بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره عظيم حج

18 / 11 / 1381

بسم الله الرحمن الرحيم
 

گردهمايي ميليوني مسلمانان در حج , پديده يي بي نظير و شگفت انگيز است , همه ي ملتهاي مسلمان از همه جاي جهان و از همه ي قشرهاي اجتماعي , در اين چند روز در خانه ي خدا , زادگاه اسلام و پيامبر عظيم الشان آن گرد مي آيند و آئينهاي پررمز و راز حج را برپا مي دارند.
در اين شعائر پرشكوه و پرمعني , پيوند دلها با خداي بزرگ , پيوند دلها با يكديگر , حركت بر محور توحيد , سعي و تلاش همگاني , رمي شيطان و برائت از طاغوت , ذكر و تضرع و خشوع در برابر خدا و احساس عزت و عظمت در پرتو اسلام , همه در عمل و بگونه يي نمادين به ملتهاي مسلمان , آموزش داده مي شود و مهرباني و همزيستي با برادران و استحكام و سرسختي با دشمنان و رها شدن از پيرايه هاي خود پرستي و پيوستن به درياي عزت و عظمت الهي در قالب مناسك حج تجسم مي يابد.
حج , نماد امت اسلامي و آموزنده ي نوع رفتاري است كه اين امت بزرگ براي تامين سعادت خود بايد در پيش گيرد. مي توان حج را در حركت هدفمند و آگاهانه و متنوع همگان در جهتي واحد خلاصه كرد. تار و پود اين حركت , ياد خدا و همدلي بندگان خدا است و هدف آن ايجاد پايگاه مستحكم معنوي براي زندگي سعادتمندانه ي انسان , جعل الله الكعبه البيت الحرام قياما للناس والشهر الحرام و الهدي و القلائد.
امت اسلامي اكنون برابر الگوي حج , به حركت بزرگ و هدفداري در زندگي واقعي خود نيازمند است و همه , چه دولتها و چه ملتهاي مسلمان , در اين مسووليت سهيمند.
كشورهاي اسلامي در يك قرن اخير ضايعات جبران ناپذيري را تحمل كرده اند موج استعمار و كشورگشايي غربيان , بيشترين آسيب را به ملتهاي مسلمان زد كه ثروتها و منابع مادي شان , آنان را آماج تهاجمهاي همه جانبه ي دول استعمارگر ساخته بود.
حاصل اين دست اندازيها براي مسلمانان , اسارت سياسي و اقتصادي و عقب افتادگي علمي و مادي بود , و براي استعمارگران , بهره مندي از منابع مادي و انساني مسلمين و افزودن بر ثروت و قدرت خود از راه غصب و ظلم و جنگ افروزي و خشونت .
پس از گذشت سالهاي متمادي ملتهاي مسلمان به خود آمدند و نهضت بيداري مسلمانان و پرچمهاي حق طلبي و آزاديخواهي در سراسر جهان اسلام , افقهاي نويدبخشي را در برابر آنان گشود و در نهايت , پيروزي اسلام در ايران و برپا شدن نظام جمهوري اسلامي , آغاز دوران نويني را براي جهان اسلام اعلام كرد.
بديهي است كه كانونهاي زر و زور جهان به آساني تسليم حق نمي شوند و ملتهاي مسلمان راهي دراز و دشوار ولي مبارك و خوش عاقبت در پيش رو دارند. روندگان اين راه اگر استقامت بورزند خود و نسلهاي پس از خود را از ذلت عقب ماندگي و اسارت سياسي و اقتصادي و فرهنگي رها خواهند ساخت و طعم گواراي زندگي در سايه ي اسلام را خواهند چشيد.
اين راه , راه مجاهدت علمي , مجاهدت سياسي و دفاع قدرتمندانه از حق روشن است . در اين ميدان , مسلمانان مدافع شرف و عزت و حقوق پايمال شده ي خويشند , انصاف و وجدان بشري , قاضي آگاه و بي گذشتي است كه اين مجاهدت مظلومانه را تاييد مي كند و سنت الهي پيروزي حتمي آنان را نويد مي دهد , اذن للذين يقاتلون بانهم ظلموا و ان الله علي نصرهم لقدير...
