بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

آخرين مرحله رزمايش پيروان ولايت در حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد‏‏‏‏‏‏

18/ 09/ 83

 بسم الله الرحمن الرحيم

در این مرحله از رزمایش پس از شناسایی تحركات دشمن فرضی و اقدام آن در هلی‌برن نیرو، یگان‌های واكنش سریع ارتش جمهوری اسلامی ایران وارد عمل شدند و ضمن انجام عملیات كمین و ضدزره، نیروها و مواضع دشمن فرضی هدف آتش سنگین و پر حجم توپخانه، ادوات و زرهی نیروی زمینی ارتش كه در پوشش و استتار كامل بودند قرار گرفت و همزمان جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش نیز اقدام به بمباران مواضع آنان كردند. همچنین موشك‌های دوش پرتاب ارتش مواضع و تجهیزات و بالگرد‌های دشمن فرضی را هدف قرار دادند.

در این مرحله از رزمایش ضمن اجرای تاكتیك‌‌های مختلف جنگ نامتقارن چندین فروند موشك زمین به هوا و همچنین موشك‌های زمین به زمین نازعات نیز شلیك شد.

همزمان با اجرای مرحله پایانی رزمایش پیروان ولایت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با حضور در دیدگاه از نزدیك در جریان رزمایش قرار گرفتند و فرمانده نیروی زمینی ارتش و فرمانده رزمایش توضیحات لازم را ارائه كردند.

قبل از شروع مرحله پایانی رزمایش حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اتاق توجیه رزمایش حضور یافتند و امیر سرلشگر سلیمی فرمانده كل ارتش با بیان گزارشی از اهداف برگزاری رزمایش پیروان ولایت گفت:‌ در این رزمایش كه بزرگترین رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران است ضمن طراحی و اجرای عملیات جنگ نامتقارن، تلفیق جنگ‌های منظم و غیرمنظم، انجام جنگ ضد زره و اجرای آموزش‌های نوین بر اساس شیوه جنگی جدید ارتش، میزان ورزیدگی فرماندهان و كیفیت اجرای آموزش‌ها از جانب یگان‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفت.

امیر سرتیپ محمدی فر و امیر سرتیپ قوامی فرماندهان نیروهای زمینی و هوایی ارتش نیز به هنگام اجرای مرحله پایانی رزمایش چگونگی عملیات یگان‌های مختلف زمینی و هوایی را در این رزمایش بیان كردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از پایان مراحل مختلف رزمایش پیروان ولایت در سخنان كوتاهی، ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت حضرت امام صادق (ع)، ایشان را محور و كانون دانش و همچنین ایستادگی در راه خدا توصیف و خاطرنشان كردند: این دو ویژگی در مسائل نظام و چنین رزمایش عظیمی نقش زیادی دارند و باید همواره مورد اهتمام باشند.

فرمانده كل قوا رزمایش پیروان ولایت را از ابعاد مختلف، در مجموع خوب و قابل تقدیر دانستند و افزودند: برگزاری این گونه رزمایش‌ها موجب تحرك، نشاط و آمادگی بیش از پیش نیروها و یگان‌های مختلف می‌شود و سپاه و ارتش باید برگزاری چنین رزمایش‌هایی را در برنامه كاری خود داشته باشند.

ایشان با اشاره به تاكیتك‌های بكارگیری شده در این رزمایش بر لزوم حفظ ارتباطات یگان‌ها و سرعت عمل در شیوه نوین جنگی و همچنین استفاده از ابتكارات و روش‌های جدید تاكید كردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز همچنین در منطقه رزمایش از برخی تجهیزات و ادوات زرهی و رزمی یك بیمارستان صحرایی مجهز به تمام امكانات پزشكی كه به دست متخصصان ارتش جمهور اسلامی ایران طراحی و ساخته شده بازدید كردند.

 

 

 

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved