بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

«مستند مهاجر»

روایتی است از زندگی فردی افغانی که در دوران دفاع مقدس مجروح شده اما اکنون در سختی و مشقت زیاد به سر می برد

(مهاجران افغان در میانه جنگ با شوروی به ایران آمدند، بسیاری از آنها مردمی جنگ زده، محروم و فقیر بودند که خسته از نبردهای پیاپی داخلی و درگیری های خارجی، به کشور دوست و همسایه، ایران پناه آوردند زیرا خود را با ایرانیان دارای سوابق و میراث فرهنگی مشترک و از یک دین و آیین می دانستند.

از سال ها پیش حضور افغانه در ایران امری عادی برای مردم بسیاری شهرهاست چه اینکه از کودکی دارای همکلاسان افغانی بوده اند و با بسیاری از آنها رفاقتی دیرینه دارند یا حتی در کسب و کار، با کارگران و حتی شرکای افغانی رو به رو شده اند.

اعتقادات دینی شیعیان افغانی سبب شد برخی از آنها حتی در هنگامه حمله عراق به ایران، دست از کار و زندگی بکشند و دوشادوش ایرانیان، در دفاع مقدس شرکت کنند، بعضی هایشان شهید، برخی جانباز و عده ای نیز جزو ایثارگرانی به شمار می روند که کمتر دیده شده اند و کمتر در موردشان سخن گفته می شود.

آقای غلامی، مهاجر افغانستانی ساکن کاشان است؛ او با دو دختر که یکی از آنها نابیناست و یک پسر معلول با دستمزد کارگری، به سختی زندگی می گذراند.

وی در دوران دفاع مقدس دچار مجروحیت شیمیایی و اعصاب شد. زندگی این فرد، خاطراتش و سختی هایی که در زندگی متحمل شده در مستند «مهاجر» به تصویر کشیده است)
 
دانلود فیلم با کیفیت بالا
بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم
22,461 کیلوبایت 22,461 کیلوبایت 22,461 کیلوبایت 13,669 کیلوبایت
ابتدا تمامی قسمت ها را دانلود کرده و سپس نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید.
در صورتی که نرم افزار  ( WinRar ) بر روی رایانه ی خود نصب ندارید
می توانید از اینجا دریافت نمایید.


 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved