بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

«مستند میراث آلبرتا»

قسمت دوم

نگاهی به مهاجرت نخبگان به خارج کشور

(نخستین قسمت از مستند «میراث آلبرتا» با موضوع فرار مغزها و نخبگان ایرانی به ویژه تحصیل کردگان دانشگاه صنعتی شریف به کشورهای خارجی از شبکه افق پخش شد اما دومین قسمت این مجموعه از منظری دیگر به این مسئله می پردازد.

این قسمت از میراث آلبرتا، روایتی است از زندگی و تحصیل دانشجویان ایرانی در سه کشور اروپایی یعنی فرانسه، سوئیس و آلمان که سعی دارد به وسیله نمایش همزمان زندگی و تحصیل با کیفیت دانشجویان در این قاره و به تصویر کشیدن رغبت بسیاری از آنان برای بازگشت به کشور، فضای نقد و گفت وگو درباره «فرار مغزها» را گسترش داده و به واکاوی این موضوع بپردازد.

حسین شمقدری کارگردانی این مجموعه را بر عهده دارد و محمد حسن مددی نیز تهیه کننده آن است.

بر اساس اطلاعاتی که سازندگان میراث آلبرتا در اختیار رسانه ها قرار داده اند، دومین قسمت این مجموعه با عنوان روایت اروپایی، مستندی است درباره مهاجرت نخبگان و در ادامه قسمت نخست که سعی دارد از زاویه ای دیگر به این موضوع بپردازد.

بیشتر نخبگانی که از دانشگاه های ایران و برای تکمیل تحصیلات به خارج از کشور و عمدتا آمریکا و اروپا مهاجرت می کنند تصمیم می گیرند که بر خلاف اراده قبلی خود، در همان کشورها سکنی گزیده و همانجا به کار و زندگی مشغول شوند.

میراث آلبرتا در دومین قسمت سعی دارد به واکاوی این موضوع بپردازد و علت اصلی این مسئله را در گفت وگو با دانشجویان بررسی کند.

در واقع این مستند قصد دارد به سوالاتی همچون چرا بازگشت به کشور سخت است؟ چه چیزهایی در ایران مانع از بازگشت آ‌هاست؟ آنجا چه چیزهایی هست که بازگشت را دشوار می‌کند؟ و ... پاسخ دهد.

از جمله عوامل ساخت این مستند می توان به محسن اخوان فر به عنوان تصویربردار، علیرضا کهن دیری در مقام آهنگساز و حسن ناظمی و سید مجتی حسینی به عنوان محقق و پژوهشگر اشاره کرد)
 
دانلود با کیفیت بالاتر
بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم
63,477 کیلوبایت 63,477 کیلوبایت 63,477 کیلوبایت 61,364 کیلوبایت
ابتدا تمامی قسمت ها را دانلود کرده و سپس نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید.
در صورتی که نرم افزار  ( WinRar ) بر روی رایانه ی خود نصب ندارید
می توانید از اینجا دریافت نمایید.


 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved