بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

«مستند زینب»

روایتی از مهاجرت افغانستانی ها به ایران برای رهایی از طالبان و نبرد مجاهدان افغانی با تکفیری های سوریه

(بامیان یکی از شهرهای افغانستان است که تا چندی پیش جزو ولایات سرسبز و خوش آب و هوای این کشور محسوب می شد و همه مردمش، با خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می کردند تا اینکه نیروهای طالبان این شهر را به تسخیر خود درآوردند. طالبان با شعار اسلام ناب وارد میدان شد ولی در عمل، مردان را می کشت و زنان و کودکان را مورد ظلم و شکنجه قرار می داد؛ بامیان دیگر حال و روزی سیاه داشت و خبری از سرسبزی گذشته در آن نبود؛ اهالی این شهر مجبور شدند زندگی شان را رها کنند و با هر وسیله، از بامیان بگریزند؛ ایران یکی از مقصدهای مهاجرت اجباری افغانستانی ها بود. مستند «زینب» درباره سال ها آوارگی مردمان افغانستان و ظلم و ستمی است که به خاطر چندین دهه جنگ خارجی و داخلی، بر مردم این کشور روا داشته شده است. راوی داستان دختر کوچکی است که خاطرات زیادی از پدربزرگش که از افغانستان به ایران مهاجرت کرده شنیده اما تصور درستی از کشورش ندارد زیرا از وقتی به دنیا آمده، افغانستان درگیر جنگ و خونریزی بوده است. در ادامه شاهد مراسم سنتی عزاداری محرم و صفر توسط افغانستانی های ایران خواهیم بود و سپس داستان فیلم به حضور مجاهدان افغانی در سوریه برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) می پردازد؛ آنها می روند تا بار دیگر با تکفیری های بجگند که حتی بدتر از طالبان هستند و سرانجام پیکر پاک شهدایشان است که به ایران بر می گردد)

دانلود فیلم با کیفیت بالا
بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم
30.27 مگابایت 30.27 مگابایت 30.27 مگابایت 24.51 مگابایت
ابتدا تمامی قسمت ها را دانلود کرده و سپس نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید. در صورتی که نرم افزار ( WinRar ) بر روی رایانه ی خود نصب ندارید می توانید از اینجا دریافت نمایید.


 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved