نمایشگاه لبخند ارمغان در نگارخانه کلک خیال برگزار می‌شود

شماره مطلب:
8923
چهارشنبه 1402/09/8 05:03

نمایشگاه لبخند ارمغان در نگارخانه کلک خیال برگزار می‌شود

 نمایشگاه گروهی صنایع دستی با عنوان «لبخند ارمغان» توسط توان یابان ذهنی مرکز توانبخشی ارمغان پنجشنبه ۹ آذر ساعت ۱۶ در نگارخانه کلک خیال برگزار می‌شود و به مدت یک هفته ادامه دارد.

سندرم داون یا نشانَگان داون یک بیماری ژنتیکی است که به دلیل حضور تمام یا بخشی از یک کروموزوم اضافی در جفت کروموزوم ۲۱ به وجود می‌آید که در اصطلاح علمی تریزومی ۲۱ نامیده می‌شود. این بیماری دارای علائم مختلف از جمله ناهنجاری‌های عمده یا خفیف در ساختار یا عملکرد ارگان‌ها است.

در این نمایشگاه که با مشارکت مراکز توابخشی و حرفه آموزی ارمغان برگزار می‌شود ۳۰۰ اثر هنری از ۶۰ نفر از نوجوانان و جوانان سندرم داون (۱۴ سال به بالا) که به مدت یکسال وقت گذاشته‌اند در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

دست ساخته‌های هنری شامل سفال، معرق، کارهای چوبی، شمع، کارت پستال، لوازم نمدی، بافتنی، آینه‌های کاشیکاری شده و … از جمله آثاری است که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود و علاقمندان می‌توانند این آثار را خریداری کنند.

در حاشیه این نمایشگاه همزمان با روز جهانی معلولان (۱۲ آذر) از نوجوانان سندرم داون تقدیر می‌شود.

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از پنجشنبه ۹ آذر به مدت یک هفته از ساعت ۱۰ تا ۱۹ به نگارخانه کلک خیال واقع در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، جنب پارک گلزار طبقه دوم مراجعه کنند.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X