بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک
 

روزه‎هاي مستحب

مسأله 1757. روزه تمام روزهاي سال، غير از روزه‎هاي حرام و مكروه كه گفته شد، مستحب است و براي بعضي از روزها بيشتر سفارش شده است كه از آن جمله است:

1. پنجشنبه اول و پنجشنبه آخر هر ماه و چهارشنبه اولي كه بعد از روز دهم ماه است. و اگر كسي اينها را به جا نياورد، مستحب است قضا نمايد و چنان چه اصلا نتواند روزه بگيرد، مستحب است براي هر روز يك مد طعام يا 6/12 نخود نقره به فقير بدهد.

2. سيزدهم و چهاردهم و پانزدهم هر ماه.

3. تمام ماه رجب و شعبان و بعضي از اين دو ماه اگر چه يك روز باشد.

4. روز عيد نوروز، و چهارم تا نهم شوال، روز بيست و پنجم، و بيست و نهم ذي‎قعده، روز اول تا روز نهم ذي‎حجه «روز عرفه»، ولي اگر به واسطه ضعف روزه نتواند دعاهاي روز عرفه را بخواند، روزه آن روز مكروه است، عيد سعيد غدير « 18 ذي‎حجه » روز مباهله « 24 ذي‎حجه » روز اول و سوم و هفتم محرم، ميلاد مسعود پيغمبر اكرم صلي الله عليه و آله « 17 ربيع ‎الاول »، پانزدهم جمادي الاولي، روز مبعث حضرت رسول اكرم صلي الله عليه و آله « 27 رجب »، و اگر كسي روزه مستحبي بگيرد واجب نيست آن را به آخر برساند، بلكه اگر برادر مؤمنش او را به غذا دعوت كند، مستحب است دعوت او را قبول كند، و در بين روز افطار نمايد.

 
 Copyright © 2003-2013 - AVINY.COM - All Rights Reserved