بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

اجتماعی/شبهه3

ش (تهران): در خارج حتی به زنانی که لباس‌های بدحجاب آن چنانی پوشیده‌اند کسی متلک نمی‌گوید، اما در ایران هر کسی به خودش اجازه می‌دهد که متلکی بگوید. علت چیست؟!

 باید اذعان داشت که هر دو طرف صورت مسئله غلط است. نه در خارج چنین است که هیچ کس متلک نگوید و در ایران چنین است که «هر کسی» به خود اجازه‌ی متلک بدهد.

متلک گفتن بی‌دیگران، [اعم از این که به مرد بگویند یا به زن، به بد حجاب بگویند و یا به محجبه و در خارج بگویند یا در ایران]، ریشه در کاستی‌ها و ناهنجاری‌های متفاوت و متعددی دارد که از آن جمله می‌توان به ضعف فرهنگ، ضعف اخلاق، ناهنجاری رفتاری، ضعف شخصیت، جهل، خود کم بی‌بینی، ترسویی و ... اشاره نمود که البته گاهی ممکن است شرایط محیطی زمینه‌ی مساعدی برای متلک گفتن (مثل بدحجاب) ایجاد نماید و گاهی ممکن است هیچ زمینه‌ی محیطی هم وجود نداشته باشد. چنان چه برخی نسبت به هر موضوعی متلک می‌گویند. اگر چه مسئله یک مبحث یا موضوع سیاسی، ادبی، هنری، اجتماعی یا اقتصادی باشد.

به طور کلی کسی که می‌خواهد در مقابل شخصی یا موضوعی ابراز وجود کند تا بدین وسیله ارتباطی (موافق یا مخالف) با فرد یا موضوع برقرار نماید، اما قابلیت‌های لازم را در خود نمی‌بیند و حرفی برای گفتن ندارد و در ضمن ترسو نیز هست، زبان به متلک می‌گشاید.

اگر از نسل گذشته (والدین یا میانسال‌ها) که ایام قبل از انقلاب اسلامی را درک کرده‌اند سؤال نمایید، متوجه می‌شوید که به لطف خدا و برکت انقلاب اسلامی، سطح شعور، ارزش، شخصیت، علم، اتکای به نفس و ... در مردم و به ویژه در میان جوانان بسیار بالا رفته است و فرهنگ متلک‌گویی (در هر موردی) تقریباً و به تناسب از صد به نزدیک صفر رسیده است. و البته زمینه‌های مساعد نیز به آن شدت وجود ندارد و تقلیل یافته است.

در خارج از کشور نیز نه تنها متلک وجود دارد، بلکه بسیار هم زیاد است، منتهی چون «غیرت» وجود ندارد، آن گفتار دیگر متلک محسوب نمی‌گردد. مضاف بر این که در خارج (آمریکا و اروپا)‌ زن برده‌ی بی‌ارزش و تسلیم و کالایی ارزان چیزی نیست. لذا بیش از میزانی که از کمیت متلک‌گویی برای برقراری ارتباط کاسته شده، به میزان فحشا و تجاوز، حتی به محارم و کودکان حتی در خانواده، کلیساها و مدارس اضافه شده است. که البته این خود از دستآوردهای بدحجابی است.

به عنوان مثال نسبت بدحجابی در کشوری چون ایتالیا به مراتب بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است. [البته علل متفاوتی دارد که در رأس آن سابقه‌ی تعصب دینی و مذهبی و ملی آنها از یک سو و وجود واتیکان از سوی دیگر است و همین امور سبب گردیده که بیش از سایر کشورهای اروپایی هدف تهاجم و حملات فرهنگی قرار گیرد.] اما به هر علتی، کثرت و شدت بدحجابی سبب شده است که فساد و فحشا در آن کشور نیز بیشتر گسترش یابد. چنان چه طبق اذعان مراکز رسمی و آماری ایتالیا، نزدیک به 70٪ از نوجوانان دختر و پسر ایتالیایی، اولین رابطه‌ی جنسی خود را (اعم از اختیاری یا تجاوز) با اعضای خانواده‌ی اول و سپس نزدیکان و سپس سایرین تجربه می‌کنند.

اگر چه قرار گرفتن دختران و زنان در چنین جایگاه اسف‌باری هر گونه زمینه برای متلک را از بین می‌برد، ولی هنوز هم متلک‌گویی وجود دارد.


این توضیح مفصل و عکسی از اباما و سارکوزی به عنوان رؤسای جمهور دو کشور لیبرال برای آن ارائه شد تا اولاً بی‌جهت خارج را در اذهان عمومی ما تطهیر نکنند و ثانیاً مشخص گردد که آثار نامطلوب بدحجابی در همه‌جا یکسان است، اگر چه در بزرگ‌ترین محافل رسمی و دیپلماتیک.

x-shobhe.com

بازگشت به صفحه ی شبهات اجتماعی

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved