بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

پيام رهبر معظم انقلاب اسلامى

به كنگره بزرگداشت حضرت آيت الله العظمى بروجردى و علامه شيخ محمود شلتوت

19 /10 / 79

بسم الله الرحمن الرحيم

خداى بزرگ را سپاسگزارم كه به شما دست اندر كاران محترم اين اجلاس توفيق تجليل از دو بزرگمردى را عنايت كرد, كه سهم آنان در آرزوى تقريب ميان مذاهب اسلامى بسى بزرگ و فراموش نشدنى است.

اين دو شخصيت برجسته و ممتاز يكى فقيه بزرگ دوران و مرجع اعلاى همه شيعيان جهان در زمان خود, و شخصيت كم نظير روحانى در دورانهاى اخير حضرت آيت الله العظمى بروجردى و ديگر فقيه و مفتى بزرگ اهل سنت و رئيس شجاع و نوانديش ازهرشريف علامه محمود شلتوت ميباشند.

تجليل از اين دو شخصيت بلند آوازه ى دنياى اسلام تنها تجليل از دو انسان بزرگ نيست,بلكه خدمت با عظمتى كه اين دو به امت اسلامى كرده اند, هدف اصلى اين بزرگداشت است.

امروزه دنياى اسلامى كه از جهت ذخائر مادى و انسانى و فكرى و تاريخى يكى از بزرگترين مجموعه هاى جهان است, بيش از هميشه نيازمند وحدت و تقريب است.اگر متمركز, و هم جهت ساختن تلاشها و توانها و به جريان انداختن آن در سمت وسوى نجات امت اسلامى,هدف و آرزوى هر مسلمان خيرخواه و دلسوز است, بايد دانست كه اين هدف جز در سايه ى نزديك كردن دلها و فكرها و ايمانها دست يافتنى نيست.

اين دومرد بزرگ نزديك به نيم قرن پيش اين حقيقت روشن را دريافتند و براى آن تلاش كردند واگرمردان علم و سياست, اين تلاش را بجددنبال ميكردند, شايد دنياى اسلام امروز شاهد نتايج غم انگيز اختلاف مسلمانان نميشد و شايد مصيبت فلسطين, و ديگر اوضاع رقت بار دنياى اسلام, اينچنين هولناك و دلخراش گريبان جهان اسلامى را نمى گرفت.

درآن روز همت, و عزم مرجع اعلاى شيعه و شجاعت و حريت مفتى بزرگ مصر, گامى بلند و در خور نياز زمان بود.امروز نيز بزرگان و انديشوران, عالمان دين و روشنفكران, مفتيان وسياستمداران, هر يك وظايف بزرگى در اين راه بر دوش دارند.

مجمع التقريب مذاهب اسلامى در تهران, ميبايد مانند دارالتقريب مذاهب اسلامى در قاهره, به كارى بزرگ و ماندگار همت گمارد.امواج تخريب روابط مذاهب و ملتها,از كانونهاى فتنه در درون دنياى اسلام و بيرون آن, تشتت روزافزون ملتها و مذاهب اسلامى را نشانه گرفته است.

مجاهدت مخلصانه در برابر اين امواج فتنه,وظيفه ى همگان, بخصوص آگاهان و هوشمندان است, با تمسك به قرآن و سنت قطعى نبوى(ص) مانند حديث ثقلين و تبعيت از اهل بيت عليهم السلام, راه روشنى در برابر ما قرار مى گيرد.

از خداوند متعال توفيق پيمودن اين راه را براى خود و شما و همه علما و امت اسلامى مسئلت ميكنم.

درپايان لازم ميدانم از زحمات دست اندركاران اين اجلاس تشكر كنم و براى روح مرحوم علامه شيخ محمدتقى قمى موسس دارالتقريب طلب رحمت و مغفرت نمايم.

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved