ كارآمد و بااستعداد، اين بازار بزرگ براى محصولات غربى، اين نفت و گاز ارزشمندى كه در اين كشورها هست؛ اينها وسوسه‏كننده‏ى قدرتهاى استكبارى است؛ مى‏خواهند بر اينها تسلط كامل داشته باشند؛ اما بيدارى امت اسلامى مانع اين است. وحدت امت اسلامى بزرگترين سد در مقابل اين دشمنان است؛ لذا در شكستن اين سد، همه‏ى تلاش خود را به كار مى‏برند.

قيام دولت اسلامى در ايران و برافراشتن پرچم توحيد در اين كشور - اين مركز حساس و منطقه‏ى مهم - امت اسلامى را به هيجان آورد و بيدار كرد؛ آنها را به سرنوشت و قدرت خودشان اميدوار كرد و به آنها اعتماد به نفس داد. اين بيدارى و اعتماد به نفس، دشمن را به توطئه‏هاى پيچيده‏يى وادار كرده است؛ اين توطئه‏ها امروز پيش روى ماست. آنها با همه‏ى دنياى اسلام مخالفند؛ با حضور اسلام مخالفند؛ با تعليمات اسلامى مخالفند. رئيس‏جمهور امريكا صريحاً سخن از جنگ صليبى به ميان آورد. دستگاه‏هاى استكبارى - امريكا و صهيونيسم - دايم با تبليغاتِ خودشان فضا را زهرآگين مى‏كنند، براى اين‏كه بين كشورهاى اسلامى و دولتهاى اسلامى اختلاف ايجاد كنند.

دشمنان اسلام دچار فقر فكر و انديشه‏يى هستند كه بتوانند در دنياى اسلام آن را عرضه كنند؛ مكتب و تفكر والايى كه بتواند دلهاى نخبگان اسلامى را جذب كند، ندارند و نمى‏توانند ارائه كنند؛ لذا براى جذب دلهاى افراد غافل، پرچم حقوق بشر و ضديت با تروريسم را بلند كرده‏اند؛ اين در حالى است كه خود امريكا و صهيونيست‏ها و خود اين مستكبران بيشترين نقض حقوق بشر را انجام داده‏اند و دنيا را جريحه‏دار كرده‏اند.

كدام دولت و كدام مجموعه‏يى به قدر رژيم صهيونيستى، با يك ملت و يك مجموعه‏ى انسانى اين‏طور با شقاوت رفتار كرده است؟ كدام دولت مستكبر با ملتهاى مسلمان اين‏طور متكبرانه برخورد كرده، كه امريكا امروز برخورد مى‏كند؟ امروز آنها تبليغات خود را عليه جمهورى اسلامى ايران متمركز كرده‏اند؛ چون اين‏جا رشيدترين چهره‏هاى مدافعان اسلام حضور دارند و منافع آنها در اين‏جا بيشتر از همه جا تهديد مى‏شود. ولى هدف فقط جمهورى اسلامى نيست؛ آنها سلطه بر همه‏ى دنياى اسلام را مى‏خواهند؛ سلطه بر همه‏ى خاورميانه را مى‏خواهند؛ قبضه كردن همه‏ى كشورهاى اسلامى را در دستهاى مجرم و گنهكار خود مى‏طلبند. آنها اگر مى‏توانستند به هدفهاى خودشان برسند، دولتها يكى پس از ديگرى در تهديد آنها قرار مى‏گرفتند. سوريه و مصر و عربستان و سودان و كشورهاى آفريقا و كشورهاى خاورميانه و كشورهاى اسلامىِ شرق آسيا، در صورت كوتاهى مسلمانها و ملتها، هيچكدام از تعرض اين جهانخواران مصون نخواهند بود؛ اين هشدار به دنياى اسلام است.

امروز نخبگان و سياستمدارانِ دنياى اسلام مسؤوليت سنگينى بر عهده دارند؛ جهانخواران را در كشورها و در قلمرو نفوذ كلامِ خودشان رسوا كنند؛ تبليغات خباثت‏آلود آنها عليه اسلام را با عزم راسخ عقيم كنند؛ نگذارند نقشه‏هاى آنها به نتيجه برسد؛ اين مسؤوليت بر عهده‏ى همه است.

تظاهر ابرقدرتها به اقتدار، بيش از اقتدار واقعى آنهاست. يك روز به بودنِ جمهورى اسلامى راضى نبودند؛ امروز عمر جمهورى اسلامى بيست و شش سال است؛ هر روز هم به لطف و به حول و قوه‏ى الهى ما از روز قبل جلوتر رفته‏ايم. آنها تظاهر به اقتدار مى‏كنند، براى اين‏كه با ابهت و چهره‏ى اخم‏آلودِ خودشان ملتها را بترسانند؛ اما اين‏طور نيست كه آنها واقعاً قدرتى داشته باشند. امروز امريكا در عراق و افغانستان هم پا در گل مانده است.

دنياى اسلام بالقوه داراى قدرت است. علما، روشنفكران، سياستمداران، گروه‏ها و جمعيتها، صاحبان قلم، صاحبان بيان و همه‏ى كسانى كه منبرى از منبرهاى بين‏المللى يا ملى را در هر كشورى بر عهده دارند، مسؤوليت سنگينى دارند.

دل مسلمانها را گرم كنيد؛ آنها را به نيروى خودشان مطمئن كنيد؛ آنها را با علم و عقل و تدبير به تقويت درونى خودشان وادار كنيد؛ آنها را به ايستادگى در مقابل زورگويىِ قدرتمندان عالم تشويق كنيد. خداى متعال وعده كرده است: «من كان للَّه كان اللَّه له»؛ «والّذين جاهدوا فينا لنهدينّهم سبلنا و انّ‏اللَّه لمع المحسنين»؛ خداوند كمك خواهد كرد، خداوند راهنمايى خواهد كرد. امام بزرگوار ما، هم قولاً و هم عملاً اين درس را به ملت ايران داد و ملت ما نتيجه‏ى آن را در مقابل چشم خود ديد، و دنيا شاهد اين معنا بود.

شك نداريم وعده‏ى الهى كه فرمود: «وعد اللَّه الّذين امنوا منكم و عملوا الصّالحات ليستخلفنّهم فى الارض كما استخلف الّذين من قبلهم و ليمكّننّ لهم دينهم الّذى ارتضى لهم» وعده‏ى عملى است و تحقق پيدا خواهد كرد. شرط آن، ايستادگى، استقامت، راه را گم نكردن، هدف را گم نكردن، وحدت را حفظ كردن و به خداى متعال توكل كردن است.

پروردگارا! دلها و جانها و عمل ما را طبق آنچه گفتيم، هدايت بفرما.

 

والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‏

 

 

 

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved