برگزیده‌ای از مجله سوره به سردبیری شهيدآوینی

دوران مسئولیت سید مرتضی آوینی در سوره دارای فراز و نشیب ها و حواشی زیادی بود که درآخر به اخراج او از حوزه هنری انجامید. در مصاحبه با همکارسید الشهدای مظلوم اهل قلم با عنوان«شعارشان خانه نشین کردن آوینی بود.» و یادداشت «خاطره اول:مظلومیت آقا سید مرتضی» می توانید با فراز و نشیب های دوران کاری او بیشتر آشنا بشوید.فتیان برگزیده ای از فایل PDF مجله سوره با سردبیری ایشان را که حاوی مجموعه ای از قلم نوشتهای ایشان و حاصل مدیریت ایشان بر این مجموعه است را تقدیم کاربران خود می کند.

فلش 1دوره سوم سوره ،سال 1370:

دانلود 2دانلود برگزیده ای از شماره اول و دومبا اندازه448کیلوبایت(شامل یادداشت سردبیر:یک هشدار ومقاله سلمان رشدی عالم تهاجم فرهنگی غرب)

دانلود 2دانلود شماره سوم سوره به صورت کامل به صورت فشرده(Rar) و با اندازه 9 مگابایت

در این شماره می خوانید:یادداشت سردبیر:دهه شصت و امام خمینی/تجدد یا تحجر(نقد سخنرانی خاتمی توسط شهید آوینی)/شرح سوز(شر.ح امام (قده) برابیاتی از حافظ و ... .

دانلود 2دانلود برگزیده ای از شماره سوم به صورت pdf و با اندازه 748کیلوبایت(شامل یادداشت سردبیر و مقاله تجدد یا تحجر)

دانلود 2دانلود شماره ششم سوره به صورت کامل به صورت فشرده (Rar) و با اندازه 5.08مگابایت

در این شماره می خوانید:این جنگ یک گنج است.(سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع اعضاء دفتر ادبیات و هنر مقاومت)/یادداشت سردبیر:حلزونهای خانه به دوش/تحلیل آسان،در حاشیه مقاله حکومت آسان،آدینه(سید مرتضی آوینی)(شهید آوینی در این مقاله با نقد مقاله ای از مسعود بهنود،روشنفکری سکولار رامورد سوال قرارمی دهد:می گوئیم «درد دین»غرب باوران می گویند«دموکراسی» می گوئیم «ولایت»می گویند«وا پس گرایی».)/و ... .

دانلود 2دانلود برگزیده از شمارهششم سوره (شامل:این جنگ،گنج است ، حلزونهای خانه به دوش و تحلیل آسان)

دانلود 2دانلود برگزیده از شماره هفتم سوره (شامل یادداشت تهاجم فرهنگی و...)

دانلود 2دانلود برگزیده ای از شماره یازدهم سوره(شامل مقاله «دولت پایدارحق فرا می رسد.»)

فلش 1دوره چهارم سوره،سال 1371:

ویژه نامه,شهادت,آوینی,شهید آوینی,اوینی,سید مرتضی آوینی,ویژه نامه شهید آوینی,صدای آوینی,دستخط آوینی,زندگینامه آوینی

دانلود 2دانلود برگزیده شماره اول،دوره چهارم با اندازه 752کیلوبایت (شامل:یادداشت های کدام سینما/ سادگی و زیبایی)

دانلود 2دانلود شماره سوم دوره چهارم بصورت کامل به صورت فشرده (Rar) با اندازه 5.78مگابایت

در این شماره می خوانید:یادداشت اسلامیت یا جمهوریت؟:عینیت سیاست و دیانت به این معناست که تحقق دین،ضرورتا با تحقق نظام حکومتی خاصی که ثمره ان است،ملازم است./آزادی قلم و ...

دانلود 2دانلود برگزیده شماره سوم دوره چهارم با اندازه 654کیلوبایت (شامل مقاله:یادداشت اسلامیت یا جمهوریت)

دانلود 2دانلود برگزیده شماره چهارم دوره چهارم با اندازه343کیلوبایت(شامل مقاله:چرا روشنفکران مورد اتهام هستند؟)

دانلود 2دانلود برگزیده شمارههفتم دوره چهارم با اندازه 1.31مگابایت(شامل یادداشت سردبیر:ارتش متحد اسلامی، گفت و گو با گروه فیلمبرداری اعزامی به بوسنی و هرزگوین(مستند خنجر و شقایق))

قرمزحاشیه:در این شماره از سوره شهید آوینی اقدام به چاپ تصویری از یک جوان بوسنیایی می کند که در تقلید از بسیجیان ایران،پیشانی بند«الله اکبر» بر پیشانی بسته است.آوینی معتقد بود این تصویری نمادی از تهاجم فرهنگی اسلام به غرب است.این تصویر یکی از حاشیه های کار او در سوره بود که منجر به توبیخ کتبی او از سوی وزیر ارشاد وقت(خاتمی) می شود.در این مورد می توانید به این یادداشت مراجعه کنید:«آوینی را به علت چاپ مطلب مخالف شئونات اسلامی توبیخ کردند.»(برای بزرگتر دیدن تصویر،روی آن کلیک کنید.)

ویژه نامه,شهادت,آوینی,شهید آوینی,اوینی,سید مرتضی آوینی,ویژه نامه شهید آوینی,صدای آوینی,دستخط آوینی,زندگینامه آوینی

دانلود 2دانلود شماره دهم دوره چهارم بصورت کامل به صورت فشرده (Rar)و با اندازه 4.83مگابایت

در این شماره می خوانید:لُب احساس و خیال (سخنرانی حضرت آیت الله خامنه ای در کنگره بزرگداشت استاد سید محمدحسین شهریار)/آغازی بر یک پایان (سید مرتضی آوینی)/گزارش ویژه ویدئو ...وبعدهم،ماهواره/و...)

فلش 1دوره پنجم سوره،سال 1372:

ویژه نامه,شهادت,آوینی,شهید آوینی,اوینی,سید مرتضی آوینی,ویژه نامه شهید آوینی,صدای آوینی,دستخط آوینی,زندگینامه آوینی

دانلود 2دانلود شماره اول،دوره پنجم،آخرین شماره با سردبیری شهید آوینی، بصورت کامل به صورت فشرده (Rar) و با شماره 6.04مگابایت

در این شماره می خوانید:استقلال هنر،اندیشه و تبلیغات،بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم دیدار اعضای حوزه هنری/تجدید و تجدد،سید مرتضی آوینی/تکنیک در سینما،سید مرتضی آوینی/و ... .

دانلود 2دانلود برگزیده شماره ششم دوره پنجم با اندازه 343کیلوبایت(شامل :متن تجدید پیمان،متن روایت فتح،متن مستند «روایت فتح»/برنامه ششم)

منبع:آهستان

Logo
http://www.aviny.com/occasion/enghelab_jang/aviny/89/gozidemajalesoore.aspx?mode=print