چه کسی روی صندلی من مینشیند؟!

شماره مطلب:
2891
شنبه 1399/05/4 12:27
"صندلی من" برنامه انتخاباتی شبکه یک

چه کسی روی صندلی من مینشیند؟!

"صندلی من" ویژه انتخابات تدارک دیده شده و با یک صندلی و پرچم میان مردم استان‌های کشور رفته تا مردم روی این صندلی بنشینند و حرف دلشان، انتظارات و توقعاتشان از نمایندگان دوره یازدهم مجلس را بگویند.

مجتبی آذری تهیه‌کننده برنامه "صندلی من" با بیان اینکه این برنامه در 24 قسمت 15 دقیقه‌ای تهیه شده است گفت: این برنامه ترکیبی از مصاحبه‌های مردم، گفت وگوی کارشناسی، آیتم‌های طنز و نمایش و پخش تصاویر مستند است.

وی افزود: گروهی از نویسندگان و پژوهشگران راجع به هر استان و مشکلات و مسائل مردم تحقیق می‌کنند تا با اطلاعات کامل سؤالات از مردم هر استان پرسیده شود و در واقع "صندلی من" نوعی تحقیق میدانی است که حرف دل مردم و یک جامعه آماری واقعی را به نمایش بگذارد.

آذری در مورد انتخاب نام برنامه گفت: نام این برنامه "صندلی من" است چون صندلی نمایندگی مجلس، برای مردم و متعلق به آنهاست که نماینده آن را از مردم اجاره کرده و 4 سال امانتداری می‌کند.

آذری در مورد سختی‌های ضبط این برنامه ادامه داد: سختی آب و هوا در برخی استان‌های از سختی‌های این برنامه بود که البته مانع کار نشده و در برخی قسمت‌ها می‌بینیم که مصاحبه‌شوندگان زیر برف روی صندلی نشسته‌اند و راحت با دوربین حرف می‌زنند.

آذری هدف "صندلی من" را شنیدن درد و دل و مسائل مردم و مهمتر از آن این دغدغه برشمرد و تصریح کرد: در این برنامه مردم متوجه وظایف اصلی نماینده مجلس می‌شوند، چون متأسفانه برخی نمایندگان برای رأی آوردن قول‌ها و وعده‌هایی می‌دهند که نه در شرح وظایفشان است و نه در توانشان، این برای مردم توقع ایجاد می‌کند.

تهیه‌کننده "صندلی من" افزود: هر قسمت این برنامه متعلق به یکی از استان‌های کشور است و ما حدود هزار مصاحبه از نقطه به نقطه ایران گرفتیم که حرف همه مردم را زده باشیم، هر چند فرصت برنامه مجال پخش تمام این مصاحبه‌ها را نمی‌دهد اما مشت نمونه خروار است و این کار با وسواس و دقت بالا اجرا شده است.

وی در مورد بخش گفت‌وگو با کارشناسان و نمایندگان دوره‌های قبل مجلس هم گفت: سؤال اصلی ما در مورد وظایف نمایندگان و  بهینه کردن و چگونگی بهینه شدن عملکرد مجلس است.

برنامه "صندلی من" در گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک سیما تهیه شده است؛ هرروز ساعت 19:30دقیقه  روی آنتن این شبکه می‌رود و تلاش می‌کند انتظارات مردم سراسر کشور را از نمایندگان مجلس به صورت شفاف بیان کند.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X