استكبار جهاني يعني شبكه ي در هم تنيده ي كارتلهاي نفتي و اسلحه سازي و صهيونيسم جهاني و دولتهاي وابسته به آنان , با خطري كه از سوي بيداري امت اسلامي , احساس مي كنند با تلاشي سراسيمه در حال تهاجم اند. مظهر اين تهاجم كه داراي ابعاد سياسي و تبليغي و نظامي و تروريستي است , امروز در رفتار و گفتار خشونت بار و صريح نظاميان حاكم بر ايالات متحده و رژيم صهيونيستي بوضوح ديده مي شود.
فلسطين مظلوم و خونين , روزانه در معرض قساوت آميزترين برخوردهاي رژيم غاصب است . ملت فلسطين همه ي مصيبتها را از قتل و غارت و تخريب و شكنجه و تحقير و اهانت فقط به اين جرم تحمل مي كند كه جرات يافته تا حق پايمال شده ي خود را پس از نيم قرن بطور جدي مطالبه كند.
ملت عراق , نعره هاي تهديد به جنگ را به اين دليل دريافت مي دارد كه رژيم آمريكا براي تسلط بر جريان حياتي نفت و غارت باقي مانده ي منابع نفتي اين منطقه و حضور موثر در كنار مرزهاي فلسطين و ايران و سوريه و عربستان سعودي , لازم مي داند در عراق استقرار يابد و سرنوشت آن كشور و براثر آن , سرنوشت همه ي كشورهاي خاورميانه را در چنگ خود بگيرد.
ملت افغانستان فقط به اين دليل در يكسال و چند ماه گذشته بمبها و سلاحهاي كشتار جمعي آمريكا و انگليس ونيز دخالت و حضور اهانت بار و اشغالگرانه ي آنان را بر جسم و جان خود لمس كرده كه دولت آمريكا منافع نامشروع خود را اينگونه تعريف كرده است .
طمع ورزي اين شبكه ي استكباري و ضد بشريت , حد و مرز نمي شناسد , اگر در نيم قرن قبلي , آمريكا خود را صاحب اختيار كشورهاي آمريكاي لاتين مي خواست , در نيم قرن كنوني خود را سلطان و ديكتاتور بي قيد و شرط همه ي كشورهاي منطقه ي اسلامي مي خواهد. هدف گيريها و برنامه ريزي هاي بين المللي و پر ضايعه ي آمريكا , همه ناظر به اين مدعاي متكبرانه و در عين حال احمقانه است .
شك نيست كه آمريكا و متحدانش ناكام خواهند شد و دنيا يكبار ديگر شاهد سقوط يك امپراطوري قدرتمند ولي مست خواهد بود. همچنانكه هم در افغانستان و هم در فلسطين , محاسبات مستانه ي آنان غلط از آب درآمد. ولي اگر امت اسلامي ـ چه دولتها و چه ملتها ـ بموقع و خردمندانه و شجاعانه تصميم نگيرند , بار ديگر خسارتهاي سنگين و دير جبراني خواهند داشت .
آمريكا در دور تازه ي تحركات ديوانه وار خود , كه پس از حادثه ي بشدت مشكوك 20 شهريور آغاز شده , دست به يك حمله تبليغاتي نيز زده است , يعني پرچم دموكراسي و تروريزم ستيزي را بر سر نيزه كرده و براي ملتهاي اسلامي در مذمت سلاح كشتار جمعي و سلاح شيميايي داد سخن مي دهد.
آيا نمي انديشد كه ممكن است مسلمانان بپرسند , اينها را چه دولتها و شركتهايي در اختيار رژيم بعث عراق قرار دادند پس نوزده هزار بمب شيميايي را كه ادعا مي كنيد رژيم بعثي عراق در انبار داشته و چون سيزده هزار آنها را بر سر ايرانيها ريخته پس شش هزار آن بايد موجود باشد و شما به اين دليل حمله ي آينده ي خود به كشور عراق را توجيه مي كنيد , اين تعداد سلاح و وسيله ي شيميايي از كجا به دست رژيم عراق رسيد آيا كسي جز شما و هم پيمانانتان شريك جرم در اين فاجعه تاريخي است
