بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

«مستند واقعه»

امدادرسانی به زلزله زدگان بم در سال ۱۳۸۲

(پنجم دی ماه سال ۱۳۸۲ بود که خبری تکان دهنده در رسانه های کشورمان و بسیاری از جهان اعلام شد. زمین لرزه ای با قدرت ۶.۶ درجه در مقیاس ریشتر در ساعت ۵.۲۶ بامداد شهر بم و مناطق اطراف آن را در استان کرمان لرزاند؛ هر چند شدت زمین لرزه در آغاز گویای خسارات مادی و جانی بسیار فراوان نبود اما به دلیل بافت قدیمی و فرسوده شهر بم که بیشتر خانه های آن خشتی و گلی بودند، ابعاد فاجعه هر دقیقه بیشتر نمایان می شد. ده ها هزار نفر در این زمین لرزه جان خود را از دست دادند و زیر آوار ماندند و ارگ ۲۵۰۰ ساله بم تخریب شد. در آن زمان تمام ایران به کمک بم شتافت و کمک های خارجی هم تا حدودی به ایران ارسال شدند. سپاه پاسداران با ایجاد پل هوایی به انتقال مصدومان به مراکز درمانی و ارسال کمک های غذایی و دیگر مرسولات اقدام می کرد و جمعیت هلال احمر نیز با تمام توان به یاری مصدومان و زلزله زدگان شتافت. از سوی دیگر بسیاری از شهرها نیروهای امداد و نجات و همچنین پرسنل و تیم های بهداشتی و درمانی خود را به این شهر اعزام کردند. مستند «واقعه» علاوه بر شرحی که از این زلزله سهمگین از زبان نجات یافتگان آن دارد، به مصاحبه با اشخاصی می پردازد که در کمک رسانی به آنها نقش اساسی داشتند. گفت وگو با خلبانان، معاونان وقت عملیات نیروی هوایی سپاه، مدیران عملیات امداد و نجات هوایی و دیگر امدادرسانان و مسئولان وقت بخش های مختلف این مستند را در کنار تصاویر آرشیوی تشکیل می دهد)

دانلود فیلم با کیفیت بالا
بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم
48.82 مگابایت 48.82 مگابایت 48.82 مگابایت 42.29 مگابایت
ابتدا تمامی قسمت ها را دانلود کرده و سپس نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید. در صورتی که نرم افزار ( WinRar ) بر روی رایانه ی خود نصب ندارید می توانید از اینجا دریافت نمایید.


 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved