اختتامیه نخستین جایزه کتاب مداحان مولف برگزار شد/ وزیر فرهنگ: هرچه داریم از مجالس روضه امام حسین علیه السلام است

شماره مطلب:
8733
دوشنبه 1402/08/29 04:52

اختتامیه نخستین جایزه کتاب مداحان مولف برگزار شد/ وزیر فرهنگ: هرچه داریم از مجالس روضه امام حسین علیه السلام است

مراسم اختتامیه نخستین جایزه کتاب مداحان مؤلف و شب شعر حماسه مظلومیت و اقتدار شب گذشته در باغ کتاب تهران با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر ارشاد، حجت الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی،   مرتضی طاهری رئیس هیأت مدیره خانه مداحان، استاد حاج غلامرضا سازگار،  پیرغلام اهل بیت؛ حاج مرتضی طاهری، مداح اهل بیت؛ حاج علی انسانی، شاعر و مداح اهل بیت؛  مجید صادقیان قائم مقام باغ کتاب و تنی چند از مسئولان فرهنگی و مذهبی، مداحان اهل‌بیت و شعرای آئینی برگزار شد.

در ابتدای مراسم علی‌اکبر حائزی مداحل جوان و برجسته کشورمان به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب (س) مدیحه سرایی کرد و مولودی خواند.

نقش مداحان در جامعه ایمانی‌مان بسیار بالاست

در ادامه  محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مظلومیت مردم غزه  و تشکر از جامعه ستایشگران آیینی که از ابتدا پای کار غزه‌بودند، اظهار داشت: ده‌ها هزار بمب بر سر مردم بی پناه غزه ریخته است. کل مساحت غزه 42 کیلومتر در طول و ده کیلومتر در عرض است و بیش از دو میلیون نفر در آن زندگی می کنند و پرتراکم ترین نقطه دنیاست.

اسماعیلی در ادامه با اشاره جایگاه جشنواره افزود: از همان کودکی و لحظاتی که در ذهنمان ثبت شده است با این شور و اشتیاقی که ستایشگران اهل بیت داشتند با این مسیر آشنا شدیم و حق مهمی بر گردن جامعه ایمانی دارند و از همان دوره اهل بیت؛ از دعبل خزاعی تا شخصیت های بزرگ دیگر که این محبت را سینه به سینه منتقل کردند سهم بسیار مهمی در شکل گیری جامعه ایمانی ما دارند.

وی افزود: انقلاب از ایام فاطمیه شروع شد و نام امام حسین (ع) این انقلاب را پرخروش نگه داشته است. هرچه داریم از همین مجالس روضه و سینه زنی است و با اشعار حاج آقای سازگار خیلی به ساحت اهل بیت (ع) ابراز ارادت کردیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه اداری نتوانستیم حقی که مادحین بر گردن ما دارند را ادا کنیم. انشاالله بتوانیم در این دولت که دولت مردمی است گامی در این مسیر برداریم. دولت خودش را خادم مردم ایران به ویژه جریان جامعه ساز و پیشتاز که اخلاق و معنویت را پای مجالس این عزیزان گرفته‌اند، می داند.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X