آيا نمي انديشيد كه ادعاي مبارزه با تروريزم و متهم كردن گروهي مجهول و نامشخص نمي تواند ملتهاي مسلمان را كه پشتيباني آمريكا را از وحشي ترين تروريست جهان يعني رژيم اسرائيل مي بينند , فريب دهد آمريكا با اين تحرك تبليغاتي پرهزينه و ديوانه وار , اكنون در چشم ملتهاي مسلمان , مظهر دروغ و دغلبازي و حيله گري است .
آمريكاي متكبر و مستكبر در فلسطين و افغانستان به هدفهاي خود نرسيده است و آن هزينه گزاف مادي و معنوي جز خسران نداشته است , و از آن پس نيز بر همين گونه خواهد گذشت ان شاالله .
در عراق نيز ادعا مي كند هدفش حذف صدام و رژيم بعثي است , و البته دروغ مي گويد و هدف واقعي اش قبضه كردن اوپك و بلعيدن نفت منطقه و حمايت نزديكتر از رژيم صهيونيستي و توطئه گري نزديكتر بر ضد ايران اسلامي و سوريه و سعودي است . قدر مسلم آن است كه اگر آمريكا بر عراق چه با جنگ و چه بي جنگ سلطه پيدا كند. اولين قرباني اين اشغال خصمانه , ملت عراق و شرف و غيرت و ناموس و ثروت آن ملت تاريخي است . و اگر آن ملت و كشورهاي مجاور آن بهوش باشند به اين هدفها هم نخواهد رسيد ان شاالله .
استكبار مي داند كه سرچشمه ي مقاومت ملتها و دولتهاي مسلمان , اسلام و تعاليم رهائي بخش آن است . از اين رو جنگ رواني گسترده ي را بر ضد اسلام و مسلمانان آغاز كرده است . پس از حادثه ي 20 شهريور كه قرائن بيشماري انگشت اتهام را به سوي شبكه هاي پنهان و نفوذي صهيونيست دراز مي كرد , با شتابزدگي نام مسلمانان و اسلام را در ستون اتهام گنجاندند و شب و روز تكرار كردند. جمعي مسلمان را نيز از آمريكا و افغانستان و نقاطي ديگر اسير كرده به زندانها و شكنجه هاي مخوف سپردند. نه هرگز اتهام اين افراد ثابت شد و نه متهمان نام و نشان دار به چنگ آمريكائيان افتادند. اما جنگ رواني بر ضد مسلمين و اسلام متوقف نشد و گويا به اين زوديها هم نخواهد شد.
اسلام دين آزادي و عدالت و حقجويي است . مردمسالاري حقيقي همان مردم سالاري ديني است كه با پشتوانه ي ايمان و مسئوليت ديني مطرح مي شود و همانطور كه در ايران اسلامي مشهود است بسيار مطمئن تر و صادقانه تر و مردمي تر از دموكراسي امثال آمريكا عمل مي كند.
دموكراسي ي كه آمريكائيها ادعا مي كنند به مردم كشورهاي اسلامي و عربي خواهند داد به اندازه گلوله و بمب و موشكشان خسارتبار است . دشمن حتي اگر دانه ي خرمايي هم به ما بدهد نمي توان مطمئن بود كه آن را انباشته از زهري كشنده نكرده باشد. امت اسلامي در آفريقا و خاورميانه و غرب آسيا اين را بارها و حتي در همين سالهاي اخير آزموده اند.
امت اسلامي در چنين اوضاع حساس و خطيري بيش از هميشه به درس گيري از الگوي حج نياز دارد , حركت و نهضتي هدفمند , آگاهانه و متنوع و همگاني در سمت هدفهاي قرآني و بر صراط مستقيم اسلام .. قال الله تعالي : « الذين آمنوا يقاتلون في سبيل الله والذين كفروا يقاتلون في سبيل الطاغوت فقاتلوا اوليا الشيطان ان كيد الشيطان كان ضعيفا , و قال الله تعالي , و قال موسي لقومه استعينوا بالله و اصبروا ان الارض لله يورثها من يشا من عباده و العاقبه للمتقين و صدق الله العلي العظيم . »
والسلام عليكم و رحمه الله
السيدعلي الحسيني الخامنه ي
18 / 11 / 1381
5 ذيحجه 1423

 

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved