جبلی: در میان ویژگی‌های شهید آوینی و نادر طالب‌زاده جهاد تبیین از همه پر رنگ‌تر است

شماره مطلب:
3393
سه شنبه 1402/01/29 12:01

جبلی: در میان ویژگی‌های شهید آوینی و نادر طالب‌زاده جهاد تبیین از همه پر رنگ‌تر است

رئیس رسانه ملی گفت: در میان خصائل و ویژگی‌های مشترک این دو بزرگوار که باید الگوی راه ما هم قرار بگیرد، اهتمام به جهاد تبیین از همه پررنگ‌تر است. این دو عزیز عمرشان را برای این موضوع گذاشتند و ما نیز باید در مسیر جهاد تبیین به بزرگوارانی چون آنان اقتدا کنیم.

آیین نکوداشت شهید سید مرتضی آوینی، زنده‌یاد نادر طالب‌زاده و جمعی از هنرمندان و چهره‌های درگذشته رسانه ملی با حضور پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما، بیژن نوباوه و سید احسان قاضی‌زاده‌ هاشمی، نمایندگان مجلس در شورای نظارت بر رسانه ملی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی کریمیان، دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و جمعی از مدیران و برنامه‌سازان رسانه ملی برگزار شد.

 جبلی در ابتدای  مراسم «مسیر مرتضی»، ضمن تسلیت درگذشت روان‌‌شاد صدیقه اعتماد سعید، مدیر شبکه رادیویی سلامت، گفت: فقدان این مدیر دلسوز و باسابقه برای رسانه ملی سخت است و از خاطر نمی‌بریم که دکتر اعتماد سعید چگونه در دوران فراگیری ویروس کرونا در خط مقدم اطلاع‌رسانی بود و با همراهی همکاران رادیو سلامت، متعهدانه و دلسوزانه به روشنگری می‌پرداخت.

رئیس رسانه ملی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین و بیان اینکه وجوه‌ اشتراک زیادی را می‌توان میان سیدمرتضی آوینی و زنده‌یاد نادر طالب‌زاده برشمرد، گفت: در میان خصائل و ویژگی‌های مشترک این دو بزرگوار که باید الگوی راه ما هم قرار بگیرد، اهتمام به جهاد تبیین از همه پر رنگ‌تر است. این دو عزیز عمرشان را برای این موضوع گذاشتند و ما نیز باید در مسیر جهاد تبیین به بزرگوارانی چون آنان اقتدا کنیم.

جبلی تصریح کرد: شهید آوینی و مرحوم نادر طالب زاده به‌عنوان نمونه‌ها و الگوی موفق در جهاد تبیین باید در عرصه رسانه به خوبی معرفی شوند تا از این رهگذر، با واکاوی و تشریح ابعاد شخصیتی و سیره آنان، به بخشی از پرسش‌ها و دغدغه‌های جوانان علاقه‌مند به این حوزه نیز پاسخ داده شود.

رئیس رسانه ملی با قرائت بخش‌هایی از سوره حمد یادآور شد: در فرازهایی از سوره مبارکه حمد می‌خواهیم که خداوند ما را به راه راست هدایت کرده و راهمان را از گمراهان و ظالمین جدا کند. این آیات مصداق جهاد تبیین‌اند. در جهاد تبیین نیز ما به دنبال این هستیم که در جنگ نرم، گمراه‌شدگان را به مسیر درست هدایت کنیم.

وی با توضیح اینکه به‌باور آوینی و طالب‌زاده، حتی کسانی که از مسیر گم شدند، الزاماً مغضوب علیهم نیستند، بیان کرد: اصل جهاد تبیین در مسیر مرتضی آوینی و نادر طالب‌زاده حول این محور متمرکز است که گمراه‌شدگان به مسیر مستقیم هدایت شوند.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه این دو بزرگوار نمونه بارز رویش‌های اندیشه و آرمان‌های امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی‌بودند، تشریح کرد: نمود روشنی از معجزه حضرت امام‌(ره) را می‌توان در سیره و رفتار این دو مجاهد عرصه رسانه دید و تأسی بدان‌ها سبب می‌شود که راه را گم نکنیم.

جبلی با تأکید بر رهنمود مقام معظم رهبری به دست‌اندرکاران رسانه ملی عنوان کرد: ایشان وظیفه رسانه ملی را هدایت فرهنگی دانسته است که اگر در مسیر اهدنا الصراط المستقیم قرار بگیریم این وظیفه را عملی کرده‌ایم. این مسیری است که شهید آوینی و طالب‌زاده در آن درخشیدند و الگوی ما شدند.

رئیس رسانه ملی در پایان بار دیگر از طالب‌زاده یاد کرد: نادر طالب‌زاده از عزم رسانه ملی برای پیمودن مسیر تحول خوش‌حال بود و مشتاقانه دوست داشت در این مسیر همراه ما باشد و با توصیه‌هایی که می‌کرد، مطمئن بود که اهداف آن محقق خواهد شد. روحش شاد و امیدوارم خداوند به ما توفیق طی این طریق را عنایت کند.

پشتیبان نگاه تحولی در رسانه ملی هستیم

حاج حسین یکتا راوی دفاع مقدس نیز از نقشی که شهدا در عرصه فرهنگ به عهده گرفته اند و همچنین رمز گشایی از نقش شهدا در فضای تحولی در رسانه ملی سخن گفت.

وی با اشاره به نگاه تحولی در سازمان صداوسیما افزود: آقای جبلی با نگاه حول حالنا قصد تحول در صداوسیما دارد و با نفس شهید آوینی و مرحوم طالب زاده کارش را شروع کرده‌ است.

یکتا با بیان اینکه وقتی نگاهت خدایی باشد از جایی که فکر نمی‌کنی مدد و یاری می‌رسد بیان کرد: رسانه ملی با دو اتفاق به این تحول نزدیک شد. سرود سلام فرمانده و تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی تجلی‌اش با صداوسیما بود و این دو اتفاق پای بچه‌های ارزشی را به صداوسیما باز کرد.

راوی دفاع مقدس با تأکید براینکه صداوسیما بینندگان فراوانی دارد اظهار داشت: نباید بشنویم که مخاطب رسانه ملی کم شده‌‌است. ما در مرحله تحول هستیم و باید با ورود نیروهای ارزشی خودمان را بیازماییم.

وی افزود: به لطف خدا بچه ارزشی‌هایی که یک روز با شبکه افق کارشان را شروع کردند امروز سرکار هستند و خودشان را اثبات کردند. آن‌ها نیروهای حواله‌ای سردار سلیمانی به صداوسیما هستند و در نگاه تحولی به کمک رئیس رسانه ملی خواهند آمد. ما باید در فضای تحولی همراه سازمان باشیم و باید همراه  مقام معظم رهبری ندای انا بقیه الله را از صداوسیما بشنویم.

گفتنی است این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره ده چهره هنری و فرهنگی در رسانه ملی که در سال گذشته خانواده رسانه ملی را ترک کرده‌ بودند همراه بود.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X