بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

بیانات معظم له در دیدار با هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم 

26 / 01 / 1383

بسم‏ اللّه‏ الرّحمن ‏الرّحیم

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم ، پاسخگویی را «حقیقتی اسلامی» خواندند و افزودند: پاسخگویی یعنی احساس مسوولیت، و همه مسوولان و مدیران رده های مختلف کشور بدون استثنا باید پاسخگوی کارها و تصمیمات خود باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای ، با اشاره به آیات قرآن کریم درباره مسوولیت و پاسخگویی آحاد بشر در درگاه پروردگار متعال، خاطرنشان کردند: اعتقاد به پاسخگویی ، اعمال و گفتار انسان را ، بنوعی کنترل می کند و فرد در مقابل وجدان خود و در برابر جامعه ، احساس مسوولیت می نماید.

ایشان، احترام مردم به مسوولان را، با احساس مسوولیت مدیران کشور مرتبط دانستند و افزودند: مسوولانی شایسته تکریم مردم هستند که خود را در قبال همه گفتار، اقدامات و تصمیمات خود پاسخگو و مسوول بدانند.

حضرت آیت الله خامنه ای اوضاع جهان و از جمله اوضاع آشفته عراق را نتیجه بی مسوولیتی و پاسخگو نبودن دولت آمریکا برشمردند و خاطرنشان کردند: جنایات سهمگین، وحشیانه و حیرت انگیزی که در عراق جاری است از اغراض سیاسی - اقتصادی قدرت بی مهار آمریکا ناشی می شود که خود را در مقابل افکار عمومی جهان پاسخگو نمی داند و برای پرکردن جیب کمپانی های نفتی و صهیونیستی ، یک کشور را با کشتار و جنایت، به اشغال خود در آورده است.

رهبر معظم انقلاب ، وضع امروز عراق را نتیجه عکس العمل طبیعی مردم این کشور در برابر اقدامات اهانت بار اشغالگران ارزیابی کردند و افزودند: آمریکایی ها ، دیگران را به تحریک ملت عراق و دخالت در این کشور متهم می کنند اما کاملا روشن است که جنایات اشغالگران و رفتار توهین آمیز آنان با زنان و جوانان عراقی ، باعث عکس العمل ملت غیور و جوانان شیعه و سنی عراق شده است و وضعی را که ما از ماهها قبل پیش بینی می کردیم برای اشغالگران بوجود آورده است.

ایشان اعتراض جهانیان از جمله برخی شخصیتهای آمریکایی به دروغگویی دولت آمریکا در مورد مبارزه با تروریسم و مقابله با سلاح کشتار جمعی در عراق را نشان دهنده افشا شدن ماهیت حقیقی دولت آمریکا دانستند و خاطرنشان کردند: آمریکایی ها با اسم مردم سالاری به عراق آمدند اما در این کشور »مردم کشتاری » براه انداخته اند و چهره خود را از گذشته نیز سیاه تر کرده اند.

رهبرمعظم انقلاب اسلامی سیاست های آمریکا در عراق را شبیه سیاست مشت آهنین رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم فلسطین برشمردند و تاکید کردند: اقدامات آمریکایی ها در عراق بر اساس همه اصول و موازین بشری محکوم و تنفرانگیز - و بر اساس همه قواعد طبیعت محکوم به شکست است و آمریکاها دیر یا زود با ذلت و سرافکندگی از عراق خارج خواهند شد.

ایشان هوشیاری و وحدت مردم عراق را باعث کوتاه شدن دوره اشغال این کشور دانستند و افزودند: مردم عراق می توانند با تمسک به اسلام ، وحدت کلمه ، حفظ روحیه اسلامی و ایمانی ، بکارگیری عقل و حکمت و تدبیر، قدرشناسی و پیروی از علما و مرجعیت - و «نیافتادن در دام آمریکا و انگلیس برای ایجاد تفرقه قومی و مذهبی»، روند برپایی عراق مستقل ، آزاد ، مردمی و تحت پرچم اسلام را تسریع کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به ایام رحلت نبی مکرم اسلام - حضرت ختمی مرتبت را الگویی برای همه تاریخ بشر خواندند و خاطرنشان کردند: روح تعالیم و معارف اسلامی این است که «عقل و تقوا»، رفتار و گفتار انسان را هدایت کند نه «شهوت و غضب » و مسلمانان می توانند با استفاده از این تعالیم گرانقدر ، دنیایی نو و منطبق با خواسته های حقیقی و فطری انسان ایجاد کنند.

 

 

 

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved