بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره عظيم حج 

12 / 12 / 1379


بسم الله الرحمن الرحيم

الحمدلله رب العالمين و الصلوه و السلام على سيدنا محمد و آله الطاهرين
قال الله الحكيم:
ان هذه امتكم امه واحده و اناربكم فاعبدون
موسم حج بار ديگر نمايشگاه عظيم خود را در پايگاه وحى و نبوت بر سرپا كرده وصحنه ى شگفت آور و شورانگيزى پديد آورده است.
رودهاى خروشان ملتهاى مسلمان از همه سوى جهان دراين اقيانوس فرو مى ريزند و همزيستى امت واحده را در زير لواى توحيد مجسم مى كنند.
احساسات در هم تنيده ى اين مجموعه ى بشرى, نمايشگر آرزوها و نيازها و دردها و توانائيهاى امت عظيم اسلامى ست.سرزمينهاى حج, اكنون ميزبان مردمى از ايران وعراق, از فلسطين و لبنان, از شبه قاره وشمال آفريقا, از تركيه و بوسنى و از سراسر آسيا و اروپاست.اين دلهاى پراشتياق, مى توانند ترجمان سخن دل امت اسلامى باشند.حج براى همين نزديكى و صدا به صدا رساندن مسلمانان سراسر جهان است رشته اى كه اينهمه دل را بهم پيوند مى دهد همان پيامى است كه نخستين بار از اين سرزمين, صلا زده شد و طول و عرض جهان و تاريخ را در نورديد:پيام توحيد و وحدت, توحيد خدا و وحدت امت.
توحيد, نفى خداوندگارى طواغيت و مستكبران و زر و زور سالاران است, و وحدت, مظهر عزت و اقتدار مسلمانان.حج, فراتر از هر نوشته و گفتارى, اين پيام ماندگار را هر ساله در قالب اجتماع عظيم خود, بازپردازى مى كند و به سراسر جهان اسلام مى فرستد.هر مسلمانى در هر بخشى از عالم اسلام, در موسم حج, يك بارديگر بايد اين حقيقت را بشناسد كه شكوفايى و سربلندى و كاميابى همه جانبه ى كشورهاى اسلامى تنها در سايه ى اين دو بدست خواهد آمد:توحيد باهمه ى ابعاد فردى و اجتماعى و سياسى آن, و وحدت با مفهوم درست وقابل تحقق آن در دنياى امروز.
دراجتماع عظيم حج امسال, دهها سخن تلخ و شيرين را از دهها كشوراسلامى مى توان دريافت كرد.
هريك از اين پيامها, بار وظيفه اى را بر دوش ديگر برادران مى گذارد و مجموع آن دورنمائى از واقعيت امت بزرگ اسلامى را در برابر چشم همه قرار مى دهد.سخن ملت عراق كه تطاول و ستم مداخله گران و ديكتاتورى و بى تدبيرى زمامداران, رونق زندگى را از آنان گرفته وفلاكت و زبونى را بر آنان تحميل كرده است.
سخن ملت افغانستان كه تعصبها و كوته نگريها, اجر مجاهدات گذشته ى آنان را بر باد داده و ملتى را دستخوش جهالت مشتى غافل و عنود ساخته است.سخن ملت بوسنى كه سياست اسلام زدايى از سوى آمريكائيان و همدستانشان, هويت اسلامى آنان را به خطر افكنده وحاكميت ملى آنان را بتدريج در معرض نابودى نهاده است.
سخن ملت فلسطين كه پرچم پرافتخار انتفاضه را با پنجه هاى استوار خود بپا داشته و با خون جوانان خود, شمشير ظلم و قساوت صهيونيستها را كند كرده است.سخن ملت لبنان كه با پايدارى پرشكوه خود, افسانه شكست ناپذيرى غاصبان كشور فلسطين را به سخره گرفته و شكستهاى فضاحت بار را به آنان چشانيده است.سخن ملتهاى آسياى ميانه و شرق آسيا و آفريقا و اقليتهاى اسلامى در اروپا و آمريكا كه هر يك از رنجها و شاديها و دشواريها و موفقيتهاى خود خبر مى دهند و بالاخره سخن ملت سرافراز ايران اسلامى كه درآن پايدارى و ايمان بارور وتجربه هاى روز بروز خود دربرابر توطئه هاو دشمنيها و عزم راسخ خود در راه تحقق جامعه ى آرمانى اسلام را به گوش مشتاقان و تحسين كننده گان خود مى رسانند.
امت اسلامى امروز در حال تجربه ى اين موفقيتها و ناكاميها است.
