بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

تا پناهنده نشوی هیچ کمکی به تو نخواهیم کرد

(رجانیوز: «خودم را در برابر قربانیان اسیدپاشی اصفهان مقصر می‌دانم ... من از بخشش کسی که به من اسید پاشید، پشیمانم». این پاسخ آمنه بهرامی قربانی اسیدپاشی آبان سال ۸۳ است به همه آنها که پس از ماجرای اسیدپاشی اصفهان از احساس او می‌پرسند.
به گزارش رجانیوز، کمتر کسی خبر دارد که این روزها آمنه بهرامی از اسپانیا به ایران آمده است تا شکایت کند و پیگیر علت آزادی مجید موحدی از زندان شود که حدود 10 سال پیش به صورت و بدن او اسید پاشید و سوی چشم ها، زیبایی و سلامتش را از او دزدید.

آمنه که از زمان حادثه اسیدپاشی برای درمان خود در شهر بارسلونا بسر می برد، درباره علت سفرش به ایران و حضور در دادگاه به جام جم آنلاین می گوید: از آقای فریدون امیرآبادی که زمانی معاونت اجرای احکام را داشتند شکایت کرده ام چرا که من مجید را فقط به شرط پرداخت دیه کامل اعضای بدنم بخشیدم اما او بدون پرداخت این مبلغ که امسال مقدار آن تقریبا 600 میلیون تومان است، از شهریور امسال آزاد شد در حالی که فقط 50 میلیون تومان به حساب دادگستری واریز کرده است.

آمنه که روز گذشته برای عیادت یکی از قربانیان اسیدپاشی در اصفهان ، به بیمارستان مطهری مراجعه کرده بود اعتراف می کند : هر بار که خبری درباره اسیدپاشی ها بویژه اسیدپاشی اصفهان می شنوم ، خودم را مسئول می دانم و حس می کنم شاید درست تر آن بود که اسیدپاش را نمی بخشیدم .

او البته دولت و دادگستری را نیز در کشدار شدن 10 ساله پرونده اش در قوه قضائیه دخیل می داند و با این حال اعتقاد دارد در بخشش موحدی اشتباه کرده است وتوضیح می دهد: اگر فرصت دوباره ای به من داده شود تا درباره اسیدپاشم تصمیم بگیرم دیگر از قصاصش نمی گذرم بخصوص که حالا او بدون پرداخت دیه من که شرط بخشش او بوده ، آزاد شده است.

او با تأثر اظهار می کند: از لحظه ای که گفتم مجید را به شرط پرداخت کامل دیه ام می بخشم و او در لحظه عفوش به من فحاشی کرد، فهمیدم اشتباه بزرگی مرتکب شده ام و گرگی را در جامعه رها کرده ام.

به گفته این قربانی اسیدپاشی هنوز حکم دادگاه قضایی قضات مشخص نیست و نکته عجیب این است که امروز نامه بخشش او که در آن شرط آزادی مجید پرداخت دیه قید شده بود، در پرونده اش پیدا نشده است در حالی که وکلیش نسخه ای از این نامه را در اختیار دارد.

آمنه می گوید: خوشحالم که سخنگوی قوه قضائیه ، بر پیگیری سریع پرونده و حکم اشد مجازات برای عامل اسیدپاشی های اصفهان تاکید می کند و اعتقاد دارم این نوع احکام باید برای همه اسیدپاش های دیگر در کشور هم صادر شود.

آمنه بهرامی‌ مشهورترین قربانی اسیدپاشی در ایران در گفت‌وگویی که پیش از این با شبکه صدای آمریکا داشت، از کمک نکردن مدعیان حقوق بشر از جمله شیرین عبادی به خود، به شدت انتقاد کرده بود.

«آمنه بهرامی‌» مشهورترین قربانیان اسیدپاشی در ایران است که 12 آبان‌ماه سال 1383 مورد حمله اسیدپاشی فردی به نام مجید موحدی از همکلاسان سابق خود در دانشگاه قرار گرفت و این ماجرا منجر به نابینایی وی شد. این حادثه در زمان خود بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های داخل و خارج از کشور داشت.

آمنه پس از بازتاب‌های فراوان خبر اسیدپاشی که به دلیل جواب منفی به خواستگاری مجید موحدی صورت گرفته بود، گفت‌وگویی با شبکه صدای آمریکا داشت که طی آن از فعالان حقوق بشر از جمله شیرین عبادی به شدت انتقاد کرد.

آمنه بهرامی در این گفت‌وگو خاطرنشان می‌کند: من وقتی به اسپانیا رفتم، دولت اسپانیا گفت تا پناهنده نشوی نمی‌توانیم برایت کاری کنیم. من هم نمی‌خواستم پناهنده شوم. آن‌‌ها گفتند تا پناهنده نشوی دست ما باز نیست برایت کاری کنیم.

وی می‌افزاید: من یادم هست یکی از نمایندگان حقوق بشر به نام خانم مقدم آمده بود در سازمان فمنیستی زن مسلمان بارسلون؛ پرونده‌ام را نشانش دادم و گفتم کمکم می‌کنید تا بتوانم درمانم را ادامه بدهم و دکترهایم را عوض نکنم و بینایی‌ام را حفظ کنم؟ دستش را در موهایش کرد و با یک غرور خاصی به من گفت «متاسفیم! ما حقوق بشری‌ها روی گنج ننشستیم. برو از دولتت کمک بگیر».

بهرامی در ادامه می‌گوید: بارها از خانم شیرین عبادی کمک خواستم ولی کمکم نکردند. من از خانه فمنیستی کمک خواستم ولی کمکم نکردند. من بعد از مدتی در خانه آواره‌های خیابانی - که دولت اسپانیا من را آن‌جا برده بود - چشمم را از دست دادم)
 
دانلود فیلم با کیفیت بالا
کلیپ
11,271 کیلوبایت
ابتدا تمامی قسمت ها را دانلود کرده و سپس نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید.
در صورتی که نرم افزار  ( WinRar ) بر روی رایانه ی خود نصب ندارید
می توانید از اینجا دریافت نمایید.


 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved