جشنواره شعر فجر از گیلان شروع می‌کند

شماره مطلب:
9069
دوشنبه 1402/10/25 03:41

جشنواره شعر فجر از گیلان شروع می‌کند

محفل افتتاحیه جشنواره بین‌المللی شعر فجر که معمولاً با حضور دبیران ادوار گذشته این جشنواره برگزار می‌شد، این بار بدون حضور آنان و با حضور دبیر و برخی از اعضای هیأت علمی این دوره از جشنواره و جمعی از شاعران در شهر رشت برپا خواهد شد. 

در این برنامه که پوستر جشنواره هم رونمایی می‌شود، علیرضا قزوه (دبیر علمی)، علی‌محمد مودب، رضا اسماعیلی، علی داوودی، احمد خدادوست، جلیل واقع‌طلب، مرتضی عابدپور لنگرودی، رضا نیکوکار و رقیه آزادنیا شعرخوانی می‌کنند و از قربان ولیئی (دبیر دوره شانزدهم)، مریم جلالی (دبیر دوره پانزدهم)، سعید بیابانکی (دبیر دوره چهاردهم)، بهمن ساکی (دبیر دوره سیزدهم)، جواد محقق (دبیر دوره دوازدهم) و ... خبری نیست.

جشنواره شعر فجر که با قید «بین‌المللی» برپا می‌شود، سال‌ها پیش محافلی هم در کشورهای فارسی‌زبان و محور مقاومت با حضور و شعرخوانی شاعران کشورهای میزبان برگزار می‌کرد که سال‌هاست این محافل نیز برپا نشده است.

محفل افتتاحیه هجدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، فردا دوشنبه (25 دی ماه ۱۴۰۲) از ساعت ۱۵ به همت خانه کتاب و ادبیات ایران و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان  در تالار مرکزی رشت واقع در بلوار انصاری، انصاری، جنب بوستان ملت برپا می‌شود.

این محفل به‌صورت زنده از تلویزیون اینترنتی کتاب به نشانی ketab.tv پخش می‌شود.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X