هم دولت هاى مسلمان وهم ملتها در برابر اين واقعيتها, تكاليف بزرگى بر دوش دارند و جهان اسلام درحال گذار از مرحله ى حساسى از تاريخ خويش است.
آشنايى با اين تكاليف و احساس تعهد در برابر آن مى تواند ورق شوربختى و ضعف را از كتاب تاريخ اسلام بگرداند و بارديگر صفحه ى عزت و عظمت مسلمانان ودرخشش مادى و معنوى دنياى اسلام رابگشايد.
امروز دنياى غرب كه عامل تشديد كننده ى ضعف و عقب ماندگى كشورهاى اسلامى بوده است, دستخوش گرفتاريهاى بزرگ و حل نشدنى است, فساد ماديگرى و نظام سرمايه سالارى بتدريج نفوذ خود در پايه هاى آن تمدن مادى را آشكار مى سازد و بيماريهاى مزمنى را كه در زير تشعشع خيره كننده ى صنعت و سرمايه پنهان مانده بود, بتدريج برملا مى كند و نزديكى بحران را به آنان خبر مى دهد.دنياى اسلام, نسيم بيدارى اسلامى را بر چهره ملتهب و رنج كشيده ى خود حس مى كند و نشانه هاى آن را در جاى جاى جهان اسلام, بويژه در ايران مجاهد و سربلند و نيز در فلسطين و لبنان به چشم مى بيند.
فروغ اميد, دلهاى جوانان را در همه جاروشن كرده وطلسم تحقير و تحكم غرب, درهم شكسته است.اين فرصت, آسان به دست نيامده و هزاران جان گرامى در راه آن ايثار شده است.
از اين پس نيز راه, دراز و دشوار, ليكن مطمئن و بى چون و چرا است.
درحال حاضر, ملت فلسطين سهم بزرگى در گشودن و پيمودن اين راه بر دوش گرفته است و همه بايد به آن ملت مظلوم و شجاع و بيدار كمك كنند.ديگر ملتها ودولتها مى توانند در يارى رساندن به ملت قهرمان فلسطين, سهم خود را در پيمودن اين راه بر عهده گيرند.
دشمن مستكبر كه بيدارى امت اسلامى,تهديدكننده ى مطامع و منافع نامشروع اوست, مهمترين سلاحى كه دربرابر اين موج فزاينده در دست دارد, سلاح روانى است:نوميدسازى, تحقير هويت, به رخ كشيدن قدرت و تمكن مادى خويش.امروز و در آينده هزاران ابزار تبليغى به كار افتاده و خواهدافتاد كه مسلمانان را از آينده ى درخشان نوميد و يا به آينده ئى كه منطبق با نيات پليد خود آنان است ترغيب كنند.اين جنگ فرهنگى و روانى ازآغاز دوران استعمار تاكنون, كارىترين ابزار غرب در سلطه گرىاش بركشورهاى اسلامى بوده است.آماج اين تير زهرآلود, نخست نخبگان و روشنفكران و سپس توده ى مردم اند.مبارزه با اين ترفند جز با رويگردانى از فرهنگ تحكمآميز و تحميلى غرب ممكن نيست.فرهنگ غربى بايد بوسيله ى نخبگان و روشنفكران, پالايش شود.
عناصر مفيدآن جذب, و اجزا زيانبار و مخرب و فسادانگيز آن از ذهن و عمل جامعه هاى اسلامى طرد شود.
معيار دراين پالايش بزرگ, حكميت فرهنگ اسلامى و انديشه هاى بارور و راهگشاو هدايتگر قرآن و سنت است.
اين يك فصل اساسى از مبارزه ى همه جانبه و خوش عاقبتى است كه علماى دينى و روشنفكران و نخبگان سياسى در سراسرجهان اسلام بر عهده دارند.
باميد آنكه حج امسال بتواند عزم همگان را درپيمودن اين راه پر بركت و پرافتخار, راسخ و جازم كند.
از خداوند متعال توفيق حج مقبول و بهره مندى از فيوضات و بركات اين عرصه ى بى نظير, براى همه حجاج مسئلت مى كنم, و برحضرت بقيه الله الاعظم ارواحنافداه وعجل الله فرجه كه گمان حضور مباركش در اين مراسم ساليانه مى رود, به قدر گستره ى فضل و رحمت واسعه ى الهى, درود مى فرستم ودعاى مستجابش را در حق همگان آرزو مى كنم.

والسلام عليه و عليكم و رحمه الله و بركاته

على الحسينى الخامنه اى
ششم ذى الحجه 1421
12 / 12 / 1379

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved