بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

دیگر شخصیت های برنامه شناسنامه
شناسنامه

مهدی چمران

( مهدی چمران رئیس شورای عالی استان‌ها که در برنامه این هفته شناسنامه حضور یافت، در ابتدای سخنان خود گفت: شباهت من و شهید چمران به قدری بود که گاهی عکس ایشان را به جای عکس خودم استفاده می کردم)

(وی ادامه داد:خانواده ما به طور دسته جمعی در مبارزه شرکت داشت. هم پدر، هم مادر و هم برادران بزرگترم به صورت جمعی در مسائل سیاسی حضور و دخالت داشتیم. مثلاً 30 تیر سال 1330 همه ما به صورت انفرادی و بدون اینکه به هم اطلاع بدهیم به میدان سرچمشه رفته بودیم تا در تظاهرات شرکت کنیم و همان جا به صورت اتفاقی یکدیگر را دیدیم. حتی مادر ما هم با همان حجاب کامل خود آنجا دیدیم که با پاسبان ها صحبت می کرد که شما چرا برادران دینی خود را می کشید؟ مبارزه یک مساله عمومی در خانواده ما به شمار می آمد. مغازه پدرم پاتوق یک عده از سیاسیون بود. ایشان در داخل مغازه یک دستگاه بافندگی داشت که در آن جوراب می بافت و می فروخت. در آنجا دوستان پدر می آمدند، روزنامه می خواندند و بحث های سیاسی انجام می شد)

(چمران در بخش دیگری از «شناسنامه» اظهار داشت: شهید چمران انسان بسیار زرنگی بود. البته من هم تقریباً همینگونه بودم. شهید چمران بعد از 28 مرداد خیلی فعال بود و در همه تظاهرات شرکت داشت، اما خیلی سریع می‌توانست بگریزد و به همین دلیل هم قبل از رفتنش به آمریکا دستگیر شد. البته در آمریکا به دلیل فعالیت‌هایی که داشت دستگیر شد. ایشان در آمریکا جلوی در سازمان ملل به مدت یک هفته تحصن و اعتصاب غذا کرد و به همین دلیل مدت کوتاهی در آمریکا بازداشت شد. من هم تا زمانی که به سربازی رفتم بازداشت نشده بودم. یکی از روزهای سربازی به دلیل شورش مسلحانه دستگیر شدیم. سال 48 به دلیل اعتراضاتی که به فرمانده پادگان داشتیم دستگیرمان کردند)


 
دانلود فیلم با کیفیت بالا
بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم
32,227 کیلوبایت 32,227 کیلوبایت 32,227 کیلوبایت 32,227 کیلوبایت
بخش پنجم بخش ششم
32,227 کیلوبایت 23,822 کیلوبایت
ابتدا تمامی قسمت ها را دانلود کرده و سپس نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید.
در صورتی که نرم افزار  ( WinRar ) بر روی رایانه ی خود نصب ندارید
می توانید از اینجا دریافت نمایید.


 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved