بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار مداحان به ‏مناسبت ميلاد خجسته‏ى حضرت فاطمه زهرا (س)‏

28 / 5 / 1382

بسم الله الرحمن الرحيم

به همه‏ى عزيزانى كه تشريف داريد، اين ولادت با سعادت و عيد بزرگ را صميمانه تبريك عرض مى‏كنم. از همه‏ى برادران عزيزى كه زحمت اين جلسه را كشيدند و كسانى كه برنامه اجرا كردند، بخصوص دوستانى كه از راههاى دور تشريف آورده‏اند، همچنين از برادرانى كه اين سرود زيبا را تنظيم كردند و آهنگ گذاشتند و اجرا كردند، صميمانه متشكريم.
قدر اين ارتباط و اتصال قلبى و پيوند معنوى را بايد بدانيم؛ پشتوانه‏ى ايمان ماست؛ گوهر ارزنده‏يى است كه تشكيل دهنده‏ى هويت انسانى و اسلامى ماست. محبت را روزبه‏روز بين خودمان و خانواده‏ى مطهر و معصوم اهل بيت پيغمبر و بخصوص فاطمه‏ى زهرا (سلام‏اللَّه‏عليها) بيشتر كنيم و همچنين خودمان را با اطاعت خدا به اينها نزديك سازيم.
شعرى كه الان برادرمان خواندند، مضمون درستى نيست كه ما بگوييم چون شيعه و محب هستيم، اگر گناه هم كرديم، خداى متعال ما را مجازات نمى‏كند؛ نه، اين‏طور نيست. "من اطاع اللَّه فهو لنا ولى"؛ ولىِ آنها بايد خدا را اطاعت كند؛ چون خود اين بزرگواران با اطاعت خدا به اين مقام و رتبه رسيدند. امتحان اينها، قبل از وجود و آمدنشان به اين دنيا صورت گرفته؛ "امتحنك اللَّه قبل ان يخلقك فوجدك لمن امتحنك صابرة". دستگاه خدا بى‏حساب و كتاب نيست. در روايتى پيغمبر اكرم به فاطمه‏ى زهرا (سلام‏اللَّه‏عليها) با اين مقام و رتبه فرمود: "يا فاطمه انّنى لن اغنى عنك من اللَّه شيئا"؛ يعنى پيش خدا، نسبتِ با من و ارتباطِ با من به درد تو نمى‏خورد. مگر در ميان فرزندان پيغمبر و ائمه كسانى نبودند كه با خدا رابطه‏يى نداشتند و نتوانستند از آن گوهر نورانى و ارزش معنوى برخوردار شوند؟ آنچه اولياى دين را بر قله‏ى شرافت بشرى قرار داده، از خود شخص شخيص نبى‏اكرم و اميرالمؤمنين و بقيه‏ى اين خاندان پاك گرفته - كه اينها در عالم وجود نمونه‏هاى بى‏مانندند و شبيه اينها ديگر نيست - تا ديگران، اطاعت و عبوديت و بندگى آنها براى خداست. لذا وقتى شما مى‏خواهيد در تشهد نمازتان نام پيغمبر خدا را بياوريد و از او تجليل كنيد، مى‏گوييد "و اشهد ان محمداً عبده"؛ اول عبوديت را ذكر مى‏كنيد، بعد مى‏گوييد "و رسوله". عبوديت بالاتر از رسالت است. اساس و جوهر كار، عبوديت است.
من و شما هم بايد از همين جاده برويم. البته اين قله‏ها خيلى بالاست. اگر چشم ما بتواند اين قله‏ها را ببيند، خيلى بايد خدا را شكرگزار باشيم؛ چه برسد به آن‏جاها برسيم؛ ليكن بايد برويم؛ راه اين است. اين دامنه‏ها را بايد به قدر قدرت و توانمان طى كنيم؛ كه اگر اين‏طور شد، به قدر ظرفيتمان بهره خواهيم برد. اميدواريم خداوند متعال بركاتش را روزبه‏روز بر شما عزيزان بيشتر كند؛ ان‏شاءاللَّه اين جلسه و شما عزيزان و گردانندگان و برپا دارندگان اين جلسه را مشمول نظر و لطف و رضايت صديقه‏ى طاهره (سلام‏اللَّه‏عليها) قرار دهد؛ محبت و ارادت و شور و عشق شما را به آن بزرگوار با چشم لطف و محبت بنگرد؛ روزبه‏روز ما را به مقام و رتبه‏ى والاى اين بزرگواران آشناتر كند؛ قلب مقدس ولىّ‏عصر (ارواحنافداه) را هم كه بحمداللَّه مجلس به نام آن بزرگوار معطر بود و معطر شد، نسبت به ما مهربان كند و ما را مشمول لطف و دعاى آن بزرگوار قرار دهد.

والسلام عليكم و رحمه الله وبركاته

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved