سری جدید «شکرستان» در راه است

شماره مطلب:
3453
دوشنبه 1402/02/18 11:57

سری جدید «شکرستان» در راه است

سری دهم از مجموعه انیمیشن «شکرستان» در قالب ۵۲ قسمت با موضوعاتی مرتبط با عناوین روز جامعه تولید و پخش می‌شود.

حسین محمودی ـ مدیر گروه «شکرستان» ـ در این زمینه گفت: سری جدید این انیمیشن برگرفته از شعار سال بوده و حول‌محور رونق گردشگری، مصرف انرژی و مهار تورم می‌چرخد.

مجموعه «شکرستان» نوروز امسال روی آنتن رفت. حسین محمودی، مدیر گروه «شکرستان» گفت: سریال «شکرستان» که در نوروز ۱۴۰۲ روی آنتن رفت با تکنیک کات‌اوت ارائه شد و از آنجا که نوروز همزمان با ماه مبارک رمضان بوده، موضوعات این دوره شکرستان حول‌محور مسائل اجتماعی شهروندی، محیط‌ زیست، سلامت، مسئولیت‌پذیری و همچنین اشتغال‌زایی و موضوعات دیگر به تصویر کشیده شد. هر یک از مضامین مد نظر قرار گرفته براساس قصه و داستانی با زبانی طنز به انتقال پیام‌های فرهنگی پرداخت.

او همچنین بیان کرد: در مجموعه انیمیشن «شکرستان» که ایام نوروز ۱۴۰۲ روی آنتن رفت کاراکتر جدیدی اضافه نکردیم و از ظرفیت‌ شخصیت‌های گذشته برای بیان قصه استفاده شد. در این مجموعه شش فضا براساس داستان‌ها و قصه‌های گذشته وجود دارد که به بیان بهتر مفاهیم کمک می‌کند و هرکدام از شخصیت‌ها نیز با توجه به ظرفیت‌هایی که برایش قصه تعریف شده هدف‌گذاری شده است.

چند شخصیت جدید به فراخور داستان‌ها اضافه شدند

محمودی درباره سری جدید «شکرستان» اعلام کرد: هم‌اکنون این مجموعه انیمیشن حدود ۵۰۰ قسمت را پشت‌سر گذاشته و سری جدید آن به‌عنوان سری دهم «شکرستان» در راه است. برای این منظور نگارش این مجموعه در حال شکل‌گیری بوده و براساس برنامه‌های در نظر گرفته شده، چند شخصیت جدید فراخور داستان‌ها و قصه‌ها در کنار سایر شخصیت‌های قدیمی قرار خواهند گرفت.

وی گفت: موضوعاتی که در سری جدید «شکرستان» مدنظر قرار می‌گیرد، برگرفته از شعار سال بوده و حول‌محور رونق گردشگری، مصرف انرژی، مهار تورم و برخی نکات دیگر به تصویر کشیده خواهد شد که این مهم در کنار زبان طنز و مثبت شکرستان همچنین بهره‌برداری از ضرب‌المثل‌ها و ادبیات قدیمی انجام می‌شود.

ترکیب قصه‌گویی با سبک زندگی امروز

مدیر گروه «شکرستان» خاطرنشان کرد: «شکرستان» از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین انیمیشن‌های سریالی ایرانی محسوب می‌شود که بر پایه ظرفیت‌های هنر ایرانی بنا نهاده شده‌است؛ سبک قصه‌گویی اصیل ایرانی با شیوه زندگی جامعه امروز ترکیب و در این مجموعه انیمیشن منعکس شده و در نتیجه ویژگی منحصر به‌فردی را برای آن فراهم کرده و ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی برای ساخت پویانمایی را به همراه داشته است. نکته قابل‌تامل دیگر اینکه شکرستان در قالب سریال تهیه و تولید شده و روی آنتن می‌رود و در نوع خود در منطقه خاورمیانه قدرتمند عمل کرده است.

محمودی در پایان درباره هدف‌گذاری مجموعه انیمیشن «شکرستان» به‌ دلیل حضور در جشنواره‌های بین‌المللی تصریح کرد: «شکرستان» در جشنوارهای مختلفی شرکت کرده و توانسته جوایزی را دریافت کند، با این حال تلاش می‌کنیم که کیفیت تولیدات را در حدی قرار دهیم که بتوان در عرصه بین‌الملل توانمندی و استعداد ایرانی را با مفاهیم ارزشمند فرهنگ قدیمی ایرانی پیوند داده و آن را ارائه کرد.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X