بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک
 

بيمه

مسأله 2855. اگر شخصي با شركتي قرارداد كند كه هر سال مبلغي بدون عوض بدهد و در مقابل شرط كند كه اگر آسيبي به تجارتخانه يا ماشين يا منزل يا وجود خودش برسد، آن شركت خسارت او را جبران، يا آسيب را برطرف، يا مرض را معالجه نمايد، عمل به اين قرارداد با رضايت طرفين اشكال ندارد و در صورت عدم رضايت و اجبار، گيرنده وجه ضامن است، بلي اگر در ضمن عقد صلح چنين شرطي بنمايند صحت چنين صلحي با اين شرط بعيد نيست و الزام‎آور است.

مسأله 2856. ازدواج مسلم يا مسلمه با بهايي جايز نيست و اگر عقد بين آنها واقع شود باطل است، چه زن باشد و چه مرد، و جدا شدن آنها واجب است و بر مسلمانان لازم است آنها را جدا كنند و محتاج به طلاق نيست، لكن اگر زن نمي‎دانسته كه مرد بهايي است يا مسأله را نمي‎دانسته كه نبايد به بهايي شوهر كند، بعد از جدايي از او بايد عدّه وطي به شبهه كه عدّه طلاق است نگهدارد.

مسأله 2857. كسب كردن به قدر مايحتاج خود و عيال واجب‎النفقه در صورت تمكن واجب است، بلكه به جهت اداء دين هم بنابر احتياط واجب‎ مي‎باشد.

مسأله 2858. بر هر مسلماني واجب است مسلمان ديگري را كه نزديك است از گرسنگي يا تشنگي بميرد، نان و آب داده و او را از مرگ نجات دهد.

 
 Copyright © 2003-2013 - AVINY.COM - All Rights Reserved