پیام سرلشکر باقری به بیست و پنجمین کنگره ملی شعر دفاع مقدس و مقاومت

شماره مطلب:
9087
چهارشنبه 1402/11/4 03:03

پیام سرلشکر باقری به بیست و پنجمین کنگره ملی شعر دفاع مقدس و مقاومت

سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح به مراسم اختتامیه بیست وپنجمین کنگره ملی شعر دفاع مقدس و مقاومت پیام داد.

در این پیام آمده است:  "یکی از معجزات عالم خلقت همین پدیده‌ شعر است، زیبایی در شعر است." حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی).

 با درود و صلوات بر حضرت محمد و آل محمد(ص) واهداء سلام؛

در فرهنگ غنی و اصیل ایرانیان،آزادگی، ایثار و خودباوری نماد و نمود بارزی  دارد .در این میان شعر دفاع مقدس نیز که الهام گرفته از حماسه عاشورای حسینی(ع) و میراث قرون متمادی در فرهنگ ماست، همچون خورشید در ادبیات ایرانیان می درخشد.  

به واقع آزادگی و ارجمندی انسان جزو ارزش های دینی و ملی هر ایرانی می باشد و هرگاه سرزمین و ارزش های دینی ما در معرض شبیخون و خطر قرار گرفته، فرزندان غیرتمند این خطه که تربیت یافتگان مکتب حسینی و پرورش یافته فرهنگ ایرانی- اسلامی بوده اند به پا خواسته و با دل و جان و اعتقاد قلبی حماسه هایی آفریده اند که تاریخ کمتر به چشم دیده است.  ادبیات و به ویژه شعر که به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سرمایه و ثروت ملی است به عنوان هنری اثرگذار، توانسته است با تهییج و بسیج مردم در طول سالیان دفاع مقدس و پس از آن در توصیف و شرح رشادت ها و شهادت ها، تبیین و چرایی دفاع مقدس و دفاع از حریم آل الله بروز و ظهوری شایسته داشته باشد.  

اما در این روزهای پر فراز و نشیب و در گام دوم انقلاب اسلامی، رسالت صاحبان اندیشه و ذوق و قلم به ویژه شاعران خوش قریحه، تبیین شرایطی است که در آن جهان سلطه و زیادت خواه، با تکیه بر نبرد ترکیبی و ابزار رسانه های نوین به جنگی تمام عیار با محور مقاومت و در راس آن مردم خداجوی ایران برخاسته و از سویی با جنایات بی حد و حصر خود مردم مظلوم فلسطین خاصه غزه را به خاک و خون کشیده است.  اینک این جوانان فهیم و غیور ایرانی هستندکه وظیفه دارند از سرمایه هویّت ملی و مبانی اعتقادی کشور، با همه وجود و همّتِ خود دفاع کنند و انتظار می رود مسئولان با میدان دادن به جوانان دلسوز و علاقمند به پیشرفت و تعالی کشور در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه ادبیات، باعث شکوفایی و کشف استعدادهای نهفته و تعالی فرهنگ و هنر باشند. 

در پایان توفیق بیش از پیش شاعران گرانمایه و سایر دست اندکاران این کنگره عظیم را در خدمت به ترویج و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و آرمان های انسان ساز مکتب حضرت امام خمینی(ره) و حرکت در مسیر تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) را از خداوند رحمان و حکیم خواستارم.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X