اسراییل به دنبال کوچ اجباری مردم فلسطین است

شماره مطلب:
9071
دوشنبه 1402/10/25 03:41

اسراییل به دنبال کوچ اجباری مردم فلسطین است

حجت الاسلام حمید شهریاری در «همایش بین المللی طوفان الاقصی و بیداری وجدان بشری» که صبح امروز ۲۴ دی ماه در هتل استقلال با حضور علمای جهان اسلام برگزار شد، گفت: بیش از ۱۵۰ نفر از نخبگان جهان اسلام از حدود ۴۰ کشور دنیا در این همایش حضور دارند و قرار است، یک حمایت علمایی از مقاومت مردم فلسطین در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی را شکل دهند.

دبیر کل مجمع تقریب با بیان اینکه صداها در حمایت از غزه باید بلند شود و علما با توجه به جایگاه خود می‌توانند در این زمینه بسیار اثرگذار باشند، اظهار داشت: کشتار بی رحمانه کودکان و غیرنظامیان تأثیر بسیار عجیبی در سطح جهانی گذاشته، وجدان‌های بشری را بیدار کرده، مردم تمامی کشورهای جهان برای حمایت از مردم فلسطین به میدان آمده و ۷۵ سال تلاش اسراییل برای مظلوم‌نمایی هدر رفته و ویژگی جنگ طلبانه آن آشکار شده است.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری راهپیمایی‌های پانصد هزار نفری در حمایت از مردم فلسطین کم سابقه بوده و واقعیتی است که موجب تحول بنیادین در نظم نوین جهانی شده است؛ به طوری که می‌توان جهان را به قبل و بعد از طوفان الاقصی یا قبل و بعد از هفتم اکتبر تقسیم کرد.

حجت الاسلام شهریاری تاکید کرد: امروز جبهه مقاومت دست به دست هم داده و در مقابل جبهه استکبار ایستادگی می‌کند. اقدامات اخیر یمنی‌ها و لبنانی‌ها و دیگر کشورهای حوزه مقاومت در حمایت از غزه بسیار اثر گذار بوده است و ما میهمانانی از این کشورها در "همایش طوفان الاقصی و بیداری وجدان بشری" داریم.

وی اظهار داشت: از همه وجدان‌های بیدار که طی این مدت برای حمایت از مردم بی‌دفاع غزه به صحنه آمدند، قدردانی می‌کنیم.
وی ادامه داد: طوفان الاقصی بر اساس آیات قرآن دفاع بدیهی و مشروع در برابر سیاستهای جنایتکارانه رژیم صهیونیستی است و ما از پایداری مردم غزه در این عملیات که نماد شکستن بغض در گلو مانده مردم فلسطین پس از ۷۵ سال است تجلیل می‌کنیم.

حجت الاسلام شهریاری تأکید کرد: مسأله فلسطین موضوع وحدت بخش جهان اسلام و عملیات طوفان الاقصی در برابر صهیونیست‌ها و جبهه استکبار نقطه عطفی در مناسبات جهانی است وهرگونه غفلت از غزه ظلم آشکار و خیانت به ارزش‌های مشترک انسانی است.

وی تأکید کرد: توقف فوری جنایت‌های رژیم صهیونیستی و برقراری آتش بس دائم در تمام اراضی اشغالی امری واجب و ضروری نزد انسان‌های بیدار است. محاصره غزه هرچه سریع‌تر باید شکسته و مسیرهای امن باید گشوده شود تا کمک‌های انسانی اعم از غذا و دارو … به این منطقه ارسال شود.

دبیرکل مجمع تقریب افزود: همه انسان‌های آزاده جهان باید بر لزوم احقاق حقوق اولیه غیرنظامیان درغزه تأکید کنند و ما از ضعف شورای امنیت سازمان ملل در انجام مأموریت خود و توقف جنگ در غزه بسیار متأسفیم و از کشورهای عضو این سازمان مطالبه داریم به وظایف خود از جمله در تصویب قطعنامه‌های بازدارنده و محکوم کردن معیارهای دوگانه حقوق بشری غرب عمل کنند.

وی حمایت کشورهای غربی از رژیم صهیونیستی و کمک‌های همه جانبه به این رژیم اشغالگر را محکوم و از تلاش‌های صورت گرفته جبهه مقاومت از جمله یمن، عراق و لبنان در حمایت از مقاومت غزه تقدیر و نسبت به حملات اخیر انگلیس و آمریکا به یمن هشدار داد و گفت: این حملات ممکن است به جنگ گسترده در منطقه منجر شود.

حجت الاسلام شهریاری همچنین از تلاش‌های آفریقای جنوبی در ارایه پرونده جنایت جنگی و نسل‌کشی اسراییل در غزه به دیوان بین المللی کیفری قدردانی کرد و از مردم آزاده جهان خواست برای افشای جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی اقدام کنند.

وی ادامه داد: اسراییل در صدد کلید زدن کوچ اجباری مردم فلسطین است، حال آنکه باقی ماندن مردم فلسطین در این باریکه حق طبیعی آنان است و جامعه جهانی باید از این قضیه حمایت کند.

دبیرکل مجمع تقریب افزود: هرگونه همکاری با رژیم صهیونیستی و تأمین نیازمندی‌های آنها حرام شرعی است و دولتهای اسلامی باید روابط سیاسی و اقتصادی خود را با رژیم اشغالگر صهیونیست قطع کنند. تنها راه صلح و امنیت و ثبات در منطقه پایان دادن به اشغالگری و اقدامات ظالمانه رژیم صهیونیستی است.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد رهبر انقلاب مبنی بر مشارکت همه جانبه مردم فلسطین و تشکیل نظام سیاسی منتخب بر اساس رأی اکثریت، بهترین راه برای حل مسأله فلسطین است.

حجت الاسلام شهریاری در پایان ضمن گرامیداشت یاد شهدای مقاومت، از مردم آزاده جهان در اروپا، آسیا، آفریقا و امت اسلامی و تمامی مراکز و نهادهای اسلامی که در بیداری اسلامی حضوری تأثیرگذار داشته‌اند، قدردانی کرد.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X