رونمایی از مستند «منهای سیاست»

شماره مطلب:
3327
شنبه 1401/12/27 11:07

رونمایی از مستند «منهای سیاست»

مستند موبایلی «منهای سیاست» فیلم جدیدی از امیر تاجیک است که به حواشی دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و آمریکا می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، امیر تاجیک در آیینی که روز جمعه ۲۶ اسفند برای رونمایی از منهای سیاست به میزبانی پردیس سینمایی ملت برگزار شد، گفت: این مستند تجربه جدیدی از فیلمسازی با تلفن همراه است که در آن تلاش کرده‌ام روایتی جذاب با تصاویر کمتر دیده شده از حواشی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را به نمایش بگذارم. این مستند در ۴۰ دقیقه‌ کوشیده‌ فوتبال را از آن سوی فضای مه‌آلود سیاست به بینندگان خود نشان دهد.
 

مدیر پیشین شبکه مستند سیما افزود: تولید فیلم با تلفن همراه می‌تواند به کاهش شدید هزینه‌ها در فیلمسازی منجر شده و با آموزش و استفاده از این روش، تعداد بیشتری قصه و روایت امکان تولید و بازگوشدن پیدا می‌کنند. آنچه مهم است، روایت فیلمساز است که می‌تواند مخاطب را جذب کند.
 

تاجیک ادامه داد: تلاش کرده‌ام با تمرکز بر چند شخصیت ایرانی حاضر در جام جهانی با آنها همراه شده و بیننده را در طول مسابقه به سکوهای استادیوم‌ ببرم تا از زاویه‌ای کاملا متفاوت و به دور از جنجال‌های سیاسی، در جریان حوادث و اتفاقات مسابقه قرار گیرد.

 

وی درباره شخصیتهای این مستند توضیح داد: سردبیر ورزشی که در تهران به کار نوشتن مشغول است، دو هوادار کُرد که با هزاران مشقت خود را از سنندج به قطر رسانده‌اند و جمعی از ایرانیان هوادار فوتبال که همواره در جام‌های جهانی حضور داشته‌اند، از جمله شخصیت‌های این فیلم هستند.

 

این مستندساز با تشکر از حضور شخصیت‌های فیلم در این آیین بیان کرد: مواجهه‌ هواداران ایرانی و آمریکایی و رفتارهای جالب این دو گروه از فوتبال‌دوستان در کنار جزییات جذاب فراوان از حواشی این مسابقه در فیلم روایت شده و امیدوارم مورد نظر و استقبال مخاطبان قرار گیرد.

تاجیک گفت: امیدوارم این فیلم که روایتی منحصر بفرد از عرق ملی شخصیتهای فیلم است به زودی از رسانه ملی پخش شود.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X