درسی‌وهشتمین روز «طوفان الاقصی»بهداشت جهانی: اوضاع بیمارستان‌های غزه خطرناک است احتمال فوت نوزادان نارس

شماره مطلب:
8700
دوشنبه 1402/08/22 07:45

درسی‌وهشتمین روز «طوفان الاقصی»بهداشت جهانی: اوضاع بیمارستان‌های غزه خطرناک است احتمال فوت نوزادان نارس

سی‌وهشتین روز از عملیات طوفان الاقصی با حملات مداوم جنگنده‌‌های رژیم اسرائیل به مناطق مختلف در نوار غزه و گزارشی از وضعیت بحرانی بیمارستان های این منطقه در اثر قطع برق و سوخت آغاز شد و سخنگوی یکی از این بیمارستان‌ها گفت که بیمارستان‌های نوار غزه روزانه شمار زیادی زخمی دارد که فراتر از ظرفیت این بیمارستان‌هاست.

حمله به اطراف بیمارستان‌ها

سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی غزه به رسانه‌ها درباره آخرین وضعیت این بیمارستان گفت و آن را بحرانی توصیف کرد. او گفت که این بیمارستان روزانه شمار زیادی زخمی پذیرش می‌کند که فراز از ظرفیت آن بوده و قادر به رسیدگی به همه آن‌ها نیست.

به گفته این مسئول فلسطینی هزاران پناهنده در میدان بیمارستان با وجود کمبود آب و غذا تجمع می‌کند و سوختی که تنها ژنراتور بیمارستان استفاده می‌کند، نزدیک است تمام شود.

سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی همچنین گفت که روزانه اطراف بیمارستان از سوی صهیونیست‌ها هدف قرار می‌گیرد.

سازمان بهداشت جهانی: اوضاع بیمارستان شفاء خطرناک است

مدیر سازمان بهداشت جهانی از تماس با کارکنان بیمارستان الشفاء در شمال غزه خبر داد و گفت که اوضاع در آنجا بد و خطرناک است و این بیمارستان از این به بعد دیگر همانند یک بیمارستان کار نمی‌کند.

او گفت که شمار فوتی‌ها و شهدا در بیمارستان الشفاء به شکل قابل ملاحظه‌ای بیشتر شده است و دنیا نمی‌تواند ساکت ایستاده و نظاره گر این باشد که بیمارستان‌های غزه به صحنه‌های مرگ و ویرانی و ناامیدی تبدیل شود.

شهادت چند نفر در بمباران خانه‌ای در شهر غزه

در حملات هوایی جنگنده‌‌های رژیم اسرائیل به خانه ای در محله «الدرج» واقع در مرکز شهر غزه (شمال نوار غزه) تعدادی به شهادت رسیده و یا زخمی شده‌اند. صهیونیست‌ها در بیت لاهیا نیز یک خانه را بمباران کردند.

ابراز نگرانی از وضعیت نوزاد نارس

معاون وزیر بهداشت در غزه گفت که این نگرانی است که نوزاد نارس همه به دلیل کمبود سوخت طی 48 ساعت آینده به لیست فوتی‌ها و شهدا ملحق شود.

همزمان برخی از رسانه‌های فلسطینی تصاویری از جان باختن شماری از نوزاد نارس منتشر کردند که در اثر قطع برق به دلیل اتمام سوخت ژنراتورها به شهادت رسیده‌اند.

یورش صهیونیست‌ها به مناطق مختلف کرانه باختری

نظامیان ارتش رژیم اسرائیل بامداد امروز دوشنبه یورش گسترده ای به مناطق مختلف کرانه باختری از جمله الخلیل، نابلس، جنین، قلقیلیه و رام الله داشتند و در برخی مناطق این یورش منجر به ربودن فلسطینیان و در برخی مناطق نیز منجر به درگیری شدید شد که قلقیلیه و رام الله از جمله این مناطق بود.

تداوم درگیری‌ها در اطراف بیمارستان الشفای غزه

شبکه الاقصی فلسطین گزارش داد که هم‌اکنون درگیری‌ها در اطراف بیمارستان و مجتمع درمانی الشفاء ادامه داد و نظامیان صهیونیست‌ نتوانسته‌اند پیشروی داشته‌ باشند.

رئیس مجتمع بیمارستانی الشفاء: نیاز شدید به سوخت داریم

رئیس مجتمع بیمارستانی الشفاء با بیان اینکه این بیمارستان نیاز فوری به سوخت دارد گفت که ما آماده‌ دریافت 6 هزار لیتر سوخت از طریق صلیب سرخ برای نجات بیمارانی هستیم که جانشان در خطر است.

اولین گروه از اتباع روسیه غزه را ترک کردند

خبرنگار شبکه خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گزارش داد که اولین گروه‌ از اتباع روس در نوار غزه از طریق گذرگاه رفح این منطقه را ترک کرده و وارد پایتخت مصر شده‌اند.

بمباران اطراف بیمارستان اندونزی

رژیم اسرائیل در ادامه تلاش‌های جنایت‌‌کارانه خود برای تخلیه بیمارستان‌های غزه، اطراف بیمارستان اندونزی را هدف قرار داد.

5 شهید در بمباران منزلی در خان‌یونس

بمباران خانه‌ای در محله بنی سهیلا در شهر خان یونس منجر به شهادت پنج تن از اعضای خانواده‌ای شد.

رئیس بیمارستان کمال عدوان غزه: هیچ کس نمی‌تواند بیمارستان را ترک کند

رئیس بیمارستان کمال عدوان غزه گفت بیش از 5000 آواره در داخل بیمارستان هستند و برخلاف ادعای صهیونیست‌ها کسی نمی‌تواند این بیمارستان را به سمت جنوب ترک کند.

او گفت که به دلیل اتمام سوخت، ژنراتورهای این بیمارستان خاموش شد که منجر به توقف کار بخش‌های آن شد.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X