بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

«مستند استاد شهریار»

 سید محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار

( سید محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار، شاعر ایرانی اهل آذربایجاناست که به زبان‌های ترکی آذربایجانی و فارسیاشعاری از او به یادگار مانده؛او در تبریز به‌دنیا آمد و بنا به وصیتش در مقبرةالشعرای همین شهر به خاک سپرده شد. مهمترین اثر شهریار منظومه حیدربابایه سلام (سلام به حیدربابا) است که از شاهکارهای ادبیات ترکی آذربایجانی محسوب می شود ضمن اینکه دیوان اشعار او به فارسی هم موجود است. ۲۷شهریور سالروز درگذشت این شعار گرانمایهبه نامروز«شعر و ادب فارسی» نامگذاری شده است. به همین مناسبت، مستند «استاد شهریار» از محصولات قدیمی صدا و سیمای مرکز تبریز در سال ۱۳۶۳ پنجشنبه این هفته ۲۶ شهریورماه ساعت ۲۰ از شبکه افق پخش می شود. بخش نخست این مستند به معرفی شهر تبریز و پیشینه ادبی و شعری آن اختصاص دارد و بخش دوم هم گفت وگو با استاد شهریار است؛ شاعر بلند آوازه کشورمان در این مستند درباره زمینه های سرودن شعر و طبع ادبی خود و خاطراتی از گذشته سخن می گوید؛ همچنین در انتها بخشی از سروده های خود را قرائت می کند)

دانلود فیلم با کیفیت بالا
بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم
55.66 مگابایت 55.66 مگابایت 55.66 مگابایت 54.62 مگابایت
ابتدا تمامی قسمت ها را دانلود کرده و سپس نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید. در صورتی که نرم افزار ( WinRar ) بر روی رایانه ی خود نصب ندارید می توانید از اینجا دریافت نمایید.


 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved